Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Totul despre TURCIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9608 replies to this topic

#19
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Puteti  sa intrebati  ori ce despre Turcia .

#20
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

 oztan, on Dec 27 2006, 12:28, said:

Puteti  sa intrebati  ori ce despre Turcia .

Cat costa o garsoniera in Antalya?  :notangel:

#21
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 ryky, on Dec 27 2006, 22:05, said:

Cat costa o garsoniera in Antalya?  :notangel:
Vrei sa cumpar sau vrei sa inchiriez ?
Si In turcia nu exista GARSONIER , Adica 1 camera + Bucatarie ,  
Mare majoritate 2 camera + 1 Sufrej. + Bucatarie , vsvsvs

Mai multe detail please .

#22
Monicagd

Monicagd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 16.08.2006
Maine plec in Istanbul - aveti ceva sfaturi? Ce sa vizitez, ce sa cumpar, ce sa mananc :) ?

#23
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 Monicagd, on Dec 28 2006, 12:31, said:

Maine plec in Istanbul - aveti ceva sfaturi? Ce sa vizitez, ce sa cumpar, ce sa mananc :) ?
Sper ca nu am respuns terziu .....
nu stiu cate zile stai in istanbul dar , am facut plan pt 3 zile  ;
NE APARAT cu vapur fac o plimbare..... Si ori ce cumpar de la magazinele fac TOCMALA ,
INDIRIM =  REDUCERE   .
Da ca nu incurc preturile de  aur putin mai ieftin de fata da Buc. Acum 1 an a fost mult mai ieftin .... Acum nu stiu da ca merita ...
Pot sa cumpar imbaracamninte  destul de ieftin si de calitate .  LALELI  pot sa gasesti ce vrei , , Transportul pot sa faci cu TRAMBAY , DE LA EMINONU PANA LA LALELI  / AKSARAY  
Da ca vrei sa cumpar PIELE , pot sa cumpar de la KAPALICARSI .   si ne aparat ajung pe TAKSIM ,  este o strada numai cu picor sanumeste  ISTIKLAL , si plimba acolo cu picor ...

da ca vrei un MALL mare , Cei mai mare MALL in EUROPA ,  sanumeste  CEVAHIR MALL,  Cu metro 2 statie , cartierul  MECIDIYEKOY .

altceva cum pot sa ajut ?

#24
Monicagd

Monicagd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 16.08.2006
Multumesc!
Ar mai fi fost multe de intrebat insa acum trebuie sa imi fac valiza...In fond trebuie sa existe si elementul surpriza in orice excursie!
Revin pe 3 ianuarie!

#25
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Cu placere ....

Da cam am putut sa ajut .....

Vacanca placuta  ...

Si mananca cat pot ( si pt mine ..... )

#26
botisor

botisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.01.2007

 oztan, on Dec 27 2006, 12:28, said:

Puteti  sa intrebati  ori ce despre Turcia .
as vrea ceva pareri despre hotelul Adakule, kusadasi. Mi l-a recondat cineva acum vreo 2 ani, am vazut site-ul, arata f bine, dar totusi... ceva pareri?

#27
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

 botisor, on Jan 11 2007, 16:48, said:

as vrea ceva pareri despre hotelul Adakule, kusadasi. Mi l-a recondat cineva acum vreo 2 ani, am vazut site-ul, arata f bine, dar totusi... ceva pareri?


am stat in vara la adakule.sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie.am preferat extra sezon datorita preturilor.hotel ok.serviciile foarte bune.
mancarea foarte buna si foarte variata.priveliste spectaculoasa.o singura piscina.insa atunci cind am fost eu a fost suficienta.hotelul era ocupat cam 60%.un mare minus in schimb.au sistem de aer conditionat centralizat.si....atunci cind am fost eu nu prea a facut fata.din ce motiv nu stiu.banuiesc ca nu i-au dat drumul la intreaga capacitate.
daca te intereseaza ceva anume da-mi de stire.

#28
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 botisor, on Jan 11 2007, 15:48, said:

as vrea ceva pareri despre hotelul Adakule, kusadasi. Mi l-a recondat cineva acum vreo 2 ani, am vazut site-ul, arata f bine, dar totusi... ceva pareri?
www.adakule.com . Este  o alegere f buna. Pana la centru kusadasi numai 3 km si exista maxi taksi ( DOLMUS ) si nu este scump calatorie , ca la Bucuresti .... am fost o data pt vizita la cineva.  Avem si noi o casa in Kusadasi ..Adica  o alageri f buna. Ce perioda vrei sa merg?  Ne aparat ajung la kusadasi la centrum. plimaba pe  BARLAR CADDESI , Strada da BARURU  :) Cu ce merg Avion ? / Autocar ? Da ca cu Avion , De la izmir mai ai da mers cu masina 60 km  , Da ca  cu masina , De la Buc - Pana la Hotel  fac aprox 1100 KM .
Succes ...

Edited by oztan, 11 January 2007 - 20:41.


#29
botisor

botisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.01.2007

 amar20, on Jan 11 2007, 19:14, said:

am stat in vara la adakule.sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie.am preferat extra sezon datorita preturilor.hotel ok.serviciile foarte bune.
mancarea foarte buna si foarte variata.priveliste spectaculoasa.o singura piscina.insa atunci cind am fost eu a fost suficienta.hotelul era ocupat cam 60%.un mare minus in schimb.au sistem de aer conditionat centralizat.si....atunci cind am fost eu nu prea a facut fata.din ce motiv nu stiu.banuiesc ca nu i-au dat drumul la intreaga capacitate.
daca te intereseaza ceva anume da-mi de stire.
multumesc pentru amanunte. tot mai multa lume se plange de acest inconvenient la adakule. mie imi place f mult aspectul hotelului, altceva, nu un bloc ca prin mamaia. dar asta cu AC-ul este intr-adevar o problema in secolul 21:) ai avut camera cu balcon? alta problema de care se plange multa lume pe forumuri...

#30
botisor

botisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.01.2007

 oztan, on Jan 11 2007, 20:39, said:

www.adakule.com . Este  o alegere f buna. Pana la centru kusadasi numai 3 km si exista maxi taksi ( DOLMUS ) si nu este scump calatorie , ca la Bucuresti .... am fost o data pt vizita la cineva.  Avem si noi o casa in Kusadasi ..Adica  o alageri f buna. Ce perioda vrei sa merg?  Ne aparat ajung la kusadasi la centrum. plimaba pe  BARLAR CADDESI , Strada da BARURU  :) Cu ce merg Avion ? / Autocar ? Da ca cu Avion , De la izmir mai ai da mers cu masina 60 km  , Da ca  cu masina , De la Buc - Pana la Hotel  fac aprox 1100 KM .
Succes ...
eu as vrea sa merg pe la mijlocul lunii iunie - cam 2 saptamani, in masura in care am sa gasesc vreo oferta la agentii. cu avionul. ai avut probleme cu aerul conditionat? balcon? ai colaborat cu vreo agentie?

#31
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 botisor, on Jan 12 2007, 13:15, said:

eu as vrea sa merg pe la mijlocul lunii iunie - cam 2 saptamani, in masura in care am sa gasesc vreo oferta la agentii. cu avionul. ai avut probleme cu aerul conditionat? balcon? ai colaborat cu vreo agentie?
Nu am avut probleme  cu aerul pt ca sunt din Turcia ... :)  sunt obisnuit .  
Da ca merg cu agentie, cauta in aprilie   la tirgul de turizm in romexpo , sau pe siteul KUSADASI.RO , si alibabatour.com , mrpeter.ro ,  caldura va fi in jur da 30  in iunie.......  Altceva cum pot sa ajut ? ....

#32
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
apropo de agentii, am fost la kusadasi acum 2 ani prin agentia Pasha tour.
Nu o recomand nimanui!!
Sunt total pe dinafara cei de acolo, una am cerut noi, si alta era cand am ajuns acolo, desi ne-au asigurat ca totul este asa cum vrem noi...
Cea mai serioasa agentie de turism si de incredere si cu preturi bune, cred ca este Marshal.

#33
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 leelloo, on Jan 12 2007, 20:33, said:

apropo de agentii, am fost la kusadasi acum 2 ani prin agentia Pasha tour.
Nu o recomand nimanui!!
Sunt total pe dinafara cei de acolo, una am cerut noi, si alta era cand am ajuns acolo, desi ne-au asigurat ca totul este asa cum vrem noi...
Cea mai serioasa agentie de turism si de incredere si cu preturi bune, cred ca este Marshal.
pasha tour nu recomand si eu  , incercat alibaba  / mr peter   / kusadasi tour  ......

#34
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

 botisor, on Jan 12 2007, 14:02, said:

multumesc pentru amanunte. tot mai multa lume se plange de acest inconvenient la adakule. mie imi place f mult aspectul hotelului, altceva, nu un bloc ca prin mamaia. dar asta cu AC-ul este intr-adevar o problema in secolul 21:) ai avut camera cu balcon? alta problema de care se plange multa lume pe forumuri...


o alta problema.camerele de la adakule nu au balcoane.sfatul meu este sa mergi ori la hotel korumar(este situat aproximativ in aceeasi zona cu adakule-deci ai parte de aceeasi priveliste ) sau grand blue sky.este cel mai bun hotel din kusadasi.si singurul care ofera ultra all inclusive in kusadasi.sau,aproximativ in aceeasi bani cu adakule iti recomand kustur club.e un club de vacanta.citeva hectare de verdeata,bungalowuri,aer conditionat split.oricum,mai vb.in aceeasi perioada vreau sa merg si eu.pb insa ca in acest an voi merge la
la grand blue sky.in ce priveste rezervarea.eu am fost de 2 ori anul trecut.prima data am mers printr-o agentie din romania si in septembrie
am mers direct printr-o agentie turca din kusadasi.am facut o economie de 20% fata de pretul de lista al agentiilor din romania.cam asta ar fi.mai  vb.

#35
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006
pt vacantele in turcia va recomand in primul rind www.agentiapatriot.ro pt ca au clar cele mai bune preturi pt aceasta destinatie si dau si detalii cu lux de amanunte...

#36
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Din pacate,anul trecut nu am putut merge in concediu in Turcia.Sper ca anul acesta sa ajung din nou acolo.Eu am fost intr-o statiune mica,mai putin cunoscuta,se numeste Akcay.Singurii turisti straini de acolo eram noi,grupul de romani.Pentru cei care vor sa aiba o vacanta reusita,mult diferita de o vacanta pe litoralul nostru,le recomand cu caldura Turcia.Este o tara frumoasa cu oameni primitori,iar despre peisaje,ce sa mai spun... .Sunt convins ca exista si locuri mai frumoase in lumea asta mare,dar raportul pret-calitate este cel mai bun in Turcia.Ma bucur ca s-a gindit cineva sa posteze si despre Turcia,aveam impresia ca a fost data la o parte in detrimentul altor destinatii de vacanta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate