Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

fotografii de noapte

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
alinux33

alinux33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2006

View Postduku25, on Nov 21 2006, 15:35, said:

in aceeasi tema cu primele 3 poze iata cateva din incercarile mele; am tot zis ca ar trebui sa repet experimentul pentru ceva mai "artistic" mai ales ca am prins cateva trucuri dupa incercarile astea

nu le-am postat in celalalt topic pentru ca sunt mult prea departe de pozele ce sunt inscrise acolo; mai jos cateva din intreaga serie

Attachment attachment Attachment attachment Attachment attachment Attachment attachment
Attachment attachment Attachment attachment Attachment attachment Attachment attachment
Attachment attachment

P.S. daca vreti sa incercati, paharul de dinainte de sedinta e cheia succesului pentru idei ... traznite  :P
@gabicek - in momentul in care ai ceva luminat in spatele tau, vei fi foarte transparent; mai ales cand esti si imbracat in negru. In schimb, uneori faptul ca esti in negru iti poate crea un avantaj (vezi a 6-a poza)


Bravo Duku25, ingenios si foarte bine realizate experimentele!
Cu ce aparat zici ca le-ai facut? Un timp de expunere?

Alinux

#20
duku25

duku25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.11.2006
holla Alinux

am doar un 300D  :confuzzled: ; dupa cum ziceam la inceput nu mi-au reusit toate pana am inceput sa ma prind de smecherie

ca timp de expunere am inceput cu 20-30 de sec, pana mi-am dat seama ca trebuia sa ne grabim sa terminam desenul si "pictura" contra-cronometru... cam greu

apoi am folosit bulb, si cu ajutorul prietenilor - eram 3 deci strictul necesar - unu tzinea shutterul apasat, alalalt facea pe modelul, iar al treilea era designerul - cand era terminat designul, pac "blitz" cu P&S-ul si gata. Intr-un final aveam expuneri cam intre 35 si 70-80 sec in functie de complexitate

#21
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Duku, foarte haioase rezultatele.  :D

#22
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
ce ti-ai dat tu seama mah? erati rupti de beti, ma si mir c-a iesit ceva !!!  :w00t:

Edited by grig_jr, 22 November 2006 - 15:28.


#23
duku25

duku25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.11.2006
ce conteaza daca in poza nu se vede cat eram de beti - cat timp trepiedul a fost treaz el ... ne-a salvat pe toti  :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate