Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 

Vor rezista retelele de Craciun si Anul Nou ?

- - - - -
  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#1
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Vor rezista retelele de Craciun si Anul Nou ?

Aseara a fost 6 decembrie ... adica Sfantul Nicolae.Pe la 7-8 seara am incercat sa sun si eu niste Nicolete , Nicu .. si nu a mers era prea multa lume in retea.M-am ofticat putin .. si am incercat , pana la urma am prins si eu un canal liber.

Dar acum vine problema mare ... ce se va intampla de Craciun, de Anul Nou ... atunci cand reteaua va fii plinaaa, poate chiar si "floodata".

O sa stam oare ... cate 1-2 ore ca sa prindem un canal sa putem vorbi ?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,675
  • Înscris: 26.11.2001
Ca de obicei.. vom astepta pana pe 2 ianuarie sa vedem daca prietenii au supravietuit artificiilor si carnii de porc.

P.S. Noroc ca Exista Zapp, dar din pacate ceilalti au GSM, asa ca e oricum futil :(

#3
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Nu vor rezista,cu siguranta.Si aici ma refer la Orange si Connex.

#4
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
La Anul nou sigur nu va rezista ca toti ani in urma. La craciuni probabil nu va merge. This is .ro :(

#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
orange va merge mai bine ca connex
zapp va merge mult mai bine ca orange

clear out :D

#6
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
ar fi stupid sa reziste. ar insemna ca operatorii sunt nebuni si au supradimensionat capacitatea retelei.

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,675
  • Înscris: 26.11.2001
Stati ca am uitat.
Eu am si Cosmo :P

avand in vedere ca in retea mai sunt eu si neamul meu, cred ca nu voi avea probleme :D

#8
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Cool. Eu vin din roaming, si am aces si la Connex, si la Orange si la Cosmo. Cred ca e imposibil sa nu pot sa sun de anul nou ! :P

Iar Orange si Connex vor merge la fel de "bine".

#9
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
6 Decembrie (Sfantul Nicolae) a "cazut" in week-end... deci CONNEX-ul oricum erea aglomerat. Erea normal sa nu prea ai loc.
Craciun-ul si Revelion-ul cad in timpul saptamanii... deci nu prea o sa isi permita oamenii sa se intinda prea mult la vorba - ca au maxim 30min. in retea, iar restul costa (destul).

La Orange cred ca o sa fie mai nasol... aici abonatii au minute.  :yeah baby

Pentru celelalte retele mobile traficul o sa fie obisnuit.  :OK:

Totusi nu cred ca o sa fie mai rau decat anul trecut. :drac:

#10
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
poate e considerata zi de sarbatoare legala anul nou :P si lasa si ei cei pe cent.... :) vor cadea amandoua retelele ca in fiecare an

#11
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by andrei_traznitu
poate e considerata zi de sarbatoare legala anul nou :P si lasa si ei cei pe cent.... :)


Centul contractual este doar in zilele de week-end - deci nu are legatura cu sarbatoarea...  :P NU O SA FIE CENT!
Am avut si eu CENT!  :cya:
Insa am uitat ceva... CONNEX-ul a promis Kamaradului tarife reduse in zilele de sarbatoare, adica 0.1$ in retea, deci nu o sa fie chiar asa bine cum credeam.
Ce ma distreaza - astia cu Kamaradu' lor vorbesc mai ieftin decat multe abonamente. :cool:

#12
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
nu o sa tina.. e sigur. mai ales de revelion cand mai toti or sa prefere sa vorbeasca de la mobil decat sa stea la coada la fix in casa.

#13
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

Quote

Originally posted by GOR
CONNEX-ul a promis Kamaradului tarife reduse in zilele de sarbatoare, adica 0.1$ in retea...

:eek: De unde stii asta ??

#14
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
Mi-a spus un Kamarad.
Pretul de 0.1$ ei il au in week-end si seara nustiu dupa ce ora...

Detalii poate iti dau cei ce au Kamarad... sau eventual pe connex.ro

"Kamaradul" care mi-a zis de chestia cu sarbatorile erea super rirtat de "reducerea de sarbatori"! Zicea ca e o reclama "mincinoasa" ca de Sf. Nicolae (cazand Sambata) el oricum avea reducere...  :ciocan:

#15
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Nu este problema de .ro cu supraincarcarea retelelor. Luand-o la rece in Romania este de-a dreptul decenta problema, nu stiu daca cineva a avut experienta telefoniei mobile in Franta, calitate mai bomba decat acolo nu prea am mai intalnit, apeleaza la diverse trucuri gen: amplifica semnalul doar ca tu ca si client sa fii fericit ca ai '4 lunii'

In Germania de Revelion reteaua este prastie, incepand cu T-Mobile continuand cu Vodafone, E-Plus si terminand cu o2.

Nu stiu daca a mai avut unul dintre voi experienta telefoniei mobile peste hotare, eu o am in Franta si Germania cu mici incursiuni in Belgia si Olanda si pot spune ca la capitolul acoperire GPRS doar Germania sta mai bine decat Romania (unde am doar experienta Orange)

Spre deosebire de capitolul internet, in Romania telefonia mobila este mult mai ieftina decat in vest (un sms in Germania (indiferent de retea) costa 19 eurocenti) iar calitativ este de foarte multe ori superioara.

Propun sa ne rezumam la a ne plange in continuare de telefonia fixa si accesul internet

#16
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Retelele sunt suprasolicitate in week-enduri...si voi va puneti problema pentru Craciun si Anu Nou?

RTC, Orange, Connex...vor fi moarte....iti vei suna rudele, prietenii in 1 ian seara sau 2 ian

:cya:

#17
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Fericiti cei cu Cosmorom si Zapp, aceia vor vorbi de sarbatori :D

#18
Hexawa

Hexawa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.10.2003
...intre ei :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate