Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Rottweiler

- - - - -
  • Please log in to reply
2160 replies to this topic

#1999
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Eu zic sa-ti cumperi si un aspirator cu perie rotativa. E bun uleiul, nu zic ba dar nici chiar asa, sa nu-i cada un fir. Eu ii dau catelei de mai multe luni. Nu zic ca nu e eficient dar tot ii mai cade. Dar nu e pui, e o catea de 11 ani si nu e Rott ci Ciobanesc German.

#2000
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Bella sa iti traiasca

#2001
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010
mersi adi...
freddy la mine a functionat foarte bine!!!vad asta cel mai bine pe canapea de la masina si pe covor(pe modele ale de pe covor care inainte in cateva zile erau negre de par)...
la mine a avut rezultate excelente!!!
poate a mai folosit ai altcineva,asteptam sa ne spuna cum a functionat
si....mai bagati si voi poze cu teroristii vostri

#2002
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Atentie si la pofta de mancare data de uleiul de somon

#2003
missystudio

missystudio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2011
cei mai frumosi caini sunt rottweilerii!

#2004
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Sunt si alti caini frumosi , dar intr-adevar rottweilerul este in top

#2005
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postmissystudio, on 3rd April 2011, 12:43, said:

cei mai frumosi caini sunt rottweilerii!

De unde frumusete la butoiasul ala pe patru labe? E un caine bun pentru paza dar atat. Frumos e un brac de Weimar, e elegant, iti ia ochii. Bine, acum daca e cainele tau ti se pare ca e cel mai frumos din lume.

#2006
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Ehh freddy , depinde cum il privesti . Rott-ul are un cap foarte frumos

#2007
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postadi_ab, on 4th April 2011, 10:07, said:

Ehh freddy , depinde cum il privesti . Rott-ul are un cap foarte frumos
Ai dreptate, are un cap frumos de ursulin dar la corp e prea compact . Zicea cineva pe despre un staff englez, vai, ce frumos e etc etc. Daca l-ai fi vazut o luai la fuga. O chestie cracanata si cu o gura cat o sura, de la o ureche la alta. De aceea e valabila expresia nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie.

#2008
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Normal , foarte multi care isi aleg rott isi iau in prima faza pentru ca ii vad capul ala mare si de ursulet sau ca sa aiba caine de paza  , apoi se uita si la tinuta , personalitatea , mod de intretinere etc ...

#2009
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postadi_ab, on 4th April 2011, 13:07, said:

Normal , foarte multi care isi aleg rott isi iau in prima faza pentru ca ii vad capul ala mare si de ursulet sau ca sa aiba caine de paza  , apoi se uita si la tinuta , personalitatea , mod de intretinere etc ...

Sa nu ma intelegi gresit. Nu am nimic cu rott-ul. E un caine excelent, nu arata nici rau dar mi s-a parut o exagerare sa spui ca e cel mai frumos. Chestia cu frumusetea e ceva subiectiv Iti iei un caine pentru anume trasaturi de personalitate, temperament, scop si daca arata si bine e perfect. Atat si am incheiat subiectul. Sa va traiasca blanosii si sa-i iubiti ca merita.

#2010
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Freddy , daca citesti cateva randuri mai sus ce am scris ...rott este un caine frumos , dar nu se poate spune ca este cel mai frumos , de aceea ti-am dat dreptate atunci cand ai zis , fiecare il vede pe al lui frumos . Cel care a facut afirmatia probabil ca este un posesor de rott sau o persoana care apreciaza foarte mult acesta rasa

#2011
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010
nimeni?!...nici o poza?! :mellow:

#2012
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Cum vi se pare? Ceva gresit, de corectat?

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x410/KarisMetal/Medalioane/IMG_4248.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2013
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010
ati vazut ce s-a intamplat la satul mare?
unde 3 rott au atacat un om si acesta a murit la spital dupa cateva zile...

pe postul de tv Protv a fost prezentat la stiri cazul

acum iar vor fi o multime de discutii cu privire la agresivitatea acestei rase...si cat sunt de periculosi... uf

caini erau in curtea unui bar din cate am inteles, deci exista posibilitatea ca persoana atacata sa fi fost bauta...
ma gandesc eu

Edited by deea_eea, 16 April 2011 - 07:36.


#2014
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Daca erau in proprietatea "lor" acolo si l-au simtit pe om ciudat, e normal sa apere teritoriul... Dar multi nu inteleg cum reactioneaza cainii si ii condamna direct drept nebuni, agresivi...

#2015
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Nu am stiut mare lucru despre acest caz, nu stiam ca s-a intamplat in curtea unui bar . Eu am vazut ceva intr-un ziar unde zicea ca si-au atacat proprietarul si mi se parea cam ciudat . Dar asa cu barul este mult mai clara treaba . Sigur persoana respectiva a fost bauta si orice caine percepe total diferit o persoana bauta fata de una care nu este .

#2016
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010
" Moarte groaznica. Un barbat, omorat de rottweilerii pe care ii crestea
Cainii crescuti de el i-au adus un sfarsit infiorator unui barbat de 61 de ani din Satu Mare. Avea capul aproape sfartecat cand l-a gasit stapanul celor trei rottweileri pe care omul ii ingrijea
Se pare ca omul bause i s-a facut rau in tarc,iar cei trei rottweileri l-au atacat.

Proprietarul sustine ca nu stie ce le-a starnit furia. E totusi raspunzator pentru atacul cainilor, spun politistii care il cerceteaza pentru ucidere din culpa.

Medicii l-au gasit pe barbatul de 61 de ani intr-o balta de sange, aproape de cei 3 caini. Nu era constient, asa ca l-au dus de urgenta la spital.

Proprietarul locuintei unde statea si victima ar fi declarat politistilor ca nu stie ce s-a intamplat. Iesise sa vada de ce sunt cainii agitati si atunci a descoperit victima.

Barbatul care a murit isi vanduse locuinta cu ceva timp in urma. Noii proprietari i-au oferit o anexa unde sa locuiasca si in acelasi timp ingrijea si cainii. Desi se temeau, vecinii spun ca animalele nu pareau violente.

Deocamdata nimeni nu stie ce s-a intamplat, iar propietarul cainilor a refuzat sa comenteze. Pana vor afla rezultatul necropsiei, oamenii legii i-au deschis acestuia dosar penal. Rottweilerii erau inregistrati la politie, dar daca va fi gasit vinovat propietarul cainilor risca inchisoarea.
stirileprotv.ro Moarte groaznica. Un barbat, omorat de rottweilerii pe care ii crestea
Cainii crescuti de el i-au adus un sfarsit infiorator unui barbat de 61 de ani din Satu Mare. Avea capul aproape sfartecat cand l-a gasit stapanul celor trei rottweileri pe care omul ii ingrijea
Se pare ca omul bause i s-a facut rau in tarc,iar cei trei rottweileri l-au atacat.

Proprietarul sustine ca nu stie ce le-a starnit furia. E totusi raspunzator pentru atacul cainilor, spun politistii care il cerceteaza pentru ucidere din culpa.

Medicii l-au gasit pe barbatul de 61 de ani intr-o balta de sange, aproape de cei 3 caini. Nu era constient, asa ca l-au dus de urgenta la spital.

Proprietarul locuintei unde statea si victima ar fi declarat politistilor ca nu stie ce s-a intamplat. Iesise sa vada de ce sunt cainii agitati si atunci a descoperit victima.

Barbatul care a murit isi vanduse locuinta cu ceva timp in urma. Noii proprietari i-au oferit o anexa unde sa locuiasca si in acelasi timp ingrijea si cainii. Desi se temeau, vecinii spun ca animalele nu pareau violente.

Deocamdata nimeni nu stie ce s-a intamplat, iar propietarul cainilor a refuzat sa comenteze. Pana vor afla rezultatul necropsiei, oamenii legii i-au deschis acestuia dosar penal. Rottweilerii erau inregistrati la politie, dar daca va fi gasit vinovat propietarul cainilor risca inchisoarea.
stirileprotv.ro"

eu stiu de la unchiul meu care a avut rott ca daca bea bere il maraia cainele ca de obicei nu-i dadea pace animalului


oricum e trist pt ca la stiri au zis ca au atacat din nou caini periculosi si agresivi, dar nu au zis si din ce cauza ar fi putut ataca... poate s-au simtit amenintati

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate