Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)
 

upgrade Canon A 530

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
nu uitati o chestie: a530 nu are lens thread deci nu i se poate monta adaptorul pentru filet. poate sa se gaseasca un holder care se prinde la suportul de trepied dar din astea nu am prea vazut pe la noi si s-ar putea sa fie cam scumpe.
krossfire - adaptop + inel + holder + gnd (ex) face cam 200-250 RON

#20
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postdeejay86, on Sep 9 2006, 12:24, said:

krossfire - adaptop + inel + holder + gnd (ex) face cam 200-250 RON

Poate am exagerat putin, dar recalculand cu tot cu transport si taxele aferente imi ies vreo 3 milioane lei vechi, si nici in acest caz nu merita achizitia. (nu-i contest utilitatea, Pac_man, dar pur si simplu raportul pret camera\ pret accesorii este prea mare)

#21
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001

View Postdeejay86, on Sep 9 2006, 12:24, said:

nu uitati o chestie: a530 nu are lens thread deci nu i se poate monta adaptorul pentru filet. poate sa se gaseasca un holder care se prinde la suportul de trepied dar din astea nu am prea vazut pe la noi si s-ar putea sa fie cam scumpe.

ce tampenie! credeam ca e la fel ca la a510/520. Naiba sa-i mai inteleaga cu denumirile lor...  :cursing:

krossfire: un upgrade la o camera noua probabil ca te duce pe la vreo min 15 mil; asa cu 2 mil iti mai faci de cap cu ceea ce ai; Sau poate apelezi la varianta "unchi strungar" si nu mai dai banii pe prostia de plastic, deci cheltui in jur de 1 mil (400 holder+600 filtru gradual); Oricum, in momentul in care vei face upgrade-ul vei ramane cu holderul+filtrele - adica nu pierzi decat banii pe plastic (cred ca am zis asta de trei ori pana acum :D).

Bineinteles ca toate acestea se aplica doar daca esti interesat la modul serios de fotografie, altfel n-are sens;

De asemenea, e foarte adevarat si faptul ca poti face fotografii extraordinare si fara filtre si alte prostii, am vrut doar sa subliniez ca poti folosi filtre la P&S fara sa fie neaparat o investitie proasta.

#22
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
dap ... dar ramane totusi intrebarea: filtrele isi fac treaba pe P&S cat de cat ca pe un DSLR? sau sunt aproape inutile? (caz in care si 100 RON e astronomic :D )

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate