Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Ati mai vazut asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#19
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003

 ronell, on Oct 1 2006, 01:41, said:

Am ucis-o insa ma tem ca ar mai putea exista oua sau shit-uri de genul asta...

Cred ca va uitati prea mult la fime horror.

#20
Marcica Belearta

Marcica Belearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 351
  • Înscris: 13.09.2006

 Diane, on Oct 1 2006, 20:24, said:

Marishica Belearta era responsabila pe 00 cu inspaimantarile. Daca vede posting-ul, pun pariu ca cere drepturi de autor !  :D
:w00t: Cer!

#21
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 nicollec, on Oct 2 2006, 07:09, said:

Eu.Am turnat clor din abundenta pe unde-s tevile(in spatele peretelui, prin usita de acces) si am scapat de ei si de mama lor.E foarte interesant sa torni domestos pe unul daca-l prinzi prin baie si sa vezi ce repede se usuca :w00t: .Eu am dat cu de toate pe plimbareti pana sa vad la ce reactioneaza, si dupa aia le-am inundat cuibul :coolspeak:


Doamne ce sadic esti :lol:

#22
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006

 Bebeluska, on Oct 2 2006, 11:28, said:

Doamne ce sadic esti :lol:

Sadica..te rog  :peacefingers:
Am devenit dupa ce am gasit 3 melci plimbandu-se prin baia mea ca la ei acasa.Dupa ce am depasit faza de sila si scarba am trecut la sadism..de nevoie. :w00t:

Edited by nicollec, 02 October 2006 - 11:14.


#23
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
melci respectivi se numesc limacsi sunt o derivatie a melcului cu cochilie.

Partea proasta e ca sunt mai gretosi.

#24
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Raspunsul corect in cazul meu e: nu, nu am vazut !
Nu este propriu-zis un miriapod, e o centipeda. Cauta 'house centipede' pe google si o sa ai o surpriza.
Nu te speria, daca nu ai alergii (e veninoasa, dar nu rau; se hraneste cu insectele de prin casa). Trebuia s-o lasi in pace  :naughty:

#25
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006

 katman, on Oct 2 2006, 13:49, said:

melci respectivi se numesc limacsi sunt o derivatie a melcului cu cochilie.

Partea proasta e ca sunt mai gretosi.


Mai gretosi? Doamne! Sunt scarbosi de-a dreptul. :puke: Eu am ramas socata in prima faza. M-am chinuit sa-mi dau seama exact ce sunt chestiile alea lungi de 2-3 cm care se preling pe jos :confuzzled: ...Dupa care ma intrebam cu ce sa-i adun de-acolo ca sa fie cat mai departe de mine  :cursing:

#26
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Prietena mea ar tipa si s-ar ascunde in cea mai indepartata camera a casei pana s-ar usca melcii. Dupa care ar trebui sa-i oferi garantii scrise ca nu vor mai ajunge vreodata acolo.
Asta daca i-ar vedea in casa.

Pe de alta parte nu sunt mai periculosi decat melcii cu cochilie.

#27
Monicell

Monicell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.09.2006
Urata creatura. Ori a venit de la vecini, ori a fost intr-o mobila cumparata recent. Sau, cel mai sigur, a venit de afara pe geam.  La mine vin de afara molii.

#28
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
eu imi imaginez numa cum ar fi sa iesi de la dus gol si eventual plin de apa si sa aluneci calcand pe vreun din asta. eventual sa cazi in fund pe el. spooky, eh ?

#29
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
io cred ca aici se cere interventia neintarziata a cavalerilor jedi. daca e nevoie, dau io o fuga cu enterprise-ul meu. da' maine. ca acum am ras o cinzeaca si-mi ia politia stelara carnetu'.

#30
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 dragos_avram, on Oct 2 2006, 15:16, said:

Raspunsul corect in cazul meu e: nu, nu am vazut !
Nu este propriu-zis un miriapod, e o centipeda. Cauta 'house centipede' pe google si o sa ai o surpriza.
Nu te speria, daca nu ai alergii (e veninoasa, dar nu rau; se hraneste cu insectele de prin casa). Trebuia s-o lasi in pace  :naughty:
:w00t:
Trebuia s-o lase in pace? :blink:
Chiar asa, cum si-a permis sa o deranjeze/omoare? :o Mai ales daca era veninoasa, dar nu rau :lol:

#31
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004

Quote

Pe de alta parte nu sunt mai periculosi decat melcii cu cochilie
Te inseli, melcul limax secreta in perioada de acuplare o secretie portocalie care este otravitoare, poate provoca eczeme greu tratabile, iar in caz de ingerare tremor, lesin, stare de rau major, halucinatii, diplopie, stari de anxietate prelungita, somnolenta si chiar coma urmata de deces. :o  Natural, nu stiu cine e scarbosul sa bage in gura secretia melcului limax, dar daca exista in bucatarie un astfel de melc, poate "circula" peste alimente lasate la intamplare, peste noapte, fenomen care poate fi recunoscut dupa mucus-ul intarit ce are o culoare argintie, si in cazul in care acele sunt consumate a doua zi, poate genera starile sus mentionate. Oricum asta tine de igiena, alimentele nu trebuiesc lasate aiurea, fiindca in fond exista si gandaci...ala din poza a omorat 20 milioane de oameni in 300 ani, fiindca purta vibrionul holerei si al ciumei negre...

Attached Files



#32
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
N-am gasity informatia pe care o dai tu insa am vazut stirea asta care intr-adevar nu o contrazice.
http://abc.net.au/sc...lish_969551.htm
Concluzie: nu mancati chestii scarboase ce vi se plimba prin baie.

#33
andra9_80

andra9_80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.10.2006

 ronell, on Oct 1 2006, 12:23, said:

Locuiesc aproape de centrul unui mare oras. Asta putin conteaza. Nu stiu ce legatura are sperietura cu faptul ca i-am facut poza, care by the way, nu mi-a luat mult. Vreau doar sa aflu ce era creatura aia si ce se mai poate sti despre ea.

e o viatza...iubeste-o :inlove:

#34
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
lasati astea...sunt foarte inofensive ca sa zic asa...nu cred ca ati vazut lacuste de 5cm (insula Corfu), viespi uriase si mai ales ceea ce ma deranjeaza acum cel mai mult : gandacii aia care put...parca plosnita cerealelor (Eurygaster in latina). Am omorat vreo 7-8 pana acum in casa pentru ca stau cu geamul deschis si nu am plasa. (inca)

Ideea este ca astfel de insecte intra cand nici nu te astepti in casa si nu ai pace pana nu le omori. Ah, si mai e o specie, gandaci negri care sunt atrasi de lumina si fac poc atunci cand efectiv cad pe tine sau pe jos...

#35
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
Intr-adevar sunt limacsi d-aia. Am cautat poze. Numai ca ai mei nu sunt colorati si slava Domnului sunt mititei.

Desi sunt scarbosi mi-e cam mila de ei. Cand ii vad ma gandesc la melci, la melc melc codobelc, stiti voi. N-am observat sa lase in urma nicio chestie portocalie. Dar daca secreta ceva otravitor... moarte lor.
O sa incerc sa torn ceva chestii pe scurgere sa vad daca mai apar.

Ce nu inteleg eu: ma duc prin baie, e curat. Ma duc iar peste juma' de ora si vad limaxu' pe perete.
Adica helloooo cat poate sa mearga un melc in juma de ora de ajunge de pe scurgere (care e in podea) pe perete????

LE: gasit limax pe gresie. Turnat mr proper peste el. limax dead.
Ma simt nasol. am omorat un melc. si era pui cred.  :deadtongue:

Edited by b3b3lusha, 03 October 2006 - 11:51.


#36
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006
:lol:  Cred ca depinde si cat de lung e...si ma enerva ca era foarte curat in baie cand se plimbau..pana am deschis usita si m-am uitat la tevi :w00t:   unde umezeala era la ea acasa.Eu, slava domnului, n-am mai vazut molusca in baie de cel putin 3 luni, asa ca presupun ca i-am dilit pe toti  :P  Recomand cu incredere Domestos!!!!  :peacefingers: Pune mai intai pe la toate colturile pe unde pot sa iasa(la tine, pe teava de surgere), si pune cu incredere, macar un sfert de sticla. Si lasa asa vreo 2 ore, fara sa torni apa.Sau poti sa ii arzi cu niste Mr.Muscolo  :coolspeak: , cu ocazia asta iti desfunzi si teava de scurgere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate