Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Cum sa recuperez datele de pe HDD

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
HDD Maxtor 7200 Rpm. inca in garantie.  Windows XP Pro
In urma unei copieri de pe partitia C pe D s-a restartat  calculatorul din senin (in timpul copierii), prezentandu-mi un ecran albastru cu mesajul: UNMOUNTABLE BOOT VOLUME
   A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer si alte chestii ca poate am facut eu niste instalari hardware sau software si nu i-au convenit. Am incecat cu Safe mode si celelalte dar acelasi ecran albastru. Am bootat cu o disketa system dar C-ul mi-l accesa greu si imi arata o ciudatenie de scris nemaiputandu-se folosi. Am reinstalat windowsul dupa o formatare Quick ca cealalta nu a putut-o face constatatand ca am baduri pe C. iar diskul D neputandu-l accesa zicandu-mi ca nu-i formatat avand un format: File System RAW. Ceea ce va rog este sa-mi spune-ti daca este vre-un program care sa-mi recuperez datele de pe D si pentru baduri daca se mai poate face ceva. Daca le izolez intr-o partitie sa nu se extinga sau daca-i recomandat Low Level Format.

#2
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
GetDataBack  -- are si varianta fat si ntfs ... si eu am patit-o si m-a ajutat !

#3
Goaul

Goaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 02.01.2004
Datele erau pe d ? Si tu ai formatat c-ul ?
Chestia e atunci cand ai reinstalat win daca a facut un scan peste c si d nu cred ca mai ai sanse sa recuperezi ceva ....  Dar totusi incearca ... Exista urmatoarele prog. : Easy recovery , Restoration , etc.

#4
uzi_speed

uzi_speed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.11.2003
Boot-eaza cu CD Knoppix, poate mai reusesti sa scoti ceva, vede toate partitiile.

#5
itiberiu

itiberiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.11.2003
un prieten a patit ceva asemanator si cu Easy Recovery a recuperat cam tot

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate