Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Rammstein

- - - - -
  • Please log in to reply
446 replies to this topic

#1
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Cei mai tari sunt de departe Rammstein :coolspeak: . Sunt cei mai duri, au niste texte tari, melodii care te linistesc(daca nu intelegi germana) si poti sa te urci si pe pereti daca ai chef. Mie nu-mi plac solistii cu voci subtiri care nu prea pot sa se impuna. Voi ce ziceti?

#2
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
1. Muzica linistitoare: un Nothing Else Matters (Metallica), I Am the Highway (Audioslave), Soldier of Fortune (Deep Purple), For the Love of God (Steve Vai), Stairway to Heaven (Led Zeppelin), Hell's Bells (AC/DC), Heaven's Dead (Audioslave). Hai ca Hell's Bells nu-i chiar linistitoare, desi mie doar liniste imi provoaca. Asta as zice eu ca e muzica linistitoare. Daca poti dormi pe anumite melodii, atunci alea fac parte din muzica "calma" :).
2. Rammstein is...gay :) Glumesc...
Nu-mi plac si nici nu o sa-mi placa, mai ales ca nu inteleg germana.
3. No comment la voce. Exista altii mult mai buni decat el.

Cam atat imi vine in minte legat de Rammstein si de ce ai scris... :)

Edited by FadeToBlack, 11 December 2006 - 14:43.


#3
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
cam asa...da hai fii serios...cand ascult benzin...ma linistesc asa dintr-odata

#4
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

Quote

Cei mai tari sunt de departe Rammstein  . Sunt cei mai duri, au niste texte tari, melodii care te linistesc(daca nu intelegi germana) si poti sa te urci si pe pereti daca ai chef. Mie nu-mi plac solistii cu voci subtiri care nu prea pot sa se impuna. Voi ce ziceti?

Ma, daca intreb asta pe vecin imi zice cam acelasi lucru numai ca schimba putin :

Cel mai tare smecher e gutza. E cel mai dur bazat, are niste texte tari versuri de suflet ...

Pt. genu` lor de acord ca-s buni, dar daca extindem deja devenim subiectivi  -_-

Edited by cods, 11 December 2006 - 22:21.


#5
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Sunt buni pentru cei care fac primii pasi in rock, si eu i-am ascultat foarte mult la inceput dar apoi mi s-a parut plictisitoare formatia.
La fel e si cu Nightwish.

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu e rock adevarat, ceea ce e bine. rockul adevarat nu mai exista in ziua de azi decit in inregistrari din trecutul indepartat :D

#7
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Videoclipurile sînt demenţiale.  Unele au şi o oarecare doză de umor sinistru.

#8
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Rammstein ? Astia nu sunt fetitele alea speriate care cantau un fel de muzica disco cu ceva accente de rock :D ? Ahh..cik era industrial - experimental..ahh..cik era rock ? Bai ce chestie...

#9
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Rammstein sun aia care canta intr-un fel in care voua care ascultati rock pentru fete va bagati sub pat. :death:

#10
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postmwlambo, on Dec 12 2006, 21:27, said:

Rammstein sun aia care canta intr-un fel in care voua care ascultati rock pentru fete va bagati sub pat. :death:
Omule fara suparare dar Bryan May are solo-uri de 10 ori mai heavy decat ambii chitaristi de la Rammstein.

#11
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

View Postmwlambo, on Dec 12 2006, 23:27, said:

Rammstein sun aia care canta intr-un fel in care voua care ascultati rock pentru fete va bagati sub pat. :death:

Aa, stai putin, rammstein e rock de baieti ascultat numai de alesii naturii :death: , restu` isi apuca gomflabila cand aud .

Zi si tu ceva de discutat, ca de `sto stim totii .

Edited by cods, 17 December 2006 - 18:27.


#12
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Nu sunt mare fan, insa in comparatie cu alte dejectii metalice din ziua de azi sunt foarte ok .

Edited by sepguy, 13 December 2006 - 04:03.


#13
loggo

loggo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.05.2006

View PostMosotti, on Dec 11 2006, 23:05, said:

nu e rock adevarat, ceea ce e bine. rockul adevarat nu mai exista in ziua de azi decit in inregistrari din trecutul indepartat :D

recunosc ca am fost si eu de parerea asta un timp..
sa-ti dau un exemplu... limp bizkit care personal mi se pare ca da mult mai mult inspre hip hop decat inspre rock... este formatzie de rock...
deci rammstein dupa mine este una dintre putzinele care se apropie de ceea ce era odata...

P.S.  ce legatura o avea Rhythm and blues-ul lui John Lee Hooker cu R&B-ul actual... ?

#14
ScottishTerrier

ScottishTerrier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 13.02.2005
Cred ca se incadreaza in aceeasi oala cu Marylin Manson. Mai mult mascareala decat muzica. Dar oricum bine zicea cineva pe aici ca "in comparatie cu alte dejectii metalice" astia sunt zei.
Pont de utilizare:se aud muuult mai bine daca pui la ureche o sticla goala de Absolut.

#15
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
deci bai martalogilor pa voi va apuca tremuricii cand ii auziti pe baietii astia :))

#16
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
A aparut acum ceva timp Volkerball. Vizionati-l si dupa aceea deduceti asemanarile (daca exista) cu MM.

#17
G0dLik3

G0dLik3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.04.2006

View PostMosotti, on Dec 11 2006, 23:05, said:

nu e rock adevarat, ceea ce e bine. rockul adevarat nu mai exista in ziua de azi decit in inregistrari din trecutul indepartat :D
Nu`i rock adevarat?Da ce`i ala rock adevarat la urma urmei? ca tot vad lumea zicand de unii si de altii cum ca n`ar canta rock adevarat si nu`i inteleg...
Revenind la Rammstein...mie mi se pare o formatie buna care are muzica frumoasa.Nu poti sa`i faci pe toti sa fie fanii tai.Cine vrea muzica mai dura sau altfel de muzica poate sa asculte intotdeauna altceva...

#18
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Rammstein :) nu am mai ascultat de ceva vreme, cred ca ar fi cazul sa mă reapuc de ascultat Rammstein.Pe mwlambo îl iertăm, e tânăr și de-abia a descoperit formația.
E adevărat că este o formație bună, care a avut succes în multe țări, atât datorită atitudinii(mi se pare că au o atitudine destul de laid back și cam fac ce vrea mușchii lor) cît și unor piese foarte bune(albumul pe care se află Ich Will...Mutter parcă).
Au diverse variații de stil (a se vedea Links, Feur Frei, Sonne, Mutter, Mein Teil, Ohne Dich, Ich Will, Du Hast, Amerika și Engel) și se caracterizează prin muzica puternică, uneori de-a dreptul violentă și prin lipsa de rețineri.
Este o trupă bună, care atrage mulți fani masculini și chiar, uneori, ajută sa mai uiți de pleiada de rockeri care acum ar trebui să fie morți și pur și simplu să te lași cuprins de energia muzicii lor.
A...și nu cred că există multe trupe care sa facă show-ul pe care îl fac ei...sunt adevărați enterteiners.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate