Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Inteligenta la microbistii romani- studiu de caz- Urs Meier

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#1
BlackD

BlackD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 03.12.2002
http://www.ursmeier....telligence.aspx

#2
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@BlackD

Mda, eu m-am mai certat pe alte threaduri pe tema prostiei microbistilor de care mie scarba de mor.

Bun exemplu. Frumoasa imagine ne facem. Am inceput vu lebedele, am continuat cu cersitu si munca la negru pe afara, acuma iesim cu injuraturi si prost gust in evidenta

:cya:

#3
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Am crezut ca pic pe jos de ras mai ales cand am vazut mesajul la sfarsit cu "ba nu  e asta". Intr-adevar, era de asteptat ca mai exista cineva cu acelasi nume si cu casuta de mail plina ochi...

Mi-este mie rusine pentru romanii care au scris necenzurat acolo, ca si de altfel si in alte locuri... Macar respectivul nu intelege romaneste ( oare  :cool: ), dar poate sa isi dea seama de ce sta scris...

#4
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Si dupa aia daca romanu nostru brav mere afara sa "munceasca" si o sa fie privit ciudat, sau chiar exclus in orice tara UE, tot el o sa injure si o zica ce tigan e europeanu.......Ne meritam soarta asta pe deplin, prosti am fost de la daci incoace, prosti vom ramane.

:cya:

#5
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Nu generaliza in halul asta... Poate se mai simte cineva pe aici.

#6
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Eu ma refeream la veselii aia de pe saitu ala

:cya:

#7
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
iar cu istoria...poa sa se simta...asta e...ce am realizat noi...intotdeauna ne-am sapat groapa singuri.

Desigur nu 23 mil sunt la fel, sunte acei putin care au de suferit a lot din cauza prostimii.

:cya:

#8
BlackD

BlackD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 03.12.2002
Ce e interesant - se vede clar ca oamenii au fost "aprinsi" de emisiunea lui TUCA ce a urmat imediat meciului.
Daca urmariti cu atentie threadul veti gasi mot a mot sintagme lansate de "Domnul" Mitica Dragomir in acea emisiune:
"Si-au batut joc de 23 de milioane de romani saraci" , "au furat painea de la gura saracilor" , etc.
Cat de prosti pot fi unii oameni..........

#9
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Daca unu a dat vina pe Urs Meiere....toti sar arsi dupa arbitru....dar daca indraznesti sa le zici ca echipa lor mult iubita a GRESIT copilareste scuza lor e ca daca arbitru ar fi intrerupt meciu la timp nu se intampla asta. Patetic.....

Cata prostie e adunata in tara asta.....:vomiton:

:cya:

#10
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by BlackD
Daca urmariti cu atentie threadul veti gasi mot a mot sintagme lansate de "Domnul" Mitica Dragomir in acea emisiune:
"Si-au batut joc de 23 de milioane de romani saraci" , "au furat painea de la gura saracilor" , etc.
Cat de prosti pot fi unii oameni..........
 

Exact!
Iar Mitica asta respecta intocmai limbajul partidului din care face parte...

Rusine celor care au scris acolo!
Sper din tot sufletul ca atunci cand o sa iasa din tara, sa fie tratati ca ultimii oameni...
Si sper de asemenea ca romanii civilizati (turisti) sa fie in numar cat mai mare prin tarile civilizate... pentru a corecta din nou imaginea proasta facuta de acesti nemernici!

#11
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

Quote

Originally posted by rz
Exact!
Iar Mitica asta respecta intocmai limbajul partidului din care face parte...

Rusine celor care au scris acolo!
Sper din tot sufletul ca atunci cand o sa iasa din tara, sa fie tratati ca ultimii oameni...
Si sper de asemenea ca romanii civilizati (turisti) sa fie in numar cat mai mare prin tarile civilizate... pentru a corecta din nou imaginea proasta facuta de acesti nemernici!

Exact.....AMIN

#12
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Kakat. IAR noi suntem aia "rai". E adevarat ca s-a exagerat dar media celor ce au trimis mesajele alea nu cred ca depaseste 16 ani CEL MULT.

driverx tu ai o tendinta foarte acuta sa scoti intotdeauna romanii vinovati. TOTI romanii ! Data viitoare vorbeste in numele tau PLS.

Also sa nu credeti ca ceea ce s-a intramplat acum e o chestie singulara. Italienii cand au fost furati la ultimul campionat mondial l-au facut pe arbitrul ala albie de porci PUBLIC ! IN ZIARE ! De la HOT si pana la amenintari pe FATA.

Also multi primari sau ce or avea ei i-au INTERZIS accesul in orasul lor si in plus unul a facut wc-uri publice pavate cu fata arbitrului... si exemplele pot continua pt ca sunt F MULTE.

Francezii nu ne mai scot din tigani prin presa si pe unde apuca si uite ca ei sunt "civilizati". Imi amintesc un meci in cadrul caruia un caricaturist francez tot baga cate o lucrare (in timpul meciului). Juca o echipa de a lor si una de a noastra in UEFA parca. TOT meciul ne-au maimutarit in ULTIMUL HAL (LIVE) si au facut caricaturi cu tigani and so on... Toata lumea a fost "indignata" dar atat. EI au fost atunci "civilizati".

Nu suntem noi mai rai ca altii... sa fim seriosi.

Daca ceea ce am patit noi se intampla sa zicem ITALIENILOR sau altei tari "civilizate" era JALE mare. Sa fi vazut atunci ce show faceau ei... Asa, noi suntem inca la stadiul in care unii se mira ca avem curent si ca "a ajuns Internet-ul si la noi".

Pentru ca nu avem bani nu trebui e sa fim automat lingaii lor si catelusii pe care se fac experimente.

Also atacul asupra site-ului nostru care ne-a tinut jos aproape 2 zile a venit de acolo.. de la cei "civilizati". Din NORD... Dar nu se pune nu ? Ca doar aia sunt "civilizati" si destepti si noi aia prosti.

Treziti-va ! Nu-i mai pupati atat in kur ca nu aveti de ce.

#13
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
Sunteti siguri ca threadul asta ramane la FUN ?!! Monitox ...

#14
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Monitox,

Ia mai lasa tu profilu meu. OK? Vrei sa faci studii pe mine? Eu nu mai sunt de acord ca roman ca imaginea mea sa fie manjita de niste tarani prosti. Ca aia mai cu carte nu o sa faca asa ceva.

Da. aveai dreptate. Alte popoare latine (culmea, si noi) au accese dinastea ca si noi. Numa' cum sa-ti explic eu draga Monitox: daca un italienii fac asa ceva oricum ei sunt mai bine priviti in UE fata de romani. Au un rating mai mare, nu le afecteaza asa mult imaginea, pe cand la noi suntem deja cu un picior in prapastie, asa ca da, dau vina pe romani, ca nu se trezesc la realitate, ca de altfel si tu.

De aia ma preocupa pe mine asa mult toata faza asta, ca ne bagam mai rau in rahat, ca aratam si mai mult cat de prost crescuti suntem? Ce imi vii mie cu faze cu italieni si francezi? Exact cu plebea Europei vii si tu! Ce imi pasa mie ca ei se manjesc cu prostii dinastea? Mie imi pasa de Romania, de roman si imaginea noastra. Daca tie nu iti pasa, lasai pe altii sa le pese si nu ii mai lua in shuturi? OK?

:nu:

#15
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Stii ce ma supara Monitox? Eu aproape un an nu am postat deloc pe acest forum ci doar mai citeam. Si am inceput sa imi fac doar pareri bune despre forumistii activi. Inclusiv tu, o parere foarte buna, dar cand vine vorba de foobar si fotbal  :drac: (culmea, si seamana la nume) esti tare subiectiv. Sincer mi-ash dori o discutie cu tine face to face in care sa tragem concluzii de ce sa intamplat ce sa intamplat deoarece capete ar trebui sa cada, dar voi vreti doar capu lu Meier.

:cya:

#16
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
drivex,
prin faptul ca romanii au riposta, e drept unii dintre ei intr-un mod patetic, nu dovedeste oare ca am inceput sa capatam ceva verticalitate (s-au trezit la realitate)?

arbitrul nu a fost sanctionat (a se citi balacarit) doar ptr ca Ro a pierdut calificarea ci mai ales ptr faptul ca ne-a FURAT pe fata.
sincer regret atitudinea oficialilor romanii care au dat-o cotita atunci cand ar fi trebuit sa ia atitudine.
spui ca astfel de oameni (cei care au protestat ca am fost furati) strica imaginea romaniei, dar aia care atunci cand suntem fu*tuti in toate gaurile se ofera sa faca rost de vaselina ce parere ai?

poate o sa-mi spui ca respectul se castiga nu se impune, dar nici sa ne lasam calcati in picioare, ca poate ne alegem cu ceva dintre degete, nu o sa ne ajute cu adevarat.

tu ce ai propune intr-o astfel de situatie pentru imagine?
sa ne cerem scuze ca am jucat bine iar nenea arbitru a fost nevoit sa calce stramb?!?

#17
BlackD

BlackD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 03.12.2002
Monitorix faptul ca si altii fac kkturi d'astea nu e o scuza. Pe mine ma indigneaza prostii nostri, ai lor ma amuza. In plus stie toata lumea ca din vina politicii de doi lei a lui Mircea Sandu suntem tratati in felul asta . De ce nu l-au injurat si pe asta? Si pe Mircea Dragomir? Si pe toti ceilalti care sunt adevaratii vinovati pentru faptul ca depindem de un arbitru sa mai prindem si noi o calificare o data in paste? Daca era asa buna echipa romaniei nu ajungea in situatia asta.
In plus ce sa spun mare drama nationala ca am pierdut calificarea. Oricum o furam in primele meciuri de la turneul final.
Si de la a te manifesta civilizat pana a "deveni lingaii lor" e o cale lunga......
In plus ce e amuzant si totusi trist e ca OAMENII AIA SUNT ATAT DE PROSTI INCAT AU INJURAT O PERSOANA CARE NU ARE NIMIC DE A FACE CU ARBITRUL RESPECTIV. Nici macar n-au avut bunul simt sa-si indrepte injuriile catre cine trebuie.
Si apropos de modul in care suntem tratati afara. O meritam pe deplin. Am fost in vara asta intr-o excursie la Paris si mi-a fost rusine ca sunt roman. Lasand la o parte ca sunt cu 500 de ani inaintea noastra, iti dau doar un simplu exemplu:
Eram in vama intre Ungaria si Austria. In fata noastra 34 de autocare pline cu : Smenari, Barbugii, Suti, Pesti, Curve si alte animale d'astea exotice. Respectivii se purtau parca erau in mahalaua lor de 2 lei unde iau la suturi pe sectorist cand se imbata sambata seara. Unii incinsesera un barbut chiar in fata oficiului vamal ,altii umblau pe langa autocare poate gasesc vreo cala deschisa si unul a incercat chiar sa ne vanda o curva "doar 200 de euroi mancatas- face de toate" . In plus pe marginea celor 2 km de sosea pe care se intindea coada era un sant PLIN cu gunoaie. Si daca te uitai ce crezi ca vedeai? Sticle de izvorul minunilor , frutifres si alte kkturi de pe la noi. Romanasii transformasera locul ala in groapa de gunoi Glina fiind doar in tranzit!!!! Imi imaginez cum arata locurile unde stau mai mult de cateva ore.
Asa ca mai bine ne uitam la noi in grajd pana sa criticam faptul ca aia nu si-au mai zugravit palatul in ultimii ani.

#18
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by driverx
Stii ce ma supara Monitox? Eu aproape un an nu am postat deloc pe acest forum ci doar mai citeam. Si am inceput sa imi fac doar pareri bune despre forumistii activi. Inclusiv tu, o parere foarte buna, dar cand vine vorba de foobar si fotbal  :drac: (culmea, si seamana la nume) esti tare subiectiv. Sincer mi-ash dori o discutie cu tine face to face in care sa tragem concluzii de ce sa intamplat ce sa intamplat deoarece capete ar trebui sa cada, dar voi vreti doar capu lu Meier.  

:cya:

scuza-ma ca ma bag in convorbirea voastra particulara dar
pe cine ai auzit tu sa spuna ca doar capul lui Meier trebuie sa cada?
poate ca pp pb a fotbalului in Ro este faptul ca tot trebuie sa cada ceva capete.
eu nu vreau sa cada capul nimanui, dar vreau ca aceia pusi (alesi) sa conduca sa faca totul ptr binele meu (tarii, poporului, clasei muncitaore, etc)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate