Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Despre ce este vorba ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
user118

user118

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.08.2006
Avem un proiect de facut la romana si nu stie nimeni din clasa exact ce anume trebuie sa facem. Profesoara a explicat doar anumite lucruri, probabil credea ca noi stim despre ce este vorba. Tema este o extindere a unui studiu de caz din carte.
Iata ce stim sigur ca trebuie:
Sa scriem cate un citat pe o foaie de dimensiuni A6. In coltul din stanga sus nr. curent, in coltul din dreapta jos pagina de unde a fost luat citatul iar sub citat un comentariu scurt. Toate aceste foi sa fie introduse intr-o foaie de aceleasi demensiuni indoita si sa fie introduse intr-un plic pe spatele caruia sunt scrise datele cartii de unde au fost luate.
Ce fel de proiect este? Cum se numeste ? Si ce anume cuprinde un astfel de proiect in totalitate ? Doar atat sau     tema trebuie dezbatuta intr-un eseu si apoi sustinuta de acele citate ?

Edited by user118, 12 November 2006 - 19:14.


#2
user118

user118

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.08.2006
Nimeni nu stie ?

#3
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 user118, on Nov 12 2006, 19:13, said:

Avem un proiect de facut la romana si nu stie nimeni din clasa exact ce anume trebuie sa facem. Profesoara a explicat doar anumite lucruri, probabil credea ca noi stim despre ce este vorba. Tema este o extindere a unui studiu de caz din carte.
Iata ce stim sigur ca trebuie:
Sa scriem cate un citat pe o foaie de dimensiuni A6. In coltul din stanga sus nr. curent, in coltul din dreapta jos pagina de unde a fost luat citatul iar sub citat un comentariu scurt. Toate aceste foi sa fie introduse intr-o foaie de aceleasi demensiuni indoita si sa fie introduse intr-un plic pe spatele caruia sunt scrise datele cartii de unde au fost luate.
Ce fel de proiect este? Cum se numeste ? Si ce anume cuprinde un astfel de proiect in totalitate ? Doar atat sau     tema trebuie dezbatuta intr-un eseu si apoi sustinuta de acele citate ?
Cred că e vorba doar de niște fișe de lectură..
Dacă este vorba de studiile de caz din cls a XI-a atunci trebuie să faci un eseu, să scoți ideile, un fel de fișe. Noi asta am făcut după ce l-am prezentat.

Edited by Dida, 12 November 2006 - 21:03.


#4
user118

user118

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.08.2006

 Dida, on Nov 12 2006, 21:00, said:

Cred că e vorba doar de niște fișe de lectură..
Dacă este vorba de studiile de caz din cls a XI-a atunci trebuie să faci un eseu, să scoți ideile, un fel de fișe. Noi asta am făcut după ce l-am prezentat.
Da. Asa este. Am cerut mai multe detalii astazi la ora.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate