Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Totul despre TURCIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9608 replies to this topic

#37
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006
Pentru vacante in Turcia va recomand o agentie turceasca. Agentia Patriot o fi avand preturi bune fata de altii din .ro insa daca vreti preturi cu adevarat bune intrati pe situl ministerului turismului din Turcia, vedeti ce agentii sunt autorizate, si luati legatura cu ei. Eu am facut un concediu printr-o agentie (Sun & Fun Travel Agency) turceasca la 40% din pretul de la cea mai ieftina agentie din .ro (care era intr-adevar Patriot). Aveti internet....do not be afraid to use it.

#38
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 andrusk, on Jan 13 2007, 14:41, said:

Din pacate,anul trecut nu am putut merge in concediu in Turcia.Sper ca anul acesta sa ajung din nou acolo.Eu am fost intr-o statiune mica,mai putin cunoscuta,se numeste Akcay.Singurii turisti straini de acolo eram noi,grupul de romani.Pentru cei care vor sa aiba o vacanta reusita,mult diferita de o vacanta pe litoralul nostru,le recomand cu caldura Turcia.Este o tara frumoasa cu oameni primitori,iar despre peisaje,ce sa mai spun... .Sunt convins ca exista si locuri mai frumoase in lumea asta mare,dar raportul pret-calitate este cel mai bun in Turcia.Ma bucur ca s-a gindit cineva sa posteze si despre Turcia,aveam impresia ca a fost data la o parte in detrimentul altor destinatii de vacanta.
Ma bucur ca gandest bine despre Turcia  .  AKCAY , cum ai spus nu este foarte POPULER , Mai mult pentru pensioner :P Dar un loc micut si linistit.  Da ca vrei un loc mai populer mai trebie se fac drum inca 300 KM Pana la KUSADASI  / MARMARIS / ANTALYA / BODRUM ( Dar Bodrum este f. Scump )
Da ca mai ai intrebare ASK ME Please  :P

#39
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 ThunderRa, on Jan 13 2007, 18:18, said:

Pentru vacante in Turcia va recomand o agentie turceasca. Agentia Patriot o fi avand preturi bune fata de altii din .ro insa daca vreti preturi cu adevarat bune intrati pe situl ministerului turismului din Turcia, vedeti ce agentii sunt autorizate, si luati legatura cu ei. Eu am facut un concediu printr-o agentie (Sun & Fun Travel Agency) turceasca la 40% din pretul de la cea mai ieftina agentie din .ro (care era intr-adevar Patriot). Aveti internet....do not be afraid to use it.
Sunt de acord , Dar cand cautati , verificati bine si siteul de la  . ro  
kusadasi.ro
jollytours.ro
alibabatour.com.
mrpeter.ro
marshall.ro

#40
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006
mai oztan bey daca cumpara omu' de la agentiile astea de mai sus nici nu stie ce cumpara ca agentii de turism care vind sint varza si mai platesc si un ditamai pretul ca deh....www.agentiapatriot.ro si iti raspund oamenii astia la toate intrebarile legate de turcia...si iti mai ramin si bani in buzunar sa ajungi pina la kusadasi cu masina ta...tamam ?

#41
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 sintcelmaidestept, on Jan 13 2007, 21:00, said:

mai oztan bey daca cumpara omu' de la agentiile astea de mai sus nici nu stie ce cumpara ca agentii de turism care vind sint varza si mai platesc si un ditamai pretul ca deh....www.agentiapatriot.ro si iti raspund oamenii astia la toate intrebarile legate de turcia...si iti mai ramin si bani in buzunar sa ajungi pina la kusadasi cu masina ta...tamam ?
TAMAM ... Cele mai  bune oferte pentru Turcia le au agentiile de Turism TURCESTI .  Nu am nimic impotriva agentiei www.agentiapatriot.ro . Nu sunt preturi   mai mari decat la alte agentii . Dar daca vrei tot mergem cu masina mea .....

#42
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Oztan,tu ai agentia ta de turism?Daca da,spune-ne si noua,ca vad ca te pricepi si poate am face si noi economie .Sa stii ca in Akcay nu erau multi pensionari,era lume de diverse virste,chiar multi tineri,fiindca posibilitati de distractie erau si acolo.Avantajos este ca distanta este mai mica fata de Romania,preturile sint mai mici,nefiind multi straini.Doar daca as merge si in alte statiuni as putea face o comparatie obiectiva.

#43
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 andrusk, on Jan 14 2007, 12:16, said:

Oztan,tu ai agentia ta de turism?Daca da,spune-ne si noua,ca vad ca te pricepi si poate am face si noi economie .Sa stii ca in Akcay nu erau multi pensionari,era lume de diverse virste,chiar multi tineri,fiindca posibilitati de distractie erau si acolo.Avantajos este ca distanta este mai mica fata de Romania,preturile sint mai mici,nefiind multi straini.Doar daca as merge si in alte statiuni as putea face o comparatie obiectiva.

Nu am agentie de turizm ....
Fata da Kusadasi / antalya / Bodrum / Marmaris  Akcay este f f f Linistit.  Am avut casa acolo si stiu cum este viata vara  si iarna. Dupa parera mea este pre linistit pentru vacanta.
Ai dreaptate fata da KUSADASI 250 KM mai aproape AKCAY . Preturile mai putin fata da KUSADASI / ANTALYA / BODRUM. , Daca vrei asa loc linistit  si mai putin comercial , iti sugerez SARIMSAKLI  /  AYVALIK  / GUMBET /  DAVUTLAR  .....

#44
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006

 oztan, on Jan 13 2007, 21:16, said:

TAMAM ... Cele mai  bune oferte pentru Turcia le au agentiile de Turism TURCESTI .  Nu am nimic impotriva agentiei www.agentiapatriot.ro . Nu sunt preturi   mai mari decat la alte agentii . Dar daca vrei tot mergem cu masina mea .....
merhaba oztan bey, adica agentiile astea pe care le enumeri tu sint agentii turicesti ??? sint pe dracu ! au patroni turci si atit ! angajatzii sint romani care nu au calcat decit in vis prin statiunile din turcia deci habar nu au ce vind, cit despre preturile practicate de aceste agentzii....cele mai mari de pe toata piatza...agentiapatriot.ro kiar daca nu are patron turc au preturi cu mult, foarte mult sub agentiile cu patroni turci....asa ca las-o mai moale sau te-au platit hasan .selciuc si hamit sa le faci reclama ?! hoscakal, oztan bey

#45
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Este adevarat ca agentia Patriot are cele mai mici preturi de pe piata dar amabilitatea angajatilor lasa de dorit.Am dat in vara un telefon ptr a  cere lamuriri despre un sejur la KUSADASI.Ma uitasem pe site-ul lor  si fiindca nu am inteles bine am sunat la agentie.Mi-a raspuns un individ morocanos si grabit,care parca atunci se trezise din somn(era simbata dimineata) ,l-am intrebat  ce vroiam sa aflu,explicindu-i ca m-am uitat si pe internet si ca de acolo nu se intelege bine si mi-a spus sa ma mai uit,apoi mi-a trintit telefonul in nas.Cred ca vroiam sa stiu daca exista cazare in tranzit,daca nu ma insel.                                                                         Mi-au facut o impresie proasta,dar asta nu inseamna ca nu as lua bilet prin aceasta agentie.Care este perioada cind se poate face plaja in Turcia(mai,iunie)si care este pretul unei camere la hotel 3 stele cu demipensiune in statiunile de care vb tu mai sus,OZTAN?    E mai convenabil pe cont propriu sau prin agentie de turism?

#46
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006

 andrusk, on Jan 14 2007, 19:40, said:

Este adevarat ca agentia Patriot are cele mai mici preturi de pe piata dar amabilitatea angajatilor lasa de dorit.Am dat in vara un telefon ptr a  cere lamuriri despre un sejur la KUSADASI.Ma uitasem pe site-ul lor  si fiindca nu am inteles bine am sunat la agentie.Mi-a raspuns un individ morocanos si grabit,care parca atunci se trezise din somn(era simbata dimineata) ,l-am intrebat  ce vroiam sa aflu,explicindu-i ca m-am uitat si pe internet si ca de acolo nu se intelege bine si mi-a spus sa ma mai uit,apoi mi-a trintit telefonul in nas.Cred ca vroiam sa stiu daca exista cazare in tranzit,daca nu ma insel.                                                                         Mi-au facut o impresie proasta,dar asta nu inseamna ca nu as lua bilet prin aceasta agentie.Care este perioada cind se poate face plaja in Turcia(mai,iunie)si care este pretul unei camere la hotel 3 stele cu demipensiune in statiunile de care vb tu mai sus,OZTAN?    E mai convenabil pe cont propriu sau prin agentie de turism?
era simb dim...na si tu acum....dar uita-te pe saitul lor si vezi ce referintze au de la turisti...jos palaria...iar in agentie esti tratat excelent...

#47
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006
in turcia se poate face plaja in mai dar baie cu greu si in piscina...dar in iunie preturile sint ok iar vremea excelenta...preturile direct la hotel sint duble fatza decit ai plati aici, eu te sfatuiesc sa navighezi pe net cam de prin aprilie incolo sa analizezi saiturile agentiilor, sa pui toate intrebarile care-ti trec prin cap, si sa cumperi turcica pt ca au cele mai bune servicii dintre toate destinatiile de vacantza...cel mai bine e sa mergi cu masina ta...

#48
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Eu nu fac nici o reclama pt agentie de turism. Alageti care vreti ,
Daca  mai aveti intrebare cat pot ajut  cu mare placere .

#49
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Celmaidestept,vezi,l-ai suparat pe Oztan? Si agentia Patriot are referinte de la 12 persoane,ceea ce ,de cind functioneaza ea,este fff putin.Puteau sa si le scrie chiar ei,e o chestie de marketing.Iti multumesc ptr raspunsuri.Nu vreau sa polemizez cu tine,ce rost are,mai bine o discutie constructiva.VA ASTEPT SA MAI SCRIETI.

#50
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 andrusk, on Jan 14 2007, 19:40, said:

Este adevarat ca agentia Patriot are cele mai mici preturi de pe piata dar amabilitatea angajatilor lasa de dorit.Am dat in vara un telefon ptr a  cere lamuriri despre un sejur la KUSADASI.Ma uitasem pe site-ul lor  si fiindca nu am inteles bine am sunat la agentie.Mi-a raspuns un individ morocanos si grabit,care parca atunci se trezise din somn(era simbata dimineata) ,l-am intrebat  ce vroiam sa aflu,explicindu-i ca m-am uitat si pe internet si ca de acolo nu se intelege bine si mi-a spus sa ma mai uit,apoi mi-a trintit telefonul in nas.Cred ca vroiam sa stiu daca exista cazare in tranzit,daca nu ma insel.                                                                         Mi-au facut o impresie proasta,dar asta nu inseamna ca nu as lua bilet prin aceasta agentie.Care este perioada cind se poate face plaja in Turcia(mai,iunie)si care este pretul unei camere la hotel 3 stele cu demipensiune in statiunile de care vb tu mai sus,OZTAN?    E mai convenabil pe cont propriu sau prin agentie de turism?
TNT ( 29-03-2007 - 01-04-2007 )
www.tntexpo.ro
Targul National de Turism.
- organizator: ROMEXPO S.A., in colaborare cu ANAT, ANTREC, FIHR, FPTR, OPTBR, sub patronajul Ministerului Transporturilor, Constructiilor si Turismului - Autoritatea Nationala pentru Turism

Mai bine mai astepta Pana la Martie si cauta de la TARGUL de TURISM , acolo pot sa gasest toate detail .... pt 2007 preturile nu am idea . Dar da ca vrei mai mult informatie sau daca ai intrebare despre un loc pot sa ajut cu mare placere . Succes.

#51
botisor

botisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.01.2007
mi-a placut si mie grand blue sky, dar in oferta de la alibaba e trecut cu half board... stii vreo agentie din turcia care sa vanda pachetul cu all inclusive si transport?

#52
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 botisor, on Jan 15 2007, 12:52, said:

mi-a placut si mie grand blue sky, dar in oferta de la alibaba e trecut cu half board... stii vreo agentie din turcia care sa vanda pachetul cu all inclusive si transport?
nu recomand agentie din turcia ,  din cauza preti ! ! !. Mai avantajos preturile din Romania . am multe experianta . Incerca sa gasest aica .
succes

#53
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

 oztan, on Jan 15 2007, 14:25, said:

nu recomand agentie din turcia , din cauza preti ! ! !. Mai avantajos preturile din Romania . am multe experianta . Incerca sa gasest aica .
succes


atunci cum iti explica ca am mers anul trecut la kustur club direct cu o agentie din kusadasi
si am luat un pret mult mai bun decit am gasit in romania?

#54
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

 botisor, on Jan 15 2007, 13:52, said:

mi-a placut si mie grand blue sky, dar in oferta de la alibaba e trecut cu half board... stii vreo agentie din turcia care sa vanda pachetul cu all inclusive si transport?


www.alserotours.com.
am sunat la ei si am negociat.asta dupa ce m-am informat care sint preturile oferite de agentiile din romania pentru locatia respectiva.
numai ca noi am mers cu masina.cred ca vrei cu avionul nu ai alta posibilitate decit sa mergi cu o agentie din romania.
si daca vrei o agentie din romania iti recomand si eu targul de turism.sint tot felul de oferte promotionale.
asa am facut acum 2 ani cind am mers in grecia.

Edited by amar20, 15 January 2007 - 13:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Google (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate