Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Rottweiler

- - - - -
  • Please log in to reply
2160 replies to this topic

#1981
xxx_xxx

xxx_xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.01.2007

 deea_eea, on 7th March 2011, 16:57, said:

eu am primit-o la varsta de 6 sapt si veterinarul mi-a zis sa astept pana termina schema de vaccinare ca nu o poate opera deoarece nu mai este imunizata pt ca nu mai papa laptic de la mama
S[cuze pentru post-ul anterior, aseara ti-am dat reply de pe telefon si se pare ca s-au incurcat putin paragrafele pe-acolo, asa ca am sa dau copy/paste la ce am scris mai sus sperand ca o sa aiba mai multa coerenta:
"Deea, am si eu un ROTTWEILER de aproape 5 ani, a fost si este ingrijit de veterinarul lui ca si cum ar fi fost cainele lui si nu al meu, daca te intereseaza, eu ti-l recomand cu caldura. Iti explica ce vrei tu despre caini si despre ROTTWEILERI in special, (nutritie, silueta, comportament, dresaj, atitudine fata de el), absolut tot ce vrei sa stii, de multe ori explica mai mult decat ai tu timp disponibil insa fiind foarte interesant ce are de spus despre "copilul" tau, cel mai probabil o sa-ti faci timp sa-l asculti wink.gif. Acum am observat ca esti din Timisoara, de aceea ma ofer tocmai acum sa ti-l recomand. Cum am scris mai sus, daa esti interesata de acest veterinar, am sa-ti dau numarul lui de telefon si adresa cabinetului printr-un mesaj privat aici pe softpedia, ca sa nu-i facem omului reclama chiar asa la vedere biggrin.gif. Eu unum sunt foarte multumit de el, chiar e un om de calitate si un doctor extraordinar. Astept un semn de la tine in ambele cazuri (si daca vrei si daca nu). Sper sa se vindece cat mai curand fetita ta. PS. Sfatul cu cicatrisolul din postarea anterioara inca e valabil. O sa vezi ca cicatrisolul face minuni in cazul ranilor
Ciao
"

#1982
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010

 xxx_xxx, on 11th March 2011, 10:24, said:

S[cuze pentru post-ul anterior, aseara ti-am dat reply de pe telefon si se pare ca s-au incurcat putin paragrafele pe-acolo, asa ca am sa dau copy/paste la ce am scris mai sus sperand ca o sa aiba mai multa coerenta:
"Deea, am si eu un ROTTWEILER de aproape 5 ani, a fost si este ingrijit de veterinarul lui ca si cum ar fi fost cainele lui si nu al meu, daca te intereseaza, eu ti-l recomand cu caldura. Iti explica ce vrei tu despre caini si despre ROTTWEILERI in special, (nutritie, silueta, comportament, dresaj, atitudine fata de el), absolut tot ce vrei sa stii, de multe ori explica mai mult decat ai tu timp disponibil insa fiind foarte interesant ce are de spus despre "copilul" tau, ....
Ciao
"
pai imi poti trimite adresa cabinetului :)
intrun final s-au inchis operatiile. dupa ce i-au scos firele prima oara si s-au deschis operatiile ne-am intors inapoi si i-au cusut cate un fir la fiecare piciorus si o data la 2 zile am fost la schimbat de pansament. si am lasat-o 9 zile cu firele a a fost ok .
eu tot cred ca au strans firele prea tare prima data cand am mers sa le scoata erau incarnate se vedea doar capatul firelor
dar au zis ca se vindeca mai greu

[IMG=http://img696.imageshack.us/img696/1387/ada1a.jpg][/IMG]
[IMG=http://img861.imageshack.us/img861/9898/ada2.jpg][/IMG]

Edited by deea_eea, 14 March 2011 - 14:51.


#1983
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Sper sa gasesti un medic veterinar cum trebuie si pe care te poti baza real , atunci cand ai probleme

#1984
xxx_xxx

xxx_xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.01.2007

 deea_eea, on 14th March 2011, 14:39, said:

pai imi poti trimite adresa cabinetului :)
intrun final s-au inchis operatiile. dupa ce i-au scos firele prima oara si s-au deschis operatiile ne-am intors inapoi si i-au cusut cate un fir la fiecare piciorus si o data la 2 zile am fost la schimbat de pansament. si am lasat-o 9 zile cu firele a a fost ok .
eu tot cred ca au strans firele prea tare prima data cand am mers sa le scoata erau incarnate se vedea doar capatul firelor
dar au zis ca se vindeca mai greu

[IMG=http://img696.imageshack.us/img696/1387/ada1a.jpg][/IMG]
[IMG=http://img861.imageshack.us/img861/9898/ada2.jpg][/IMG]
Westanimalvet - Dr. Ianosev Dragan - Str. Orsova, Nr.15B
Poate e cat de cat aproape de tine :)

#1985
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010

 xxx_xxx, on 14th March 2011, 19:28, said:

Westanimalvet - Dr. Ianosev Dragan - Str. Orsova, Nr.15B
Poate e cat de cat aproape de tine :)
ok multumesc
o sa caut sa vad in ce zona este,
nu conteaza daca e aproape sau nu

#1986
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010
voi ce perie folositi pt periatul blanii?

ca fetita mea a inceput sa naparleasca si peria pe care o folosesc nu prea da rezultate :(

#1987
xxx_xxx

xxx_xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.01.2007

 deea_eea, on 23rd March 2011, 11:54, said:

voi ce perie folositi pt periatul blanii?

ca fetita mea a inceput sa naparleasca si peria pe care o folosesc nu prea da rezultate :(
WELCOME in THE CLUB :))) Tre' s-o perii in fiecare zi si sa aspiri tot in fiecare zi :))))
Exista doua feluri de perii, amandoua din cauciuc, una este pentru blana cu fir glos de deasupra care ia grosul blanii, apoi mai este o perie asemanatoare cu prima insa "perii" din cauciuc ai periei au varful crapat in 4 (de obicei peria asta are culoarea verde, o gasesti la Animax pe la Mall sau la Real, de fapt acolo le gasesti pe amandoua) asta a 2-a, se foloseste pentru firele scurte si pentru puful de sub blana groasa. Oricum nu o sa iei tot de pe ea, crede-ma insa va ramane mult mai putin in orice caz. Spor la treaba ;)

 deea_eea, on 15th March 2011, 08:56, said:

ok multumesc
o sa caut sa vad in ce zona este,
nu conteaza daca e aproape sau nu
E in Calea Aradului Vest

#1988
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
. Se poate folosi si o perie cu dinti metalici din aceia cu dinti mari si mici intercalati si perie cu dinti metalici mai subtiti si incovoiati . Cateodata este nevoie de ceva mai rezistent :)

#1989
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010
aspir frec covorul cu peria si nu se vede... ii pica foarte mult par
eu am covoare peste tot si cand se ridica de pe ele ramane in urma destul de mult par
voi merge sa vad ce perie gasesc

am gasit pe net ceva Shed Ender Pro, oare o fi ok? m-ar tenta sa-i iau

#1990
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
In perioada de naparlire nu prea ai ce face , adica oricat de mult l-ai peria , tot o sa gasesti par pe jos. Vezi ca este la pet shop ceva praf special pentru par ( imi scapa acum numele) si nu ii scump . Se da pe covor , miroase si bine si se ia dupa aia foarte usor parul

#1991
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010

 deea_eea, on 24th March 2011, 15:50, said:

aspir frec covorul cu peria si nu se vede... ii pica foarte mult par
eu am covoare peste tot si cand se ridica de pe ele ramane in urma destul de mult par
voi merge sa vad ce perie gasesc

am gasit pe net ceva Shed Ender Pro, oare o fi ok? m-ar tenta sa-i iau


buna..aceeasi problema am avut-o si eu....pana acum o saptamana,ii cadea parul in prostie!ma dispera cat par putea sa lase!
in fine,mi-a recomandat dresorul sa folosesc ulei de somon salbatic ca el imi garanteaza ca nu o sa mai lase par,ca este foarte bun pe asa ceva si el l-a vazut functionand!
de o saptamana de cand i-l dau nu mai am nici o treaba,nu imi mai pica deloc si are o blana cum vezi in filme(foarte neagra sifoarte lucioasa),e incredibil
intradevar costa ceva mai mult,este 100ron - o cutie de 1 litru.dar e fenomenal si te tine si o gramada.se pune peste mancare o data pe zi 2-3 apasari si gata!cauta pe net despre el,este foarte bun crede-ma!

 bella_27, on 25th March 2011, 15:44, said:

buna..aceeasi problema am avut-o si eu....pana acum o saptamana,ii cadea parul in prostie!ma dispera cat par putea sa lase!
in fine,mi-a recomandat dresorul sa folosesc ulei de somon salbatic ca el imi garanteaza ca nu o sa mai lase par,ca este foarte bun pe asa ceva si el l-a vazut functionand!
de o saptamana de cand i-l dau nu mai am nici o treaba,nu imi mai pica deloc si are o blana cum vezi in filme(foarte neagra sifoarte lucioasa),e incredibil
intradevar costa ceva mai mult,este 100ron - o cutie de 1 litru.dar e fenomenal si te tine si o gramada.se pune peste mancare o data pe zi 2-3 apasari si gata!cauta pe net despre el,este foarte bun crede-ma!




ah....si crede-ma perie poti sa o arunci dupa aia ;)

#1992
xxx_xxx

xxx_xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.01.2007

 bella_27, on 25th March 2011, 15:45, said:

buna..aceeasi problema am avut-o si eu....pana acum o saptamana,ii cadea parul in prostie!ma dispera cat par putea sa lase!
in fine,mi-a recomandat dresorul sa folosesc ulei de somon salbatic ca el imi garanteaza ca nu o sa mai lase par,ca este foarte bun pe asa ceva si el l-a vazut functionand!
de o saptamana de cand i-l dau nu mai am nici o treaba,nu imi mai pica deloc si are o blana cum vezi in filme(foarte neagra sifoarte lucioasa),e incredibil
intradevar costa ceva mai mult,este 100ron - o cutie de 1 litru.dar e fenomenal si te tine si o gramada.se pune peste mancare o data pe zi 2-3 apasari si gata!cauta pe net despre el,este foarte bun crede-ma!






ah....si crede-ma perie poti sa o arunci dupa aia ;)
ar fi revolutionar, da' nu strica sa incercam solutia asta totusi, nu? ;) merci de sfat, sper sa nu foe un caz izolat si sa mearga doar pentru al tau, revin cu feedback intr-o saptamana :D
Merci Bella

#1993
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010

 xxx_xxx, on 25th March 2011, 17:26, said:

ar fi revolutionar, da' nu strica sa incercam solutia asta totusi, nu? ;) merci de sfat, sper sa nu foe un caz izolat si sa mearga doar pentru al tau, revin cu feedback intr-o saptamana :D
Merci Bella

te asigur ca nu e un caz izolat!crede-ma isi merita din plin banii!!!
singura problema la care sa ai grija este sa nu dea intr-o diaree urata rau(scuzati expresia)
pe sticla scrie asa :o apasare si jumate pe capac la fiecare 5kg....bella are 6luni si 26kg,asta ar fi insemnat sa apas de 7ori si ceva peste mancare!
iar eu primele 4 zile am tinut-o pe doar 2 apasari iar de cateva zile am trecut-o pe 3
uleiul oricum da rezultate chiar si cu mai putin decat scrie acolo....drept urmare la mine s-au vazut dupa aprox 9 zile(pe cutie scrie ca in 4 sapt se vad)
oricum sa ai girja la dozaj nu ii da cat scrie acolo,adica 1 apasare si jumate la fiecare 5kg ale cainelui!ca o sa ai si tu dar cel mai rau ea,probleme!

nu stiu daca am voie sa postez asa ceva dar,de aici l-am luat eu,
http://www.animall.r...albatic-1l.html

#1994
xxx_xxx

xxx_xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.01.2007

 bella_27, on 26th March 2011, 12:13, said:

te asigur ca nu e un caz izolat!crede-ma isi merita din plin banii!!!
singura problema la care sa ai grija este sa nu dea intr-o diaree urata rau(scuzati expresia)
pe sticla scrie asa :o apasare si jumate pe capac la fiecare 5kg....bella are 6luni si 26kg,asta ar fi insemnat sa apas de 7ori si ceva peste mancare!
iar eu primele 4 zile am tinut-o pe doar 2 apasari iar de cateva zile am trecut-o pe 3
uleiul oricum da rezultate chiar si cu mai putin decat scrie acolo....drept urmare la mine s-au vazut dupa aprox 9 zile(pe cutie scrie ca in 4 sapt se vad)
oricum sa ai girja la dozaj nu ii da cat scrie acolo,adica 1 apasare si jumate la fiecare 5kg ale cainelui!ca o sa ai si tu dar cel mai rau ea,probleme!

nu stiu daca am voie sa postez asa ceva dar,de aici l-am luat eu,
http://www.animall.r...albatic-1l.html
Nu pui niste poze cu Bella?
Nici eu nu stiu daca ai voie sa pui link-ul, dar avand in vedere ca-i o discutie care cred ca intereseaza pe toata lumea si postul tau nu e un disclaimer, nu cred ca se simte nimeni lezat de link-ul tau, deci nu cred ca-i vreo problema sau cel putin asa as vrea sa cred. Te cred pe cuvant cand spui ca intr-adevar isi face efectul uleiul respectiv, sper sa aiba acelasi efect si la al meu "copil" ca ma rupe cu aspiratul si periatul, insa m-am obisnuit ca de 4 ani incoace deja sunt relefexe si periatul si aspiratul :)))

#1995
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010

 xxx_xxx, on 28th March 2011, 09:15, said:

Nu pui niste poze cu Bella?
Nici eu nu stiu daca ai voie sa pui link-ul, dar avand in vedere ca-i o discutie care cred ca intereseaza pe toata lumea si postul tau nu e un disclaimer, nu cred ca se simte nimeni lezat de link-ul tau, deci nu cred ca-i vreo problema sau cel putin asa as vrea sa cred. Te cred pe cuvant cand spui ca intr-adevar isi face efectul uleiul respectiv, sper sa aiba acelasi efect si la al meu "copil" ca ma rupe cu aspiratul si periatul, insa m-am obisnuit ca de 4 ani incoace deja sunt relefexe si periatul si aspiratul :)))

stai linistit,de la uleiul asta incolo vor disparea toate problemele tale legate de par...
poze o sa pun un pic mai tarziu ca trebuie sa le descarc de pe tel....si am cablu de date in masina

 bella_27, on 28th March 2011, 10:18, said:

stai linistit,de la uleiul asta incolo vor disparea toate problemele tale legate de par...
poze o sa pun un pic mai tarziu ca trebuie sa le descarc de pe tel....si am cablu de date in masina
a.....si apropo baga si tu niste poze cu al tau

prima poza este de acum 1luna si 3 sapt, iar restu sunt mai actuale aprox 2sapt

Attached Files



#1996
xxx_xxx

xxx_xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.01.2007

 bella_27, on 28th March 2011, 11:37, said:

stai linistit,de la uleiul asta incolo vor disparea toate problemele tale legate de par...
poze o sa pun un pic mai tarziu ca trebuie sa le descarc de pe tel....si am cablu de date in masina


a.....si apropo baga si tu niste poze cu al tau

prima poza este de acum 1luna si 3 sapt, iar restu sunt mai actuale aprox 2sapt
Foarte frumoasa "fata" ta, are blana foarte lucioasa se poate observa usor ca are parte de ingrijire ca lumea, sa-ti traiasca! O sa-i trag si eu la al meu o sesine de "photo shooting" si promit sa le postez pe cele mai reusite. O sa ma chinui putin ca nu-i prea place sa stea la poze, insa nu scapa el de mine cu una cu doua :)) Merci mult pentru pozele postate, e intotdeauna binevenita o imagine cu caini atat de frumosi cum sunt ROTTWEILERI, stiu ca-s subiectiv acum cand ma refer numai la ei, insa eu unul personal mor de dragul lor, de mult ori mai mai opresc pe la porti sau pe strada daca intalnesc vreunul si-mi vine sa-i iau la "drăgăleală" chiar daca ei fac scandal de numa' (in general cei care-s in curte si isi apara proprietatea)
Promit sa ajung saptamana asta sa pun si eu poze cu al meu ;)
Ciao

#1997
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Un rezultat foarte bun in ceea ce priveste blana il da galbenusul de ou . De doua ori pe saptamana cate un galbenus de ou crud peste mancare o sa faca de asemenea minuni.

#1998
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010
bella astazi!!!!(6luni)

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate