Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

O intrebare de novice

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.004
  • Înscris: 26.05.2005
Eu am internet de la Astral 1,5Mbs.Am un server FTP pe calculatorul meu.Intrebarea mea e cam stupida,recunosc.
Ce se intimpla cind cineva se conecteaza la FTP-ul meu (sa spunem ca e tot in Astral) , mai precis daca acesti 1,5Mbs se impart intre mine (care sa spunem ca fac un download - de obicei la viteza maxima) si cel ce face upload de pe serverul meu?

#2
Mr_Devil83

Mr_Devil83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.326
  • Înscris: 09.02.2006

Vizualizare mesajvb6rocod, pe Oct 3 2006, 10:22, a scris:

Eu am internet de la Astral 1,5Mbs.Am un server FTP pe calculatorul meu.Intrebarea mea e cam stupida,recunosc.
Ce se intimpla cind cineva se conecteaza la FTP-ul meu (sa spunem ca e tot in Astral) , mai precis daca acesti 1,5Mbs se impart intre mine (care sa spunem ca fac un download - de obicei la viteza maxima) si cel ce face upload de pe serverul meu?

Nu. Benzile de upload/download sunt separat. tu vei face download cu viteza care o poti prinde in momentul respectiv, practic va fi unpic mai micut cu 4 5% iar cel care va face download va face cu viteza pe care o poate prinde de pe serverul tau de FTP. Pentru abonamentul de 1,5Mbps parca viteza la upload este de 256Kbps. Chiar daca e in reteaua astralului sau vecinul tau de scara tot cu viteza asta va face downloadul pentru ca limitarile de viteza sunt tinute de modemul cablu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate