Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

oameni care aud voci...

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#109
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.04.2007

 icynoangel, on Jun 10 2007, 17:49, said:

Bai Woland tu esti expert in toate :coolspeak:
O sa te anunt daca o sa am halucinatii cu sobolani si cu broaste.... :roflmaofast:

Doamne fereste (desi nu cred intr-adevar in Dumnezeu) sa fie ceva extrem pentru tine vreodata, care sa zguduie din temelii starea ta de perfectiune. Si daca toata lumea abereaza aici, unu crede ca vorbeste cu Isus :roflmaofast: altii aud tipete si nu pot dormi... interesant.. tu te-ai gandit sa fii "The One" to solve all problems. Bravo mestere.

Iti dau o bere pentru increderea pe care incerci sa o afisezi.. a scuze, ma gandesc ca tu nu te risti sa bei nici un fel de alcool, dupa ce m-ai atacat si pe celalalt topic, un lapte cu cacao sau un suc natural facut la mixer? :notangel:

Man, glumesc... nu caut cearta... :peacefingers:

Eu nu glumesc, si nu caut cearta. Incearca sa nu bei trei zile nimic, si vorbim dupa aia.

#110
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Ar fi bine sa incepi sa gandesti in primul rand.
1. Nu stii daca eu beau sau nu.
2. Nu ma cunosti
3. Nu imi poti impune (sau macar sugera) nici macar daca as bea, sa ma opresc.
4. Nu vad care e problema ta, vrei sa iesi in evidenta? Iesi frate, ia-te la cearta cu un moderator, ca e mai simplu, de ce m-ai ales pe mine? :notangel:

Relax. Drumurile sunt pline de exemplare ca tine.

#111
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 christig, on Jun 9 2007, 23:52, said:

nu stiu unde erai tu cand rezolvam eu lagranjieni si hamiltonieni la cursul de mecanica analitica la magurele; iar ca biologie tin sa-ti spun ca am facut si medicina si probabil am mai multe cunostinte gen foveea centralis si rodopsina decat o sa ai tu vreodata; pentru interesantii aia care "aud voci" cele mai destepte minti pamantene n-au descoperit decat o explicatie si un singur tratament ..."spitalul 9"  :naughty:

asa ca daca vreodata ai sa auzi voci nu e nici ingeru' nici necuratu, e creieru' tau defect, s-a stricat vreo rotitza   :rolleyes:


        Ce destept esti, mai omule, vad ca esti doct si la fizica si la medicina. Felicitari! Ce folos insa ca ai ajuns sa crezi ca le stii pe toate si ca esti la fel ca papa de la Roma, adica , stii tu cum: infailibil, nu?
        Referitor la spitalul 9, daca nu ai aflat inca, acest spital si toate celelalte cu acelasi profil, nu reusesc sa vindece mai pe nimeni si scot pe banda rulanta legume si handicapati. Ma rog, or fi ca tine si or fi invatat medicina la Magurele si mecanica umplerii buzunarelor in...spital.
         Si inca ceva, se pare ca eu sunt mai destept decat cele mai destepte minti pamantene, ca am reusit sa-mi revin in pofida unor minti "luminate", ca si a ta, ce mi-au spus ca ma asteapta balamucul periodic, pana mi-o canta popa aleluia. Io-te ca nu au avut dreptate si acum nu numai ca nu depind de porcariile lor de medicamente, dar ma simt si excelent, sunt plin de viata, si mi-am pastrat si "vocile" care imi sunt cel mai bun prieten pe care l-am avut vreodata.

Edited by tudorel666, 11 June 2007 - 21:14.


#112
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 tudorel666, on Jun 11 2007, 22:12, said:

Ce destept esti, mai omule, vad ca esti doct si la fizica si la medicina. Felicitari! Ce folos insa ca ai ajuns sa crezi ca le stii pe toate si ca esti la fel ca papa de la Roma, adica , stii tu cum: infailibil, nu?
        Referitor la spitalul 9, daca nu ai aflat inca, acest spital si toate celelalte cu acelasi profil, nu reusesc sa vindece mai pe nimeni si scot pe banda rulanta legume si handicapati. Ma rog, or fi ca tine si or fi invatat medicina la Magurele si mecanica umplerii buzunarelor in...spital.
         Si inca ceva, se pare ca eu sunt mai destept decat cele mai destepte minti pamantene, ca am reusit sa-mi revin in pofida unor minti "luminate", ca si a ta, ce mi-au spus ca ma asteapta balamucul periodic, pana mi-o canta popa aleluia. Io-te ca nu au avut dreptate si acum nu numai ca nu depind de porcariile lor de medicamente, dar ma simt si excelent, sunt plin de viata, si mi-am pastrat si "vocile" care imi sunt cel mai bun prieten pe care l-am avut vreodata.


si ce ti spun vocile cele?  <_<

#113
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 christig, on Jun 12 2007, 01:47, said:

si ce ti spun vocile cele?  <_<

       Sa am mai multa incredere in mine insumi, ca sunt o fiinta deosebita!

#114
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
foarte tare. e bine ca nu te indeamna la tampenii.

si tu esti constient ca nu exista in realitate?

#115
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
poate-ai platit pe cineva sa umble toata ziua dupa tine si sa-ti umfle mandria si sa-ti gadile orgoliul, si-ai uitat :)

#116
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004

 tudorel666, on Jun 13 2007, 00:30, said:

Sa am mai multa incredere in mine insumi, ca sunt o fiinta deosebita!

Pai toti suntem deosebiti ... adica, cum sa zic, ne deosebim de ceilalti. :lol:  :roflmaofast:

#117
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 christig, on Jun 13 2007, 01:13, said:

foarte tare. e bine ca nu te indeamna la tampenii.

si tu esti constient ca nu exista in realitate?

      Ce vrei sa spui cu asta? Ce intelegi prin realitate?

 icynoangel, on Jun 13 2007, 09:20, said:

Pai toti suntem deosebiti ... adica, cum sa zic, ne deosebim de ceilalti. :lol:  :roflmaofast:

       Mie-mi spune ca sunt perfect.


 spare-me, on Jun 13 2007, 01:21, said:

poate-ai platit pe cineva sa umble toata ziua dupa tine si sa-ti umfle mandria si sa-ti gadile orgoliul, si-ai uitat :)


:first:

Edited by tudorel666, 13 June 2007 - 20:37.


#118
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

 tudorel666, on Jun 13 2007, 21:32, said:

Ce intelegi prin realitate?
Mie-mi spune ca sunt perfect.

E clar... :lol:

#119
lostinthedark

lostinthedark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2007

 christig, on Jun 13 2007, 01:13, said:

foarte tare. e bine ca nu te indeamna la tampenii.

si tu esti constient ca nu exista in realitate?

ce inseamna la tine realitate? probabil te referi doar la ceea ce vezi si auzi TU. oricum, se pare ca toti traim in aceesi crunta realitate, in care fiecare are un loc. numai ca unii sunt cu una sau doua trepte mai sus(sau mai multe). pana nu vei intelege ca nu poti vedea si auzi tot ceea ce exista, nu ii mai judeca pe altii....nu are rost. si, pana nu stiti ce se intampla cu adevarat, mai bine stati cuminti in bancutele voastre. stii, mie mi-ar parea rau daca intr-o buna zi as redeveni ca voi. chiar daca in momentul de fata sunt total ignorata de toti, "vocile" acelea sunt prietenii mei....chiar cei mai buni.

#120
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 lostinthedark, on Jun 14 2007, 15:17, said:

"vocile" acelea sunt prietenii mei....chiar cei mai buni.

deocamdata :) presupun ca vor aparea si cele care sa te contrazica :D parerea mea, nu adevar universal valabil, sa ne-ntelegem.

ps: edit sau quote, fara posturi consecutive, te rog.

#121
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 mianna, on Jun 14 2007, 15:25, said:

deocamdata :) presupun ca vor aparea si cele care sa te contrazica :D parerea mea, nu adevar universal valabil, sa ne-ntelegem.

ps: edit sau quote, fara posturi consecutive, te rog.


      Ce vrei sa spui cu voci care sa contrazica?

 Ivanna, on Jun 13 2007, 22:00, said:

E clar... :lol:


:first:

Edited by tudorel666, 15 June 2007 - 00:32.


#122
eoz

eoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.03.2008

 355, on Jan 8 2007, 09:30, said:

salut!
exista oameni care au o problema...ati vazut si voi poate chiar si in filme, aud voci interioare. de exemplu, acea voce spune din interiorul tau ceva ce tu n-ai putea gandi,ceva absolut impotriva ta, sau ceva ce tu nu accepti...
daca este cineva ce se confrunta cu asa ceva, sau cineva care stie mai multe, in ce consta problema asta ? unii pot sa creada ca diavolul este la mijloc si vorbeste cu ei, dar altii stiu doar ca este o afectiune la nivelul creierului.
pana la urma cum se poate trata ? de unde vine problema asta ? puterea mintii proprie te poate scapa de aceasta problema ? hipnoza te poate ajuta ? (cum am vazut in filme:D)
multumesc!
Ce spui tu aici sunt halucinatii auditive,
asta inseama ca sunt sanse sa fie corelata cu o boala psihica
o vizita la medic n-ar strica,
as ca BAFTA

#123
dlaptes

dlaptes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2008

 eoz, on Mar 7 2008, 18:29, said:

Ce spui tu aici sunt halucinatii auditive,
asta inseama ca sunt sanse sa fie corelata cu o boala psihica
o vizita la medic n-ar strica,
as ca BAFTA


Salut,

Am citit cu interes acest forum. Practic de un an si ceva am constientizat si eu existenta acestor voci intr-o maniera foarte neplacuta.
Pe mine personal au incercat sa ma controleze( manipuleze), m-au torturat psihic si FIZIC  in incercarea lor de control si subjugare.
Deci atentie Tudorel666 la alegerea ta. Mentionez ca in urma acestui ATAC mi-am pierdut un job bun in exterior si era cit pe ce sa i-mi pierd si familia.
Woland vreau sa-mi explici daca poti , cum este posibil ca o voce aparent nevininovata (boala psihica) te poate tortura fizic, sa dea comenzi trupului tau desi tu te opui cu toata puterea spiritului si a mintii. Momentan I-au medicatie bazata pe Rispen (rispolept) si Carbamazepina , dar o consider ca pe o sansa acordata stiintei. Singurile efecte pe care le-am observat in urma acestei medicatii sunt : o intesitate mai mica a vocilor, acestea sunt neclare. (ATENTIA fost o perioada lunga in care in urma medicatiei nu mai faceam sinapsele corect sau cu o anumita latenta)
S-au incercat diverse abordari din prisma vocilor de manipulare la nivel social, mental, afectiv. Eu consider ca exista ceva dincolo de o afectiune psihica, si constintizarea acestui lucru, urmata de masuri, este singura cale de a rezolva problema.

#124
d4rk46

d4rk46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2008
ok..carei faza..ca ziceati careva ca este 'vocea diavolului'

1- nu sunt credincios. sunt ateu  (ateu= om care nu este de nici o parte. ca sa intelegeti toti)
2-vocile alea is cu mine tot timpu. imi zic ce sa fac. mereu. ma bazam la un momentdat pe ele asa mult, incat am ajuns ca un sclav.faceam lucruri neobisnuite..iar cand mi se zicea ce am facut, ramaneam masca.
ex. intro noapte m-a trezit 'vocea', si am facut dupa ea. mai exact: mam dus in bucatarie, am luat acul de tricotaj al bunicii, si am inceput sa dau in geam cu el. asta e una dintre multele pe care leam avut.  

acum incerc sa o desprind de mine..constientizand PERSONAL ca face parte din mine . de cand incerc asta, cu mult efort, am devenit 'aliati'.
multi miau zis ca sunt nebun, ca trebe sa ma duc la doctor. nui ascult. pentru ca, fiind ateu, cred in MINE. si nu in altcineva. si numai eu insumi ma pot ajuta in cazul acesta. ;)

Edited by adadoi, 14 July 2008 - 09:50.
ce bine-ar fi daca vocile alea ti-ar spune cum se scrie corect...


#125
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 d4rk46, on Jul 13 2008, 23:11, said:

multi miau zis ca sunt nebun, ca trebe sa ma duc la doctor. nui ascult. pentru ca, fiind ateu, cred in MINE. si nu in altcineva. si numai eu insumi ma pot ajuta in cazul acesta. ;)

Si daca vocile iti spun altceva?

Uite aici ce a facut unul care s-a luat dupa voci:

http://www.protv.ro/...pus-vocile.html

#126
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Se numesc halucinatii auditive.... eu cunosc doua cazuri cand apar: cand se consuma anumite tipuri de droguri, si in cazul schizofrenicilor.



 355, on Jan 8 2007, 10:30, said:

salut!
exista oameni care au o problema...ati vazut si voi poate chiar si in filme, aud voci interioare. de exemplu, acea voce spune din interiorul tau ceva ce tu n-ai putea gandi,ceva absolut impotriva ta, sau ceva ce tu nu accepti...
daca este cineva ce se confrunta cu asa ceva, sau cineva care stie mai multe, in ce consta problema asta ? unii pot sa creada ca diavolul este la mijloc si vorbeste cu ei, dar altii stiu doar ca este o afectiune la nivelul creierului.
pana la urma cum se poate trata ? de unde vine problema asta ? puterea mintii proprie te poate scapa de aceasta problema ? hipnoza te poate ajuta ? (cum am vazut in filme:D)
multumesc!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate