Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Frauda colet postal cu plata ramburs

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#19
gotto

gotto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.04.2006

View PostSobolan Mort, on Oct 9 2006, 15:59, said:

Chiar sunt curios daca adresa e valida si pustiul chiar exista, sau mai exact, daca el e cel cu care ai vorbit. Pentru sceptici, de multe ori o poveste frumoasa gen "e buletinul lui frate-miu care e in spital inca 3 saptamani" spusa cu ochii in lacrimi sau o mica atentie il poate face pe angajatul respectiv sa treaca peste faptul ca buletinul pe care primesti rambursul nu e al tau.

Please keep us updated.
El e. Pt ca am sunat ieri si mi-a raspuns fratele lui... Am intrebat de ionut si a zis ca-i plecat si ca a lasat tel acasa. Iar adresa e ok, confirmata de politia slatina.

Am vb si la sectia de politie de care apartin. Daca pana maine nu da nici un semn individul... maine dim cu toate cele, acte, ambalaj, inregistrare ma prezint la politie.

#20
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
nu are cum sa verifice ce continea pachetul cu ce scria pe el...de obicei aia mai smecheri la trimiterea unui colet scriu "DIVERSE" ;)

#21
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
O sa faca parnaie pentru inselaciune tampitul. Cum zicea cineva mai sus : ori e nebun ori ...
Apropo cati ani are?

#22
gotto

gotto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.04.2006

View Postdjclocky, on Oct 9 2006, 16:52, said:

O sa faca parnaie pentru inselaciune tampitul. Cum zicea cineva mai sus : ori e nebun ori ...
Apropo cati ani are?


19 ani. E major :). Raspunde pentru faptele sale cu toata fiinta sa.

#23
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Mergi la politie ca se poate rezolva. Am mai auzit de un caz asemanator.

#24
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
arde-l pe tepar ! :ciocan:  :bicycle:  :bandit:  :death:

#25
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Vezi că o să-ți fie greu să dovedești ce și cum...

Anyway, copilul ăla nu știu la se gândea când a făcut chestia asta... Acum e normal să răspundă pentru faptele lui, doar trăim într-un stat de drept...

Baftă și poate ne ții la curent...

#26
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006

View Postgotto, on Oct 9 2006, 15:18, said:

Am o convorbire tel inregistrata cu el in care am tot subliniat ce trebuia sa trimita (sdram 256 de 160 ron) si ce mi-a trimis (4 simm-uri care nu fac decat 5 ron poate) si raspunsul lui e... ca "multi fac asta, fa si tu mai departe" bla bla... Ca taica-su lucreaza in politie, ca sa nu-l amenint pe el. Dar nu lucreaza acolo, ca era bine sa lucreze. Se rezolva repede... L-am cautat si nu exista dl. XXX, am vorbit cu ofiterul de serviciu. Foarte amabil, dupa cnp-ul lui (il aveam ca l-am luat de la posta) l-a cautat, mi-a confirmat adresa care o aveam si eu... si mi-a spus ca nu are cazier sau antecedente.

O mica chestiune. Nu sunt 100% sigur, dar din cate stiu inregistrarea unor convorbiri telefonice, fara consintamantul celuilalt este ILEGALA.

#27
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
@ultimii doi: Eu zic sa asteptati sa vedeti ce zice politia, si dupa aia mai vorbiti de metodele mioritice de schingiuire.

@gotto: ar merita popularizat cazul, chiar daca primeste doar o amarata de amenda... macar sa mai sperie teparii. :angry:

#28
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Esti politist? :lol:

#29
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postg3nov3s3, on Oct 9 2006, 18:34, said:

Asa e....Cred ca o sa fie greu sa demonstrezi ca tu ai comandat altceva decat ceea ce ti-a trimis el...Iar inregistrarea nu o sa fie admisa ca proba in instanta....
Eu cred ca exista si alte dovezi despre ce au discutat cei doi, in afara de convorbirea aia inregistrata dupa. Mailuri, licitatia de pe okazii de ex.

#30
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da` da dom`le bani pe sageta si fugi pana la craiova si bate-i la usa ... nu te duci cu forta peste el

#31
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ia pune aici (ca si asa indexeaza google) numele prenumele si adresa completa...

ce nenorocit :death:

ai facut bine ca ai apelat la justitie, desi eu unul ma indoiesc (eu am si acum nerezolvata o creanta a unui tip catre mine, si nimic)

postez si eu numele lui (sa-l cunoasca lumea ce fel de om este): Florin Ghencea

iar topicul meu este aici: http://forum.softped...t...124135&st=0

#32
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
editeaza si scrie bold-at (face mai bine la indexare)

#33
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Nu iti trebuie neaparat inregistrarea, dar e folositoare oricum.
E buna o captura de ecran cu ceea ce avea la vanzare si pretul pe care l-a cerut.
Anexezi chitanta eliberata la posta si apoi o sa le arati politistilor ce produse ai primit, si ce ti-a fost promis.
ART. 215
    Înșelăciunea
    Inducerea în eroare a unei persoane, prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obține pentru sine sau pentru altul un folos material injust și dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepsește cu închisoare de la 6 luni la 12 ani.

Sunt intrunite elementele constitutive ale infractiunii.
Du-te la politie si fa plangere.
Nu o sa faca inchisoare, dar o sa iti recuperezi mai mult ca sigur prejudiciul|(asta te si intereseaza ;)  )

#34
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postagain, on Oct 9 2006, 22:22, said:

editeaza si scrie bold-at (face mai bine la indexare)

nu mai merge :(

#35
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006
Cred ca e destul sa-i faci plangere la Politie sa mearga aia sa-l scuture un pic.
Banii nu cred sa ii mai primesti dar macar poate ala o sa se abtina sa mai faca figuri din astea si altora.

Sau ii trimiti un mail cu inregistrarea telefonica si ii spui ca il dai in judecata.

Edited by dade, 09 October 2006 - 22:02.


#36
balauru_furios

balauru_furios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,250
  • Înscris: 03.02.2004
Daca e vorba despre un pusti, iti garantez ca ajunge sa sune sectoristul la usa ca sa-ti trimita parintii toata suma a doua zi. Daca ai vorbit la politia Slatina, roaga-i sa trimita pe cineva la familia respectiva sa "discute problema" ;).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate