Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Spying Mobile???

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
alfaromeo

alfaromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 01.09.2003
logic ca au.de mini acumulatorul asta vorbeam mai sus si ma gandeam ca poate are vreo influenta.Sau poate nu....

#38
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Exista o baterie mica pe placa de baza, baterie care tine cam 5 ani si este un Li-Ion de 1,5V, dar nu are alt rol decat sa tina quartz-ul in viata.

Greets,
Speedo

#39
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Pai la 3310 nu este aceasta baterie.

#40
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Pai n-am zis ca este la toate, dar la mobilele care pastreaza ceasul cu acumulatorul scos saptamani intregi, luni, ani, exista bateria de care v-am vorbit pe placa de baza.

Daca ceasul se pastreaza doar cateva minute, acesta este pastrat de condensatoarele electrolitice si nu de bateria mica, care nu exista.
Daca exista si bateria mica si totusi ceasul nu se pastreaza inseamna ca aceasta este consumata, dar cel putin la Siemens nu se poate schimba, pentru ca este efectiv lipita pe placa de baza.

Greets,
Speedo

#41
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by Speedo
cel putin la Siemens nu se poate schimba, pentru ca este efectiv lipita pe placa de baza.


permite-mi sa te contrazic....la siemens S40(nu e chiar siemens acest telefon,dar asa scrie pe el) bateria se poate scoate chiar fara sa desfaci carcasa....e in spatele acumulatorului..

#42
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Ala e BOSCH. Bleah

#43
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

Quote

Originally posted by Baiko
stie careva care este ultima vers. soft ptr 3310, eu unul nu am vazut una mai buna decat 5.57(adica a mea).

6.07, din 17/06/2003.

#44
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Hoax.
Cine oare ar "spiona" un biet student ? Si de ce ? Ai facut ceva rau ? Ai ceva de ascuns ? Ai copiat la vreun examen ?
LOL
A fost o biata coincidenta + un telefon prost (Nokia 33xx). Relax.
Incercarile de ascultare prin retelele GSM au fost facut acum 10-12 ani si s-au soldat cu un esec de proportii. Mai usor este sa se implanteze un microfon-emitator de dimensiuni foarte mici intr-un acumulator al telefonului mobil. Acesta este relativ usor de disimulat, are o sursa de curent electric (este autonom), emite pe frecvente dificil de interceptat de catre neaveniti (care nici nu produc paraziti pe monitorul "victimei") si consuma in general infim, comparat cu un telefon mobil in emisie. Reveniti-va.
Apropos, parca ii vad pe baietii in costume facand haz de acei certati cu legea care isi scot bateriile de la celulare, doar pentru a fi ascultati mai bine ;)

#45
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Eu am gasit mai demult tot aici pe forum parca o discutie asemanatoare si era si un link spre un site din Italia care vindea tot felul de echipamente de supraveghere si spionaj si in oferta aveau si un telefon asemanator cu Nokia 3310 care, ziceau ei, pute fi apelat si asta sa se deschida singur fara sa sune sau sa vibreze si fara sa afiseze ceva si puteai sa auzi astfel ce e prin jurul lui.

#46
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003

Quote

Originally posted by johnny bravo
Eu am gasit mai demult tot aici pe forum parca o discutie asemanatoare si era si un link spre un site din Italia care vindea tot felul de echipamente de supraveghere si spionaj si in oferta aveau si un telefon asemanator cu Nokia 3310 care, ziceau ei, pute fi apelat si asta sa se deschida singur fara sa sune sau sa vibreze si fara sa afiseze ceva si puteai sa auzi astfel ce e prin jurul lui.


Aceasta poate fi facut pe orice telefon. Daca scrii un flash pentru telefonul respectiv sau modifici un flash facut atunci aceasta metoda pe care ai spus johnny bravo este foarte usor de realizat. Si pe orice telefon! Dar asta e imaginatie pentru acele oameni care nu au access direct la sursa flashului pentru mobil.

#47
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
mda. de programare in asamblare nu a auzit nimeni, nu ?.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate