Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Rammstein

- - - - -
  • Please log in to reply
446 replies to this topic

#433
pentru

pentru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.07.2006
Iata poze de la minunatul spectacol de duminica:

RAMMSTEIN - SONISPHERE 2010 - galeria 1

RAMMSTEIN - SONISPHERE 2010 - galeria 2

#434
antomarc

antomarc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.10.2007

View Postm3th0dman, on 21st May 2010, 19:06, said:

Era vorba de heavy metal nu de rock în general. Pe scurt Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath doar ei au inventat genul.
Adevărat în sens de cât mai original, fără alte influențe. Trupele ce au urmat după au împărțit heavy metalul în mai multe subgenuri (în care se încadrează și Neue Deutsche Harte) venind cu alte influențe.

Ai uitat de Judas Priest :)

on topic:Nu am citit toate paginile dar dupa parerea mea Rammstein sunt o trupa de "initiere" in metal la fel ca si Nightwish. Normal ca exista si veterani care asculta Rammstein, dar majoritatea "fanilor" lor asculta pentru prima data metal si fac treaba asta doar ca sa se laude. Prefer Marilyn Manson si Dope.

#435
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postantomarc, on 9th July 2010, 13:11, said:

Nu am citit toate paginile dar dupa parerea mea Rammstein sunt o trupa de "initiere" in metal la fel ca si Nightwish.

Cam asta spuneam si eu (nu mai stiu daca in topicul asta ). De-aia nici nu ma omor cu topicurile despre Rammstein, Nightwish , Evanescence, COB, COF, Nirvana, Manson & Co. Sunt trupele si artistii de care multi dintre noi am dat in  generala si liceu pe diverse DVD-uri si complilatii. De unii s-a lipit stilul si a ramas dar majoritatea le-au dat la o parte dupa o vreme, cautand in directia interesata. Nu inseamna ca-s trupe de ultima speta sau ca-s varza, etc....dar cand de ani de zile combini rockul clasic cu simfonica si genurile mai obscure ale metalului, iti e foarte greu sa ti se mai para ceva de la Rammstein ''rock adevarat, frate''.

#436
Tierfreund

Tierfreund

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.07.2010
si mie imi place Rammstein; nu pot spune ca sunt o mare fana,dar muzica si videoclipurile lor mi se par...inedite. desi sunt o persoana extrem de toleranta, non-rasista, non-homofoba, nu am nicio treaba cu religiile si credintele celorlalti si nu ma regasesc in versurile lor, totusi imi place uneori sa-i ascult; versurile lor exprima ,de multe ori, furie [chiar ura] , dar sunt si exceptii[Rosenrot, Ohne Dich, s.a.] ... per total, mi se pare o formatie interesanta,si, desi nu ma omor cu industrial metal-ul, imi place muzica lor, si mi-as fi dorit sa merg la concert[am auzit ca atmosfera a fost "dementiala" :naughty: ]

Edited by Tierfreund, 11 July 2010 - 13:54.


#437
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Bine spuneti rock adevarat !!! Super piese ! In special astea imi plac: ich will, du hast si sonne

#438
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBogdan2901, on 13th December 2010, 23:37, said:

Bine spuneti rock adevarat !!! Super piese ! In special astea imi plac: ich will, du hast si sonne
Ce inseamna pentru tine...sau mai bine spus cum definesti tu Rockul adevarat??? sunt doar curios.

In teorie Rammstein este o formatie Neue Deutsche Härte/Tanz Metall/Industrial Metal...asta inseamna pentru tine o formatie rock adevarat???

#439
Anshar

Anshar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 22.08.2008
Stil similar cu Rammstein au baietii astia:
(Am impresia ca imping limita absurdului un pic mai mult decat Rammstein ^^)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yKyjOku33Ew?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cat despre Rammstein: FEUER FREIIIIIIIIIII!

Edited by Anshar, 19 December 2010 - 20:48.


#440
cutepoison1994

cutepoison1994

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 02.09.2010
una din trupele mele favorite, chiar daca unele mesaje sunt mai dure [ weiner blut - meldoie despre josef fritzl, mein teil - caz de canibalism,and so on], ceea ce deranjeaza unele persoane, cel mai mult apreciez la ei spiritul creativ si nonconformismul dus pana la extrem[ vezi "buck dich" live ] , iar videoclipurile si performantele live sunt briliante, de asemena am senzatia ca aproape toate versurile lor exprima furie, iar limba germana este perfecta pentru astfel de versuri.

View PostAnshar, on 19th December 2010, 20:48, said:

Stil similar cu Rammstein au baietii astia:
(Am impresia ca imping limita absurdului un pic mai mult decat Rammstein ^^)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yKyjOku33Ew?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cat despre Rammstein: FEUER FREIIIIIIIIIII!
bang, bang !

Edited by cutepoison1994, 13 February 2011 - 00:52.


#441
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Tocmai au anuntat ca au inregistrat un nou album. E pe vine!

#442
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 08.03.2007
Eu sper sa se tina concertele de anul asta... fingers crossed....

#443
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4q3Yp6LXhM4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

#444
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 08.03.2007
Pentru doritori, pana mai sunt bilete la Budapesta in 2023...

https://www.rammstein.de/de/live/

#445
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f1y2Gb7Ori8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

“PUPPE” (in English “doll”) is about a person whose sister evidently works as a prostitute and deals with the effect on the person.
It is the sixth song of the 2019 released, untitled Rammstein album.

Parts of the lyrics refer to the poem “Wenn Mutti spät zur Arbeit geht” (“When mom goes to work late”) by Till Lindemann which can be found on pages 24, 25 in the book “In stillen Nächten” (“In silent nights”).
In the song “PUPPE” the mother becomes the sister, some lines and verses are taken directly from the poem, some appear modified. A new feature is the doll as a leitmotif.


#446
mirceazair

mirceazair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.05.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/thJgU9jkdU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#447
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
S-ar putea sa vina sfarsitul trupei. Incep tot mai multe acuzatii de agresiune sexuala impotriva lui Till Lindermann. Se pare ca dupa fiecare concert existau chefuri, iar fetele de la concert care erau invitate la chef erau drogate si apoi exploatate sexual. Nu stiu cat e de bagat Till in afacerea asta, dar incepe sa nu sune bine. Deocamdata nu e nici o ancheta, ci doar acuzatii din partea victimelor.

Incepand de azi vor fi 4 concerte Rammstein in München. Unii fani au inceput sa renunte la bilete din cauza acuzatiilor. Deci daca aveti chef si nu va pasa de acuzatii, acum e momentul, poate prindeti vreun chilipir.
Din pacate eu-s pe drumuri, altfel nu ratam ocazia unui concert Rammstein.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate