Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

FIABILITATE DACIA LOGAN

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

Poll: FIABILITATE LOGAN (369 member(s) have cast votes)

fiabilitatea pieselor ce compun loganul au o fiabilitate:

  1. foarte redusa (49 votes [12.89%])

    Percentage of vote: 12.89%

  2. redusa (61 votes [16.05%])

    Percentage of vote: 16.05%

  3. normala (5-6 ani rezistenta) (171 votes [45.00%])

    Percentage of vote: 45.00%

  4. crescuta (41 votes [10.79%])

    Percentage of vote: 10.79%

  5. foarte crescuta (35 votes [9.21%])

    Percentage of vote: 9.21%

  6. indestructibila (23 votes [6.05%])

    Percentage of vote: 6.05%

Vote Guests cannot vote

#199
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,970
  • Înscris: 06.04.2007
Am 59000 km la utilaj (1.4) fara sa schimb ceva prematur (becurile de far schimbate o data).
Daca in ritmul meu fac  100000 km fara sa schimb vreo bieleta sau ceva de genu, at voi vota.

#200
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Logan avut la firma pana acum 1 an. Am plecat de la firma respectiva si am ramas fara el. Avea 50000km facuti numai de mine, 70% in oras cu motorasul 1.5dci. Masina foarte buna pentru banii pe care ii dai pe ea.Nu exceleaza la niciun capitol insa le are pe toate.Mie mi se pare exact masina de care are nevoie omul ce nu-si permite sa tina 2, 3, 100 de masini.Eu am lucrat cu ea si nu au trebuit schimbatele decat consumabilele si cateva becuri ce si-au dat duhul inainte de termen. Cu reviziile facute la timp si cu un sofer care nu-si bate joc de masina, te tine cat vrei tu. Eu am votat-o ca o masina cu fiabilitate crescuta.
   Nu sunt adeptul cumpararii strict a masinilor noi, insa Loganul are un pret bun atat nou cat si SH.

#201
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View Postncristi, on 3rd May 2007, 15:28, said:

Pot sa spune ca am o oarecare tangenta cu o flota de logane (vro 20 - majoritatea diesel) + 2 in familie asa ca oarecum am o idee despre fiabilitatea cestei masini.

Defectiuni:
- la 2 din ele li s-a inlocuit blocul de lumini in garantie
- uneia i s-a exfoliat vopseua de pe bara din fata
- la  mai multe din ele s-au  inlocuit  bieletele de directie la revizia de 20000

In rest toate au trecut (sau o mare parte ca nu stau sa le analizez pe indelete :) ) de 50k fara probleme.

Comaparativ cu masini de mari pretentii (mercedes spre ex.) carora le-a picat turbina in 10000km sau li s-a stricat pompa servo, sau s-a rupt cureau de distributie in 5000km (pejo 307), au schimbat flansle+bieletele de 3 ori in 20000kM -megane II, troncane puntea spate de iti clantane dintii - C4 + Honda civic, raman fara lichid de frana - Avensis (tot aici ii trosnea coloana de directie - schimbata in garantie) etc. eu am votat loganul ca fiind o masina cu o fiabilitate CRESCUTA.

Asta din experienta personala si nu contest opiniile altora.


View PostTom_Cat, on 21st June 2009, 12:02, said:

Dacia Logan are alte probleme, insa fiabilitatea nu este una din ele. Asa a fost conceputa, robusta pentru drumuri estice.
Am o rugaminte daca se poate, prefer sa citesc un forum auto, despre masini, nu vendete personale, icnete si alte probleme pubere.
De la cei care au flote logan poti trage concluzii .
Loganul nu este considerata masina , este un simplu logan  :) dar sa sti ca-i teapan  :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate