Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Bormasina cu percutie ieftina-de care sa cumpar?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#73
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Cele mai bune ,De Walt ,Bosch,Freud si restul

#74
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
are 710 W si am vazut-o intr-un singur magazin H......H

#75
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Scule folosite in cel mai grav stil posibil, perforat betoane ca pe schwaitzer, calcat in picioare si cazute de la etaj, am folosit asa:

HILTI, Makita, Milwaukee

Nu pot sa le clasific pentru ca toate 3 sunt super heavy duty, dar parca HILTI se strica cel mai greu.

#76
mark225

mark225

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2008
Vreau sa cumpar o bormasina de maxim 100 RON. O sa dau gauri cu ea in lemn, caramida si o sa o folosesc o data la 5 luni.
Ma intereseaza sa aiba urmatoarea functie ... nu stiu cum se cheama. Atunci cand apas pe buton incet sa inceapa sa se invarta incet sa nu inceapa din prima sa se invarta foarte repede.

Ce sa cumpar?

#77
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
O bormasina cu variator de turatie. Trebuie sa scrie pe cutie cand o cumperi ca are turatie intre 0 si cat o avea ea maxim.

Ideal este sa o si probezi ca unele cutii mint despre specificatii. Adica te poti trezi ca in loc sa plece lin de la 0, ea are vreo 2-3 trepte care urca turatia brusc si nu progresiv.

100 RON inseamna vreo 24 de euro. Cam putin. Dar ma rog, cine stie ce reduceri prinzi.

#78
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Nici eu nu cred sa fie bormasina asa ieftina, iar cele mai ieftine nu cred ca au percutie, pate in targ duminica, in Vitan, sa iei un SH, dar te pomenesti ca vrei si garantie la banii astia...!

#79
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Percutie au si cele mai ieftine dintre cele mai ieftine. Important e de care. Pneumatica sau mecanica. Si daca e mecanica important din ce material e pinionul de percutie si cat de calit este.

Deci daca o bormasina are percutie nu inseamna ca nu poate fi vreun stift.

#80
sith

sith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.01.2007
100% stern,nu se compara cu cele de marca dar in schimb sunt cele mai fiabile din gama ,,trompeta,,conbinatia ar fi scula stern iar accesoriile burghie,discuri,freze......de marca gen bosch,machita etc asta spun din proprie experienta am facut o case cu stern si inca functioneaza fara probleme

#81
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Pt SPF: INCREDIBIL, dar am vazut ieri in Brico si bormasina de 109 lei! avea 500 W si...am uitat cum se cheama, nu prea iau seama la petarde d-astea...si mai era un Einhell de 700 w, care la promotie costa tot atat; fugi repede in Baneasa!

#82
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Eu nu servesc din astea ;)

Ma bucur ca voua va sunt de folosinta. Asta e tot ce e important. Dulapul meu de scule e plin de makita.

#83
mark225

mark225

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2008
Bormasina asta e buna de ceva?
http://www.comenzi.r...products_id=357
http://www.sternaust...alii.php?cod=70

Nu im idau sema din specificatii daca are variator de turatie

#84
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Continuati aici:http://forum.softped...howtopic=415599





CLOSED

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate