Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Coltul antisemitilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1523 replies to this topic

#1477
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View PostAMDG, on 20th December 2009, 15:18, said:

Germanii erau crestini, asa ca nu conta ce se credeau altii. Vezi minaretele si elvetienii  :rolleyes:

Quote

Raportorul ONU pentru libertate religioasă, Amsa Jahangir, a calificat decizia elvețienilor drept "o discriminare evidentă împotriva comunității musulmane din Elveția", în timp ce poziții similare au avut Consiliul Europei și reprezentanți ai unor guverne europene. Vaticanul a deplâns "o lovitură dură pentru libertatea religiei", pe care episcopii catolici din Elveția nu au aprobat-o

Ia uite cine deplange soarta musulmanilor din Europa....

Oare se tem ca urnatoarele interzise vor fi clopotnitele?

#1478
ge_ntleman

ge_ntleman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 331
  • Înscris: 15.12.2009
eu merg pe mana lui hitler. baiat destept , a stiut el ca evreii trag sforile si invart multi bani pentru interese proprii si a decis sa i zboare.

pana acum nu am intalnit om mai zgarcit decat un evreu. nu am intalnit oameni mai "persecutati" cu vorba decat evreii , deci cei mai plangaciosi... se fac atata pe ei ca i a impuscat hitler... mare branza , stalin a omorat mai multi oameni si nu se mai plange nimeni.

nu suport evreii ca se cred mai speciali dar defapt sunt doar niste nebuni pusi pe bombe si atentate pentru 1 bucata de pamant cu valoare 0. deasemnea religia lor e una sub orice critica , sunt nebuni la cap la propriu... ei nu spala vasele de legume impreuna cu cele de fructe ca e pacat... niste psihopati de a dreptul...

#1479
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

View PostAMDG, on 20th December 2009, 15:18, said:

Germanii erau crestini, asa ca nu conta ce se credeau altii. Vezi minaretele si elvetienii  :rolleyes:
scrisesem:

Quote

CITAT (ben_gal @ 20th December 2009, 08:23)
Cei din Germania nu se considerau evrei-germani, ci germani-evrei
Si nu vad legatura.
Ca sa explic. Evreii erau credinciosi Germaniei si unii incepusera sa se asimileze. Cei asimilati mergeau la biserica si nu la sinagoga.
A venit Hitler si cu mare minie a spus ca evreii murdaresc purul singe arian. Aia au fost primii trimisi la gazare.
Sper ca acum e mai limpede.

#1480
ge_ntleman

ge_ntleman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 331
  • Înscris: 15.12.2009

View Postben_gal, on 20th December 2009, 20:10, said:

scrisesem:


Si nu vad legatura.
Ca sa explic. Evreii erau credinciosi Germaniei si unii incepusera sa se asimileze. Cei asimilati mergeau la biserica si nu la sinagoga.
A venit Hitler si cu mare minie a spus ca evreii murdaresc purul singe arian. Aia au fost primii trimisi la gazare.
Sper ca acum e mai limpede.

cred ca era mai profitabil sa i omoare.

tu sincer daca ai fi nevoit sa omori 2 milioane de oameni din Romania ce ai omorii? 2 milioane de romani sau 2 milioane de unguri?

#1481
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

View Postge_ntleman, on 20th December 2009, 20:25, said:

tu sincer daca ai fi nevoit sa omori 2 milioane de oameni din Romania ce ai omorii? 2 milioane de romani sau 2 milioane de unguri?
Eu, sincer, declat cu strasnicie ca nu ma deranjeaza nici unii si nici ceilalti si din acest motiv am capatat serviciu la ONU.

#1482
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Posteu_unul, on 20th December 2009, 15:31, said:

Oare se tem ca urnatoarele interzise vor fi clopotnitele?
Raspunsul este da, in chestiunea aceasta Vaticanul poarta un drapel fals. Dar ei au in vedere globalizarea religilor si sunt oameni care se ocupa in a demonstra cu dovezi istorice ca Iisus era de fapt budist. :lol:
Adica renuntam la Isus 100% crestin (daca nu tine treaba) il facem 25% din fiecare, numai sa nu moara, ca murim si "noi"... Episcopii elvetieni vor fi nevoiti sa se dea pe brazda.
Partea buna si care nu este de neglijat este ca astfel, poate se va renunta la indoctrinare si drapele false mai periculoase in cadrul divergentelor dintre religii.

Edited by Cr1spy, 20 December 2009 - 23:50.


#1483
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

View PostCr1spy, on 20th December 2009, 23:48, said:

Raspunsul este da, in chestiunea aceasta Vaticanul poarta un drapel fals. Dar ei au in vedere globalizarea religilor si sunt oameni care se ocupa in a demonstra cu dovezi istorice ca Iisus era de fapt budist. :lol:
Adica renuntam la Isus 100% crestin (daca nu tine treaba) il facem 25% din fiecare, numai sa nu moara, ca murim si "noi"... Episcopii elvetieni vor fi nevoiti sa se dea pe brazda.
Partea buna si care nu este de neglijat este ca astfel, poate se va renunta la indoctrinare si drapele false mai periculoase in cadrul divergentelor dintre religii.
Si VATICANUL se va denumi
Chiesa di San. Mohammed.
كنيسة القديس. محمد

Edited by ben_gal, 21 December 2009 - 01:25.


#1484
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postben_gal, on 21st December 2009, 01:16, said:

[color="#0000FF"]Si VATICANUL se va denumi
Chiesa di San. Mohammed.
Nu, mai degraba se va numi Biserica Sfintilor Pedofili.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AkCJo2gknB4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://en.wikipedia....Michael_Ledwith
http://hamburgeruniverse.com/
http://www.ramtha.com/
Universitate, statie radio, televiziune...conferinte internationale, Haleluiah...

Edited by Cr1spy, 21 December 2009 - 01:48.


#1485
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postben_gal, on 20th December 2009, 20:10, said:

Evreii erau credinciosi Germaniei si unii incepusera sa se asimileze.

Gurile rele ar zice ca poti gasi si rromi "asimilati" si "credinciosi Romaniei" - insa ce ma mira e ca evreii au fost asa de naivi dupa ce trecusera deja prin experienta spaniola. Totusi crestinii nu discriminau - de exemplu erezia catara a fost eliminata cam la fel, nu conta daca erau vinovati sau nevinovati. Pana si evreii s-au comportat similar cu biserica crestina primara.

Edited by AMDG, 21 December 2009 - 08:15.


#1486
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

View Postge_ntleman, on 20th December 2009, 17:40, said:

eu merg pe mana lui hitler. baiat destept , a stiut el ca evreii trag sforile si invart multi bani pentru interese proprii si a decis sa i zboare.

pana acum nu am intalnit om mai zgarcit decat un evreu. nu am intalnit oameni mai "persecutati" cu vorba decat evreii , deci cei mai plangaciosi... se fac atata pe ei ca i a impuscat hitler... mare branza , stalin a omorat mai multi oameni si nu se mai plange nimeni.

nu suport evreii ca se cred mai speciali dar defapt sunt doar niste nebuni pusi pe bombe si atentate pentru 1 bucata de pamant cu valoare 0. deasemnea religia lor e una sub orice critica , sunt nebuni la cap la propriu... ei nu spala vasele de legume impreuna cu cele de fructe ca e pacat... niste psihopati de a dreptul...

Iti lipseste atentie din prejurimea ta? Vrei ca sa te ia lumea in seama? Pai sint alte ocazii ca sa castigi atentie. De exemplu, invata si instruiestete."Cumpara inteligenta" cum se zice la noi. Fii destept nu prost. Fii cult si nu boaca. Dute munceste si nu mai putrezii in carciume.Incearca sa fii om si nu javra antisemita ca vezi tu, evreii vietuiesc si dupa 2000 de ani pe  cand cei care i-au facut sa sufere au putrezit de mult si mormantul lor este in haznaua istorii.

#1487
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postperpetumobile, on 21st December 2009, 11:00, said:

pe  cand cei care i-au facut sa sufere au putrezit de mult

Apar mereu altii din nefericire pentru ei - dar sunt de acord cu tine in privinta evreilor membri ai bisericii crestine primare  :rolleyes:

#1488
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

View PostCr1spy, on 21st December 2009, 01:42, said:

Nu, mai degraba se va numi Biserica Sfintilor Pedofili.
sub lozinca:
Pedofili catolici si musulmani, uniti-va!


View PostAMDG, on 21st December 2009, 08:13, said:

Gurile rele ar zice ca poti gasi si rromi "asimilati" si "credinciosi Romaniei" - insa ce ma mira e ca evreii au fost asa de naivi dupa ce trecusera deja prin experienta spaniola. Totusi crestinii nu discriminau - de exemplu erezia catara a fost eliminata cam la fel, nu conta daca erau vinovati sau nevinovati. Pana si evreii s-au comportat similar cu biserica crestina primara.
Doar esti de familie buna. De ce sa te iei dupa "Gurile rele"?
In afara de asta casatoriile mixte nu au fost din cauza vreunei Inchizitii teutone.

#1489
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postben_gal, on 21st December 2009, 19:33, said:

In afara de asta casatoriile mixte nu au fost din cauza vreunei Inchizitii teutone.

Casatoriile mixte au fost si sunt un subiect interesant - sunt privite prost atat de crestini cat si de evrei. Scriptural NT e contra lor.

#1490
ge_ntleman

ge_ntleman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 331
  • Înscris: 15.12.2009

View Postben_gal, on 20th December 2009, 23:18, said:

Eu, sincer, declat cu strasnicie ca nu ma deranjeaza nici unii si nici ceilalti si din acest motiv am capatat serviciu la ONU.

da , bine... cand o sa vii in tara o sa vezi ca romania e mai mica cu 1 bucata transilvania

View Postperpetumobile, on 21st December 2009, 11:00, said:

Iti lipseste atentie din prejurimea ta? Vrei ca sa te ia lumea in seama? Pai sint alte ocazii ca sa castigi atentie. De exemplu, invata si instruiestete."Cumpara inteligenta" cum se zice la noi. Fii destept nu prost. Fii cult si nu boaca. Dute munceste si nu mai putrezii in carciume.Incearca sa fii om si nu javra antisemita ca vezi tu, evreii vietuiesc si dupa 2000 de ani pe  cand cei care i-au facut sa sufere au putrezit de mult si mormantul lor este in haznaua istorii.

cum se zice la voi?

ma lasi?

#1491
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

Quote

ge_ntleman
eu merg pe mana lui hitler. baiat destept , a stiut el ca evreii trag sforile si invart multi bani pentru interese proprii si a decis sa i zboare.

pana acum nu am intalnit om mai zgarcit decat un evreu. nu am intalnit oameni mai "persecutati" cu vorba decat evreii , deci cei mai plangaciosi... se fac atata pe ei ca i a impuscat hitler... mare branza , stalin a omorat mai multi oameni si nu se mai plange nimeni.

nu suport evreii ca se cred mai speciali dar defapt sunt doar niste nebuni pusi pe bombe si atentate pentru 1 bucata de pamant cu valoare 0. deasemnea religia lor e una sub orice critica , sunt nebuni la cap la propriu... ei nu spala vasele de legume impreuna cu cele de fructe ca e pacat... niste psihopati de a dreptul...
Interesanta postare pt. oamenii de specialitate in medicina sufletului.
Daca n-ai  intalnit om mai zgarcit decat un evreu poate ca te plimbaresti in viata cu ochelari de iapa.

Cine spune ca stalin a fost iertat? Asta este o declaratie gogomana, scuze.

Scrii: "bucata de pamant cu valoare 0" si raspund cum am mai facut-o:
Unii si-au facut tara rodnica si bogata din zero,
altii au transformat in gunoi tara rodnica si bogata.

#1492
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

View Postge_ntleman, on 22nd December 2009, 00:13, said:

da , bine... cand o sa vii in tara o sa vezi ca romania e mai mica cu 1 bucata transilvania



cum se zice la voi?

ma lasi?

Da. Promis. Nu te voi lua in seama de acuma. Acuma ca eu te-am ascultat,asculta-ma si tu. Nu esti deloc mester in Evrei asa ca treci la altceva .Poate la sah sau popice...

#1493
germansoldier

germansoldier

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2009
Niciodata nu i-am avut la inima pe evraiasi. Sa o lase mai moale cu "holocaustul",poate li se indeplineste visul( 6milioane) pana la urma

Edited by germansoldier, 25 December 2009 - 20:52.


#1494
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

View Postgermansoldier, on 25th December 2009, 20:51, said:

Niciodata nu i-am avut la inima pe evraiasi. Sa o lase mai moale cu "holocaustul",poate li se indeplineste visul( 6milioane) pana la urma


Tu nu sti ca s-au schimbat timpurile? Pai soldatii si ofiterii armatei Germane se instruiesc azi in Israel la armata israeliana.Germania cumpara azi arme si echipamente electronice moderne  din Israel.
Evreiasi, cum scri,mai sunt azi in lume cam 14 milioane dar lor, tu ce vei putea sa le faci, este maximum sai pupi.....Bineinteles ca o sa trebuiasca intai sa te speli inclusiv gura si creierul ila mititel al tau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate