Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Poze de-ale mele...

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
da, poate mergea un pic mai larg cadrul. acum sa nu ma injuri ca nu te laud pe tine sau poza. laude deocamdata nu avem...incercati cu urmatorul rand de poze. oricum se vede o imbunatatire :)

LE.
cam asa o vad eu, ceva mai grav...

Attached Files


Edited by foxulante, 01 October 2006 - 00:32.


#38
zomir

zomir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.09.2006
bravos Berti, ai ochi.
mai ales pentru detalii.
asta e prima reactie, ma uit si mai vb.

bafta

#39
zomir

zomir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.09.2006
gata, m-am uitat.
nu va suparati pe mine, oameni buni, dar fotografia nu sta atat de mult in prelucrare.
eu cred ca ai ochi de fotograf si pe asta ar trebui sa-l exersezi, apoi, vorba ta, la iarna o sa fai ce face.

pana atunci, incearca sa faci relatii in cadru, sa vezi ce interesant va fi. adu-ti aminte de cele trei picaturi de la inceput...


zomir,
(un operator tv mai mult,
mai putin un fotograf....)

#40
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Din pacate in ultima vreme n-am prea avut timp sa fac fotografii, am facut cateva sute dar nu sunt multumit de ele asa ca nu prea am cu ce sa ma laud.... poate doar una, de care tot nu-s foarte multumit dar imi place blur-ul dat de miscare, va rog comentati-o:

Attached File  miscare.jpg   93.09K   33 downloads

In schimb am o mare nemultumire, am facut astazi o poza la apus de soare si m-am ingrozit de noise-ul din imagine, desi ISO era pe 80, e normal asa ceva? chiar ma enerveaza... nu retin sa fi vazut asa ceva la sapuniera de A60

Imi cer scuze de marimea pozei, dar nu am vrut s-o redimensionez sau s-o comprim pentru a nu introduce artefacte.
Attached File  DSCF2121.JPG   1.14MB   34 downloads

Edited by Berti, 11 November 2006 - 00:17.


#41
Cr|st|

Cr|st|

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 14.03.2005
Prima e obisnuita, drum serpuind ca idee nu e nou, cer ars, iar blurul nu e suficient de a da senzatia de miscare, incearca o expunere si mai lunga

A 2-a insa e chiar misto, cu o singura critica, e prea mult spatiu negru nefolosit jos, prin incadrarea aprox pe mijloc, as fi respectat regula treimilor aici, cu atat mai mult cu cat cerul e grozav  :coolspeak: . As fi prins mai mult cer si mai putin spatiu negru. Ai putin zgomot, dar nu e deranjant, unii iti pot critica lipsa detaliilor pe umbre, insa e o poza pe gustul meu. Felicitari!

#42
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Multumesc pentru pareri!

Chiar nu ma asteptam sa placa poza cu muncitorii... eu eram ingrozit de noise-ul aparut! Care totusi nu-l inteleg, noise-ul mai depinde si de altceva in afara de ISO?

Mi-am dat seama ca n-am incadrat-o bine, dar prea tarziu, iar lipsa de detalii imi place si mie  :coolspeak:

#43
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006

View PostBerti, on Nov 11 2006, 20:48, said:

noise-ul mai depinde si de altceva in afara de ISO?
Da ... creste odata cu timpul de expunere si cu temperatura senzorului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate