Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Apus de soare in "Militari".

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alwis

alwis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.05.2006
M-am trezit cam tarziu si mai erau si bateriile aproape consumate.....
Culmea este ca in cam 30-40 secunde culorile s-au estompat definitiv....

Attached Files



#2
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Eu nu stiu de ce va laudati voi cu faptul ca sunt "neprelucrate". Nu v-ati prins ca pe majoritatea oamenilor ii intereseaza produsul final, nu cum a fost obtinut ?

Cat despre poza: o expunere corecta + o locatie si o incadrare mai adecvata si ai fi obtinut ceva decent. Asa... doar cerul atrage putin atentia.

#3
alwis

alwis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.05.2006
Greu de facut locatia corecta cand stai la etaj si ai un bloc in fata.....iar expunerea...pe automat.
Inca nu-mi cunosc posibilitatile aparatului si nu sunt adeptul experimentelor cu orice pret.
Exact aia am si pozat, cerul acela interesant
Critici primesc oricand, cat despre prelucrare nici nu am un instrument asa performant.
In afara de Gimp si un PictureProject2 de la Nikon nu am altceva.
Si ca sa fiu cinstit nu ma pasioneaza prelucrarea fotografiilor, d-aia am si facut mentiunea.
Toate cele bune !


View PostPac_Man, on Oct 17 2006, 16:46, said:

Eu nu stiu de ce va laudati voi cu faptul ca sunt "neprelucrate". Nu v-ati prins ca pe majoritatea oamenilor ii intereseaza produsul final, nu cum a fost obtinut ?

Cat despre poza: o expunere corecta + o locatie si o incadrare mai adecvata si ai fi obtinut ceva decent. Asa... doar cerul atrage putin atentia.


#4
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
ceea ce ai postat tu nu este decat ''tentativa'' de apus, este cer colorat si atat, practic nu se vede nimic, inteleg ca aveai blocuri in fata dar compozitional este slaba, in primul rand ca sa ai un apus bun, sa nu zic perfect, trebuie sa ai cat mai putine obstacole, cat mai mult cer (preferabil ar fi un camp sau undeva in poalele orasului ;) )si eventual o incadrare buna :)

asteptam urmatoarele apusuri :), Bafta!

Edited by Cadyllac, 17 October 2006 - 18:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate