Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Primele poze publice

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
4 iese in evidenta fundalul ... insa subiectul tau este planta. peisajul din spate mi se pare chiar fain si merita sa fie subiectul.

#20
FLv123

FLv123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 06.10.2006
Felicitari pentru poze! E ceva sa bagi primele poze publice si toate sa fie peste ok. toate au culoare si cand zic culoare... zic saturatie perfecta.
Aparatul, editatul, ochiul -> oriceare:  Bravo!

Tine-o tot asa, esti pe drumul bun :)

#21
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
La prima plantele din dreapta nu au ce cauta. Apoi sus, copacii sunt taiati. Daca vroiai sa te axezi pe casa, trebuia o mai buna incadrare.

A doua nu imi zice multe. Albastrul e saturat peste masura.

Urmatoarea, e buna. Daca nu ai reusit din aparat, e bine sa incerci o prelucrare astfel incat sa accentuezi efectul dramatic si sa pui mai bine in evidenta acel cos.

Incerc sa-mi dau seama care e legatura dintre acele frunze si minunatul peisaj din spate. Cred ca vroiam sa-l vad mai bine, focusul e gresit.

Edited by fellow, 09 November 2006 - 19:36.


#22
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Un experiment si o orfana:

Attached File  Glass_chunk.jpg   28.47K   53 downloadsAttached File  Glass_on_metal.jpg   43.81K   54 downloadsAttached File  rock_cradle2.jpg   75.82K   44 downloadstachment]

#23
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Se pare ca cele din postul anterior sunt atat de slabe incat nici macar sa le desfiintati nu merita.
Mai pun doua facut cu un Medion  :deadtongue: de 4megapixeli  :o si CCD Sony  :w00t: mahncatzeeash.
Attached File  Sunset_res.jpg   150.92K   64 downloadsAttached File  Timpuri_noi_res.jpg   240.96K   60 downloads

Si cum era sa uit de KM Z10 dupa un an de cand mi-au spart casa si mi l-au furat, inca imi mai pare rau dupa el :death:
Attached File  Wood_res.jpg   311.09K   50 downloads

Edited by hellrider, 15 November 2006 - 00:28.


#24
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
imi plac primele doua ... mai ales prima. medion rulez :D

#25
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003

View Postdeejay86, on Nov 16 2006, 00:00, said:

medion rulez :D

:coolspeak: a fost primul meu digital, l-am luat de la cineva, care il adusese de afara, cu 50 eur in 2003... o pocnitoare, apoi, pt scurta vreme am avut KM z10 care ar fi fost super daca nu ar fi avut compresia prea mare chiar si pe super fine (artefacte de compresie la greu).....cu toate astea mi-a parut rau dupa el.

Acum am un bridge mult mai avansat dar fac poze din ce in ce mai proaste..... :confuzzled:

#26
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006

View Posthellrider, on Nov 16 2006, 09:13, said:

Acum am un bridge mult mai avansat dar fac poze din ce in ce mai proaste..... :confuzzled:
Join the club :( ... De cand mi-am luat 300d parca m-am tampit, scoteam mai multe poze "care meritau rama" cu A95 care ma limita enorm. Am vazut ca si shobi are aceeasi problema.

#27
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Se poate ca gerul sa fie cald?
Mai jos dovada:

[ http://i105.photobucket.com/albums/m224/hellrider_77/Bridges-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i105.photobucket.com/albums/m224/hellrider_77/Warmfrozenmorning.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i105.photobucket.com/albums/m224/hellrider_77/FrozenTexture.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
AAAAAAAA
Acum am ajuns acasa sa vad pozele ce le-am postat mai sus. Oribil. Le-am edita la serviciu, se pare ca monitorul ala este varza, chiar ma gandeam ca sunt cam intunecate, ajung acasa si surpriza.....Sunt supraexpuse. :cursing:

#29
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Nu prea vad. Imi place ultima. Faina si timpuri noi.

#30
panama35

panama35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 05.11.2006
Hellrider, n-am mai fost pe topicul asta si am descoperit doua poze care au fost in concursuri:cea cu scaunul ( nice!) si cea cu castanele, care mi-a placut foarte mult.
Noroc ca n-am stiut de ea, ca n-as fi putut s-o comment si mi-ar fi parut sorry. :)
Oricum tu faci poze frumoase.Peisajul de toamna ( al treilea) imi place, da o usoara senzatie de vertigo, iar din ultimele trei, imi place a doua.
:)

PS.De ce e asa de lat topicul asta?Am senzatia ca inot in el!

Edited by panama35, 12 January 2007 - 23:15.


#31
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
cineva spunea mai zilele trecute pe forum ca prelucrarea digitala ia din farmecul unei poze
tu ce crezi?  :rolleyes:

Attached Files



#32
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Aceea e facuta pe vremea cand nu editam nimic. Daca te uiti, putin mai jos e un cadru mai larg cu aceeasi casuta. Acolo am esditat ceva in stilul a ceea ce ai facut tu.

Faina.

#33
miegeo

miegeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 05.01.2007
super ok pozele, nu am nimica de adugat fata de cei care au postat :D Big up :cheers:

#34
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
you got skill & pottential :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate