Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

FIABILITATE DACIA LOGAN

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

Poll: FIABILITATE LOGAN (369 member(s) have cast votes)

fiabilitatea pieselor ce compun loganul au o fiabilitate:

  1. foarte redusa (49 votes [12.89%])

    Percentage of vote: 12.89%

  2. redusa (61 votes [16.05%])

    Percentage of vote: 16.05%

  3. normala (5-6 ani rezistenta) (171 votes [45.00%])

    Percentage of vote: 45.00%

  4. crescuta (41 votes [10.79%])

    Percentage of vote: 10.79%

  5. foarte crescuta (35 votes [9.21%])

    Percentage of vote: 9.21%

  6. indestructibila (23 votes [6.05%])

    Percentage of vote: 6.05%

Vote Guests cannot vote

#55
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
vezi tocmai de aia intrebam cu ce il comparam :) cu modele similare ca pret sau cu un rolls royce :lol:

#56
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
RR alea sunt niste masini extrem de slabe la fiabilitate. Bine.. asta nu opreste pe nimeni sa le cumpere, si marca se vinde destul de bine pt ce preturi are. Insa oamenii au invatat pe afara ca o masina nu se masoara numai dupa cat de fiabilia e.. ci si ce iti oferta. E bine sa fie si fiabila.. dar nu asta e argumentul princial
Merc are probleme extrem de mari la masini extrem de scumpe cu fiabilitatea. Nu am vazut pe nimeni sa nu mai cumpere Merc. Au recunoscut ca au probleme si le vor repara. Dar nu va ajunge nici o data din urma japonezele. Oricum se va vinde...

Edited by NetFlow, 10 January 2007 - 01:22.


#57
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
desi e topic de fiabilitate (unde cei ce sustin fiabilitatea proasta a loganului mai mult se abereaza) danut se referea la nota data masinii.. adica a gresit topicul. si puneam o intrebare retorica :P pentru ca daca compari loganul cu o Fabia cheala intr-o anumita suma de bani poti da o nota, daca insa o compari cu o masina mai scumpa dai alta nota..

#58
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
netflow, nu ai stat sa vezi ce scrie basarab si cu maximus. nu sunt frustat de Logan...din contra, in categoria masinilor de cca 10000 euro i-am dat 7 din glas, ca nu am putut vota.
multi suntem stresati de faptul ca desi e o masina mediocra, cativa o slavesc de parca ar fi Bentley, cel putin. si atunci ceri ca vocea poporului sa faca dreptate. atat.

#59
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006
Uko, uiti o chestie: subiectivismul. Ceea ce pentru tine e de tot rahatul, pentru altii e aur. Si invers. N-o avea Loganul cele mai bune frane, cea mai buna suspensie, cel mai bun motor...sau altele, dar pe unii ii bucura EXACT asa cum e. Si pentru ei e cea mai buna masina. Pentru mine, de exemplu, cea mai buna masina este cea de servici, pentru ca nu ma costa nimic. In momentul asta, inseamna Honda Accord. Oricam am hulit Megane-ul pe care l-am avut si oricat m-ar fi suparat impertinenta si lipsa de fiabilitate a grupului Renault (exceptand Nissan, care-i ceva mai bun), pentru mine tot megane-ul a insemnat cea mai buna masina. Daca te apuci si compari Loganul cu Accentul, clar Accentul e mai bun. Dar pentru altii, accent nu e altceva decat un kk de masina, iar motivele pot fi foarte variate. Asa ca, chill out. Lasa-i pe oameni sa se bucure de masinile lor. Nu mi-as lua in viata mea un Logan. Sunt multe chestii care ma nemultumesc la o masina de talia asta. Si Dumnezeu m-a ajutat sa-mi pot permite mai mult. Dar asta nu inseamna ca le stric bucuria posesorilor.

#60
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
nu stric nimic nimanui. doar cer parerea "multimii"...

#61
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006
In topicul asta poate...dar in altele?

#62
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
nu am supus atentiei decat aceste 2 poluri..in altele ne "certam" cu maximus si cu basarab si cu inca cativa care nu vor in nici un chip sa vada ca loganul e o masina mediocra...si cand ii auzi ce aberatii spun, ti se face parul maciuca in cap...

#63
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postuko, on Jan 10 2007, 09:48, said:

netflow, nu ai stat sa vezi ce scrie basarab si cu maximus. nu sunt frustat de Logan...din contra, in categoria masinilor de cca 10000 euro i-am dat 7 din glas, ca nu am putut vota.
multi suntem stresati de faptul ca desi e o masina mediocra, cativa o slavesc de parca ar fi Bentley, cel putin. si atunci ceri ca vocea poporului sa faca dreptate. atat.

eh kko :) citeste mai bine aria auto si vedem de fapt care e treaba cu frustrarile. Nu tin minte ca in ultimile luni  sa fi ridicat in slavi loganul ,cat despre basarab, nu zic nimic, are el un stil al lui, undeori are dreptate, uneori nu

View Postuko, on Jan 10 2007, 10:57, said:

nu stric nimic nimanui. doar cer parerea "multimii"...

ceri parerea multimii ca sa tragi concluzii gresite. stii foarte bine la ce ma refer, topicul asta e dovada. Tu probabil vrei sa tragi concluzii legate de fiabilitate dintr-un poll.. foarte stiintific ca sa zic asa


View Postuko, on Jan 10 2007, 11:02, said:

nu am supus atentiei decat aceste 2 poluri..in altele ne "certam" cu maximus si cu basarab si cu inca cativa care nu vor in nici un chip sa vada ca loganul e o masina mediocra...si cand ii auzi ce aberatii spun, ti se face parul maciuca in cap...

cine vb de aberatii :P cel ce vrea sa vb de fiabilitate oamenii din auzite :)

#64
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 17.10.2003
Voi sunteti oameni seriosi? De ieri de la 4 pm si pana azi la 12 ---> 3 pagini de posturi? Nici Autobuzistii n-au randamentul asta!

Edited by akeem, 10 January 2007 - 12:23.


#65
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
la firma unde lucrez: la 7000 de km, schimbat ceva la motor. scotea un fum, de zici ca are motor in 2 timpi. la 20000, schimbat ambreiaj. eu zic ca e cam devreme, chiar daca masina e condusa mai agresiv. sa nu mai vorbesc de faptul ca la 7400 de euro, nu are servo la volan. si e mult mai greu de rotit, decit la alte masini fara servo. si mai are o mica latenta, dupa ce apesi pedala de acceleratie. reactioneaza un pic dupa.

#66
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
si nota? care e nota? care e?

#67
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postpastel3005, on Jan 10 2007, 12:29, said:

la firma unde lucrez: la 7000 de km, schimbat ceva la motor. scotea un fum, de zici ca are motor in 2 timpi. la 20000, schimbat ambreiaj. eu zic ca e cam devreme, chiar daca masina e condusa mai agresiv. sa nu mai vorbesc de faptul ca la 7400 de euro, nu are servo la volan. si e mult mai greu de rotit, decit la alte masini fara servo. si mai are o mica latenta, dupa ce apesi pedala de acceleratie. reactioneaza un pic dupa.


daca e vorba de Logan eu zic sa mai cauti. in 7400 de euro loganul are servodirectie. in banii astia cumperi preference-ul.. deci cum e?

#68
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View Postromaximusro, on Jan 10 2007, 12:40, said:

daca e vorba de Logan eu zic sa mai cauti. in 7400 de euro loganul are servodirectie. in banii astia cumperi preference-ul.. deci cum e?
te inseli! am vazut factura cu care a fost cumparata! a fost exact 7380 euro. si nu are servo la volan, nici alte dotari. e 1.5 DCI.
am condus-o destul, ca sa stiu ce spun. cred ca si la pret a fost un discount, ceva, pt ca firma a luat mai multe. o nota corecta, din punctul meu de vedere, e intre 6-7. spun asa, pt ca e 7 pina la primii 5000 de km. apoi mai scade un pic.
P.S. un punct bun sunt franele. eu mai conduc un Seat, fara abs, dar nu are frane asa eficiente ca Loganul.

Edited by pastel3005, 10 January 2007 - 13:29.


#69
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
scuze.. credeam ca e vorba de 1.4 :) scuze inca odata :D

#70
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
nu pot lasa topicul asa...mai ales ca tu, maximus, ai avut ultimul cuvant, si ca sunt cativa care o cred indestructibila...
asa ca sa readucem la viata topicul.

#71
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
deci astia alde MAK, Sandy, Netflow, me si altii, cu VW vs Honda suntem mici copii fata de Uko si Maximus cu-al lor Accent vs Logan

Popcorn anyone? [ http://www.wdisneyw.com/forums/images/smilies05/popcorn.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Haideti sa va spun eu cum e cu fiabilitatea masinilor! Poti spune daca o masina este fiabila atunci cind ai un parc de 100 de masini de acelasi tip si vezi care e rata de caderi. Nu poti spune daca ai o masina Logan (de ex. ) si ai avut probleme cu ea, ca Loganul e o masina proasta. FIECARE DUPA CUM II E NOROCUL!!!. Cunosc cazuri de oameni de afaceri care si-au cumparat masini "serioase" si au avut probleme. Ex: cineva si-a luat Grand Jeep Cherokee cu o caruta de bani, comandata special din stainatate. A asteptat sa vina cu vaporul. La o luna de zile i s-a stricat cutia de viteze (si nu era incepator sau ce stiu eu ce). Alt caz: Mercedes S classe - ditamai animalul de masina tot cu o caruta de bani. In garantie s-a stricat ceva la motor destul de grav. A fost cu ea in service in Romania si i-au spus ca nu au ce sa-i faca. Pina nu a scris omul in Germania la Mercedes si i-au schimbat motorul nu s-a rezolvat! Deci nu putem spune in urma astor 2 cazuri ca Grand Jeep Cherokee si Mercedes S Classe sint masini proaste nu? Ca daca da, atunci care este o masina buna?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate