Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

De o noua constitutie are noevoie romanu'?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
Vladutz

Vladutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.04.2002
Doamnelor, Domnisoarelor, Domnilor si Domnisorilor!

   Cu totii am auzit de cel mai mare eveniment din ultima vreme (iata-ne acum la 1 zi de incepere). Toata lumea sa straduieste si se cheltuiesc bani multi pe aceasta propaganda cu noua constitutie, doar doar romanii or veni la vot si se vor implini cei 50%+1 participanti pentru validare!
   Mai mai, ce sa zic, cu indoctrinarea stam bine, dar la partea practica? Cam a cata oara ar fi cand suntem indoctrinati si apoi ne "luam teapa"?
   Toata mass-media vuieste de cele cateva articole cele mai avantajoase pentru a ne convinge sa mergem sa zicem "da". Daca stam un pic sa cugetam, articolele alea de se lauda cu ele nu sunt chiar atat de pompoase pe cat vor ei sa para. Dar ceea ce e mai important e ca sunt o gramada de alte articole cu care sunt sigur nu sunteti familiarizati. In fine, va sfatuiesc sa cititi cu MARE atentie inainte sa votati si sa treceti prin propriul vostru filtru. Lasati lenea la o parte si nu va lasati calauziti de "reclama" de  la televizor.
   Puneti-va intrebarea: "Oare eu ce votez de fapt"?

  Personal eu cred ca aceasta miscare, pe care unii, cu mult mai in masura ca mine sa vorbeasca, dar care sunt chiar dintre promoteri,  au numit-o "adevarata revolutie" este o alta dovada a faptului ca suntem destul de usor influentabili si ca ne vindem tara imediat.
  Cat de departe poate sa ajunga cineva pt. intrarea in UE?
  Adica cine credeti ca ne vrea pe noi in UE, fara nici un interes ascuns?
  Eu cred ca e cam asa: Noi zicem ca daca o sa intram in UE o sa ne fie mai bine fara munca, iar ei zic sa jucam cum vor ei, ca asa au acces la ce vor ei si poate intram si in UE.
   Sa nu ma intelegeti gresit!: eu sunt pro UE, dar mai cred ca joaca asta "sclav-stapan" nu ne este prea benefica.
Adica cine sunt ei sa ne spuna ce sa scrie in constitutia noastra? E adevarat ca sunt lucruri invechite, care nu mai sunt in concordanta cu standardele UE, dar sunteti voi siguri ca e spre bine modificarea ce se va face? Poate spre binele unora...  :cool:

In concluzie, asa cum e bine sa va uitati de 10 ori peste un contract inainte de a-l semna, daca simtiti ca patria v-o cere, pierdeti ceva timp si documentati-va, NU PUNETI STAMPILA DACA NU SUNTETI IN NECUNOSTINTA DE CAUZA !!!

Avezi aici un link cu referendum-ul (l-am primit de la Xclub). E cam stufos dar va sfatuiesc sa-l rasfoiti. http://www.zxcv.go.ro/referendum.rar (Merge numai intr-o alta sesiune de Iexplorer)

#2
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Eu as incerca macar titlul thread-ului sa-l scriu corect...

#3
Vladutz

Vladutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.04.2002
Aditzane tata, lasa ca e bine ca unii au grija sa crie corect. Imi pare bine ca ai vazut esenta mesajului, adica informatia s-a transmis!  :OK: Asta e, poate ca nu scrii de prea mult timp la calculator si nu esti prea familiar cu astfel de greseli de dactilografiere.  :cya:  
Sau poate ca, facand parte din herghelia de cai cu obturatoare la ochi, nu ai ajuns decat pana la titlu...  Merci de interventie, a fost un real ajutor. Uite, special pentru tine, o sa fac efortul sa editez post-ul!   :)

#4
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Trebuie sa faci un efort si sa te gandesti ca titlul threadului e citit primul. Cine crezi ca se oboseste sa-ti citeasca postul atata vreme cat miroase a superficialitate? Plus ca mai sunt inca 3 threaduri pe tema referendumului.

#5
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Cat despre calitatea restului comentariilor, era de asteptat...

#6
Vladutz

Vladutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.04.2002
Asa e, ai dreptate, trebuie sa recunosc. Si sunt foarte ofticat ca nu mai pot edita thread-ul. Asta e, dc m-am grabit, ca in loc sa dau preview, am apasat din greseala post? Ce sa faci, incepator cu forum-ul...  :)
Da' lasa ca un nou thread parca ia lucrurile de la zero, nu crezi?

#7
Vladutz

Vladutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.04.2002
Dar nu prea inteleg cum adica "Cat despre calitatea restului comentariilor, era de asteptat...".
Ce calitate si ce era de inteles? Fii mai explicit sa stiu si eu, esti de acord cu mine sau ma ataci iar?

#8
smarttaz

smarttaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.09.2003

Quote

Originally posted by Vladutz
NU PUNETI STAMPILA DACA NU SUNTETI IN NECUNOSTINTA DE CAUZA !!!

Tãticule, sã stii cã îmi place mult de tot dubla negatie, adecã sa NU votez dacã NU sunt în NEcunostintã de cauzã!

Pãi desi sunt în cunostintã de cauzã si am vrut sã votez «NU», nu am putut pentru cã mi-au furat buletinul de identitate, nu am nici carte de alegãtor si Militia românã nu catadicseste sã elibereze adeverintã de identitate înainte de minimum una bucatã sãptamânã DUPÃ referendum!

Iaca o militie europeanã, duh...

R.

#9
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007
Am inviat un topic din 2003 !!!
:coolspeak:

care o fi cel mai vechi topic?

#10
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Vreau o constitutie lustratoare! Sau lustrationista... nu stiu cum se spune exact.

#11
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,173
  • Înscris: 03.07.2008
Titlul nu-i corect: in 2003 nu a fost lansata o constitutie noua ci a fost resapata aia veche.  ^_^

#12
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Tariceanu vrea o noua Constitutie


Calin Popescu Tariceanu crede ca USL-ul trebuie sa-si prezinte propriul proiect de revizuire a Constitutiei in campania electorala din aceasta toamna.





Un proiect care, in viziunea fostului premier liberal, sa fie astfel gandit incat sa impiedice, pe viitor, ”derapajele de putere” prezidentiale si incalcarea legii fundamentale. In context, Tariceanu critica o data in plus decizia de invalidare a referendumului de suspendare, luata de CCR, despre care spune ca ridica ”grave probleme de ordin politic, constitutional si moral”.

Afirmand si ca institutiile statului sunt folosite astazi ”impotriva cetatenilor, la fel cum se intampla inainte de Revolutia din decembrie 1989”, Tariceanu cere USL-ului ”sa puna in centrul agendei sale politice lupta pentru ca romanii sa-si redobandeasca libertatea”.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate