Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Video Cam->Avi->Mpeg2->DVD sau SVCD

- - - - -
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#271
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

View Postbmfaraw5, on 31st August 2010, 19:44, said:

Cum se poate la copiere (de pe miniDV in comp.) pastra toate datele ce afiseaza camera : data, ora , min ramase , etc. I

Vezi aici

#272
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
1) CCE 2.50 merge pe win 7? cand incepe sa imi faca encodarea primesc un mesaj n care imi spune ca cce stop working
2) incerc sa dau encodare direct in cce 2.50 si imi spune ca nu gaseste codecul pentru a face encodarea. Ce codec am nevoie?
merci

#273
kik

kik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 22.01.2006
AM si eu nevoie de un sfat.
Va rog sa imi recomandati un soft cat mai simplu pentru a uni mai multe fisiere video (ce am filmat cu camera video), intr-unul singur. Sistem de operare Win 7 Ultimate
Am un convertx to DVD si in principiu am mai unit mai multe fisiere (pana in 40). De data asta primesc un mesaj ca nu poate indexa mai mult de 42 de fisiere (ceva de genul nu sunt sigur).
AM si un virtual dub, dar probabil am nevoie de codecuri pentru a converti toate fiserele intr-un singur avi?
Imi puteti da o mana de ajutor, va rog?

Multumesc

Edited by kik, 29 October 2010 - 09:16.


#274
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
am un vcd care nu vrea sa il citeasca pe un dvd player, am incercat pe alte 2 alte dvd playere si merge perfect, as vrea sa convertersc acel fisier .dat in .avi!
se poate asa ceva? multumesc de pe acum pentru raspunsuri

#275
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
Incearca Super. E foarte bun pentru ceea ce vrei tu sa faci si, cel mai important, e gratis! Converteste in mpeg, nu avi.

#276
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010
Pana de curand faceam DVD folosind VirtualDub (pentru filme avi), VirtualDubMod (pentru mpeg) si transferam pe TMPGEnc si apoi ardeam cu Nero. Dar a trebui sa schimb SO (XP HE cu XP Profesional) si...surpriza: VirtualDub imi da mesaj de eroare la deschiderea unui fisier iar la  Mod  nu mai merge sunetul. A disparut si codecul (nu mai stiu cum se numea) fara restrictii care facea compresia.

Poate cineva sa ma ajute?

Multumesc anticipat.

#277
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Am nevoie de un program bun care sa transforme un fisier .avi de 13 gb( filmare transferata prin firewire cu winDV) intr-un fisier care sa mearga vizualizat pe DVD player stand-alone.
De asemenea, ce setari ar trebui sa fac la video si audio? Ce rezolutie si ce bitrate trebuie sa setez la video-audio?

#278
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
De postat vad ca ai postat aici... dar de citit ai citit topicul???
... macar de AICI?

#279
minister

minister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.05.2009
Salut

Am si eu o camera Sony DCR-SR15 cu 80 de Gb hard incorporat in ea.
Dupa ce filmez transfer prin USB pe calculator. Cum fac sa unesc fisierele intr-unul singur si apoi sa il pun pe dvd?

Cand filmez nu am data si ora pe camera (doar la redarea de pe camera). Cand vizualizez pe pc ce am filmat apare tot fara data si ora. Se poate pune data si ora?

Multumesc

#280
minister

minister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.05.2009
Salut

Am reusit sa lipesc mai multe filme intr-unul singur folosind VideoPad Video Editor. Fisierul rezultat in format avi merge pe calculator dar daca vreau sa il vad pe dvd player nu merge (imi spune ....no codec)

Ce trebuie sa fac?

Multumesc

#281
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Nu stiu daca postez unde trebuie dar....incerc si aici!
Salut!
Am achizitionat de curand un laptop HP Probook 6550b cu procesor i7 si windows 7 pe 32 biti si am ales acest model special pentru placa de captura inclusa.La vechiul calculator cumparasem eu o placa de captura cu mufa 6pini-4pini, laptopul a venit cu mufa mica, 4pini-4pini.
Am cumparat a doua zi si cablul necesar dar la conectarea in camera video JVC nu se intampla nimic, nici camera nu reactioneaza si nici laptopul nu vede "new device''.Am mai citit pe diverse forumuri ca nu sunt singurul care ma confrunt cu aceasta problema, majoritatea gasind solutii prin inlocuirea driverului "'RICOH 1394 OHCI compliant host controller'' cu driverul ''1394 OHCI compliant host controller (legacy)''.Am facut si eu la fel dar degeaba, tot nu pot sa conectez camera la laptop.Pe vechiul calculator conectarea se face fara probleme si folosesc sony vegas pro 11 (trial).
Ma enerveaza faptul ca nu pot conecta laptopul si sunt aproape gata sa trec la XP, presupun ca totul tine de Windows, nu cred ca placa de captura are ceva, sistemul vazand-o 100% functionala cu toate driverele.
HELP!!!

#282
zerolord

zerolord

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2009
video editat cu vegas 12 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O1xepSn17vs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate