Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Uite ca sunt si unii seriosi pe piata asigurarilor CARPATICA Asig!

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
octav_man

octav_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.09.2006
Am avut ceva probleme cu diversi asiguratori, Asirom, Tiriac, ASiban, Interamerican, dar de ceva vreme am toate masinile, vreo 6, la Carpatica Asig, fosta AtlasibAsig, si nu ma pot plange. am avut daune si pe Casco si pe RCA si nu a marait nimeni, au platit la timp, m-am dus la ce service am vrut eu si ei nu au avut nimic impotriva! Va tin la curent daca apar si buline negre!!

#2
bebe_shtrumfa

bebe_shtrumfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 20.09.2006
asa era si tiriac inainte...insa de cand are oameni "capabili" la constatare....si de cand cu malusul...

oricum suna a reclama ce zici tu acolo...

#3
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

 octav_man, on Sep 11 2006, 22:33, said:

Am avut ceva probleme cu diversi asiguratori, Asirom, Tiriac, ASiban, Interamerican, dar de ceva vreme am toate masinile, vreo 6, la Carpatica Asig, fosta AtlasibAsig, si nu ma pot plange. am avut daune si pe Casco si pe RCA si nu a marait nimeni, au platit la timp, m-am dus la ce service am vrut eu si ei nu au avut nimic impotriva! Va tin la curent daca apar si buline negre!!
Eu zic ca lucrezi la Carpatica. :D

#4
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
si un orb ar vedea ca e reclama

#5
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006

Quote

Am avut ceva probleme cu diversi asiguratori, Asirom, Tiriac, ASiban, Interamerican, dar de ceva vreme am toate masinile, vreo 6, la Carpatica Asig, fosta AtlasibAsig, si nu ma pot plange. am avut daune si pe Casco si pe RCA si nu a marait nimeni, au platit la timp, m-am dus la ce service am vrut eu si ei nu au avut nimic impotriva! Va tin la curent daca apar si buline negre!!

Cum spunea cineva mai sus: si eu cred ca lucrezi Carpatica.

#6
danutgalati81

danutgalati81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005
1.esti prea nou pe aici.
2.te-ai bagat direct la c.t. care de obicei este ocolit la inceput
      (sunt alte domenii mai interesante pt incepatori)


nu ai credibilitatea.

#7
Al3xius

Al3xius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.11.2006
Si eu sunt nou pe-aici (primul meu post desi citesc demult forumul), ocazie cu care va felicit pt. forum, si as vrea sa contrazic initiatorul acestui topic ! Am avut recent o paguba pe Carpatica, facuta de un prieten care a dat cu spatele si mi-a spart farul , grila si mi-a indoit aripa la un Opel Astra F din `96 ! Primele mofturi au fost cand le-am zis ca nu vreau sa duc masina la service-ul care mi-l "recomanda" ei! Apoi mi-au zis ca nu pot sa duc masina la reprezentanta Opel pt. ca e mai veche de 3 ani si astea-s normele firmei ! Am dus masina la service-ul la care o repar de obicei si a facut scandal ca ala-i service de Dacii !  :cursing: I-am explicat ca acolo ii stiu pe mecanici , tinichigii si asa mai departe si ca sunt printre cei mai buni din oras.
A urmat episodul 2 : piesele ! M-a trimsi sa iau 3 oferte de la 3 firme care vindeau piese(era datoria lui sa gaseasca cea mai buna oferta) pentru ca am fost atat de nesimtit si am refuzat sa cumpar de la un "prieten care aduce piese" . Ajungand la limita rabdarilor am trecut la amenintari cand mi-a zis ca cele 3 oferte sunt prea mari si i-am zis ca o repar pe banii mei si pe unde-l prind prin oras pe-acolo ii rup gatul.
Intr-un final am reusit sa rezolv pe asigurare masina dar daca voi mai avea vreodata drum pe la ei(sper sa nu) voi stii cum sa tratez problema, am avut un bun exemplu inaintea mea, un domn cu un Mercedes ! :D

Deci , Carpatica nu e chiar asa de binevoitoare, cel putin nu la noi in oras !

#8
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

 Al3xius, on Nov 15 2006, 23:26, said:

Si eu sunt nou pe-aici (primul meu post desi citesc demult forumul), ocazie cu care va felicit pt. forum, si as vrea sa contrazic initiatorul acestui topic ! Am avut recent o paguba pe Carpatica, facuta de un prieten care a dat cu spatele si mi-a spart farul , grila si mi-a indoit aripa la un Opel Astra F din `96 ! Primele mofturi au fost cand le-am zis ca nu vreau sa duc masina la service-ul care mi-l "recomanda" ei! Apoi mi-au zis ca nu pot sa duc masina la reprezentanta Opel pt. ca e mai veche de 3 ani si astea-s normele firmei ! Am dus masina la service-ul la care o repar de obicei si a facut scandal ca ala-i service de Dacii !  :cursing: I-am explicat ca acolo ii stiu pe mecanici , tinichigii si asa mai departe si ca sunt printre cei mai buni din oras.
A urmat episodul 2 : piesele ! M-a trimsi sa iau 3 oferte de la 3 firme care vindeau piese(era datoria lui sa gaseasca cea mai buna oferta) pentru ca am fost atat de nesimtit si am refuzat sa cumpar de la un "prieten care aduce piese" . Ajungand la limita rabdarilor am trecut la amenintari cand mi-a zis ca cele 3 oferte sunt prea mari si i-am zis ca o repar pe banii mei si pe unde-l prind prin oras pe-acolo ii rup gatul.
Intr-un final am reusit sa rezolv pe asigurare masina dar daca voi mai avea vreodata drum pe la ei(sper sa nu) voi stii cum sa tratez problema, am avut un bun exemplu inaintea mea, un domn cu un Mercedes ! :D

Deci , Carpatica nu e chiar asa de binevoitoare, cel putin nu la noi in oras !

q.e.d.

ceva comentarii domnul octav_man?

#9
crybabyro

crybabyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.12.2006
am patit'o eu cu carpatica.sa va povetesc.
masina noua, 15 zile de la cumparare.
incerc sa intru intr'o parcare pe trotuar, ploaie si condens si o fulga se gandeste sa intre un trafic; eu eram cu puntea fata pe trotuar in spatele unei dacii batrane si mergeam usor k era cam inalta bordura.
practic erau cu partea stanga in fundul daciei. si cucoana, frumos imi trage una in portiera din spate. am inspiratia sa ii trag un clazon sa nu mai forteze(pot zice ca eram cu 0 km/h). eram tare grabit, i'am zis cucoanei ca am o treaba urgenta si sa ma astepte 10 min. am lasat masina in parcare, mi'am rezolvat treaba da cucoana plecase; noroc k ii luase un coleg numaru de mobil.

asadar, o sun pe proasta, si hotaram sa ne intalnim la politie.tipa in regula, avea rca la...ardaf.
in aceeasi zi merg sa imi fac constatarea, omu amabil, completam actele si eu ii zic ca am pretentia sa fie inlocuita portiera. am uitat, pabulele au fost minime, fata de usa usor unfundata. la vremea respectiva m'am bucurat dar apoi mi'a parut tare rau.

eu insist sa imi fie inlocuita portiera, da ardaf nu si nu cum ca se poate indrepta din ciocan. am zis ok si m'am dus la celebra firma de asigurari pe care o lauda forumistul.
cine e din sibiu stie unde este sediul "general" al carpatica asig(zona mc donalds). e trafic mare pe acolo, am zis ca in 5 min pot avea o discutie cu un agent constatator si am ales varianta de a o urca cu doua roti pe trotuar.
prompt, un portar de la celebra de altfel firma a iesit sa ma someze sa eliberez spatiul privat(trotuarul pe care holdingul il pavazase cu piscoturi). asta a fost preludiu...trebuia sa ma astept la asa ceva. i'am explicat omului ce treaba am si ca rezolv rapid(in fata sediului e si o statie de autobuz, lasarea ei pe spatiul carosabil si un garcea in zona era clar amenda). in fine, eram nervos am mutat'o pe carosabil si am intrat sa'mi rezolv problema.

iese nea constatator, eu intre timp explicandu'i despre ce este vorba in mare. iesim in strada, vede masina ,eu ii spun ca am casco dar el imi zice la fel ca si ardaf ca nu inlocuiesc nimic, se poate rezolva din ciocan(si cu putin kit). am insstat da mi'a spus ca nu se inlocuieste nimic, pagubele nefiind de natura sa necesite schimbarea(nici macar a fetei de usa). atunci l'am intrebat daca e cazul sa intervim cu un ciocan.
acu stau mai bine si ma gandesc ca treb sa le fac un scandal monstru. tin sa reamintesc, masina era cumparata de 15 ZILE!!! avea inca numere rosii.

am ajuns sa o fac pe rca, am mers la niste turci(cei din sibiu feriti'va de turcii de pe strada tiglari, in special iasemin). mi'au facut'o relativ repede, 2-3 zile, dar am asteptat pana la programare cam 2 saptamani.

turcii, de altfel si astia foarte laudati, au facut un lucru de kakao(masina in cauza e un Logan, lovitura a fost sub bandoul de plastic) : bancheta spate plina de mastic (de la fata de usa)  ca sa nu mai zic ca se observa daca te uitai mai atent ca usa are o deformare ; a doua zi dupa ce am luat masina m'am reintors i'am spus turcului k nu sunt multumit, si i'am aratat si bancheta. la faza cu remedierea avariei mi'a dat de inteles ca mi se pare si despre bancheta a chemat un "ucenic" sa curete bancheta, la care l'am refuzat politicos, explicandu'i c'o s'o curat eu, el trebuia sa faca asta eventual inainte de a imi returna masina. ca sa nu mai zic ca dupa 6 luni a inceput sa sara vopseaua(probabil ciocan nu a vazut usa, ci numai kit, cat cuprinde). asa ca draga domnule, firmele lui nenea ILIE sunt ca si comportament trase la indigo : cheltuieli minime, profit maxim(eventual intrebati cunostintele din sibiu despre reputatia holdingului in ceea ce priveste angajatii firmei).
ASA CA LASA'NE CU RECLAMA ASTA DE DOI BANI "Uite ca sunt si unii seriosi pe piata asigurarilor CARPATICA Asig!" CA PUTE ZAU ASA!!!!

 octav_man, on Sep 11 2006, 21:33, said:

Am avut ceva probleme cu diversi asiguratori, Asirom, Tiriac, ASiban, Interamerican, dar de ceva vreme am toate masinile, vreo 6, la Carpatica Asig, fosta AtlasibAsig, si nu ma pot plange. am avut daune si pe Casco si pe RCA si nu a marait nimeni, au platit la timp, m-am dus la ce service am vrut eu si ei nu au avut nimic impotriva! Va tin la curent daca apar si buline negre!!

ps: stimabile, multe mai cunosti despre holding, zau asa. pe cine dreaq intereseaza cum s'a numit inainte celebra firma de asigurare? fix pix, unde cauti nicaieri nu gasesti ceva de carpatica.

pps: polita rca am incheiat'o exact cand am cumparat masina, atat rca cat si casco. adevaru e ca a fost cam ieftina polita cam 5 milioane si ceva, ceea ce mi s'a parut cam putin. inainte de expirarea ei au avut si tupeu jegos sa ma intrebe daca doresc sa continui cu ei :D noroc ca a sunat o doamna si eu eram bine dispus ca altfel in spurkam ca nu ii mai spala tot cibinu. acu chiar imi pare rau ca nu am rupt un pic tabla ca si gigi cu maibachu =))

#10
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Nu vreau sa te necajesc si mai tare, dar eu nu vad ce ti-au facut Carpatica si Ardaful la toata afacerea asta! Masina a iesit prost din cauza serviceului. Faptul ca 2 societati de asigurari au refuzat sa-ti schimbe usa ar trebui sa-ti dea de gandit. Nimeni in lumea asta, nici macar Alliantz, nu ti-ar fi schimbat usa daca avaria era minora!

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
oricum ardaf sunt niste jegosi. Si la mine la un Logan am avut ce umbla dupa ei,au taraganat nu au facut cum vroiam eu.. eu as zice ca cei ce vor casco si rca sa ocoleasca aceasta firma de cacao

#12
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
nu e firma de asigurari sa nu faca gura in eterna si fascinanta Romanie, asa ca cine zice ca n-a avut probleme ori a avut pile ori a sarit cu gura sau cu ciomagu pe ei

#13
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
si totusi unele firme de asigurari sunt mai bune ca altele ...
Eu la Alliantz nu am avut probleme....

#14
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
si cred ca ar trebui schimbat numele topicului...prea suna a reclama

#15
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
stiu ca suna, insa efectul obtinut a fost contrar :D

#16
mondeo97

mondeo97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.11.2006
Carpathica.Daca m ar lasa moderatorii as plasa acuma si aici  o serie intreaga de blesteme si cuvinte graitoare!!

Iei vine o gagica cu o nova si la o trecere unde eu opresc binevoitor imi scurteaza  mondeo ul cu vreo juma de m.Fata avea asigurare la Carpathica.Fiti atenti aici : \ nu au vrut sa mi recunoasca ca tabla de desuptul masini de la sup de roata e indoi vizibil fara mari strofocari  spoiler spate desi praf cica se poate repara si culmea culmilor unul din stopuri era crapat tot in spate dar cica NU SE VEDE DIN AFARA NU SE DECONTEAZA.
Am reusit se rezolv tot inafara de stop pe care refuza sa mi l treaca .
PROMIT JUR SI SOLEMN CA MAINE MA DUC LA OPC SI PE LA PRESA Deci daca sunteti din oradea si aveti treaba cu Carpathica asta ati incurcat o

cu respect, inchei

#17
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
trei litere am pentru tine. CSA.

#18
cavaleru_templier

cavaleru_templier

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2007
salutare,
Va recomand sa va faceti asigurarea Casco la orice firma mai putin Asiban care sunt de kkt!
Cand e vorba sa platesti polita de asigurare,sunt foarte prompti,dar daca ai de recuperat bani de la ei,sa te feresaca Dumnezeu!
Am avut un geam spart si nu puteam sa stau ca masina in service cateva zile,asa ca mi-am facut reparatia pe cheltuiala proprie ,dupa care am dus facturile la Asiban.
In contract scrie ca in maxim 15 zile de la primirea dosarului iti vei primi banii! Aiurea !
Au trecut 2 luni si n-au miscat nimic si asta cu telefoane date ca ei nici macar nu se sinchisesc sa dea telefon.
Am fost vineri acolo si m-am certat cu ei si sa vedeti ce raspuns mi-a dat seful de la daune!!
Citez ''mai sunt si alte societati de asigurare pe piata'' ,cu alte cuvinte nu avem nevoie de fraieri ca tine!!!
M-a lasat fara cuvinte atitudinea asta si de aceea incerc sa va avertizez in legatura cu aceasta societate de asigurare!
Mai e o chestie,daca ai evenimente care depasesc suma platita de tine ei incearca sa scape de tine!
Eu am avut incidentul cu geamul care a costat vreo 2 mil,plus o reparatie la o aripa in toamna care a costat vreo 15 mil.
Niste bulangii cei de la Asiban!
Feriti-va de ofertele speciale de la ei ca sunt inselatoare si cititi cu atentie contractele de asigurari.!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate