Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Coltul ASEistilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#109
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Postraducutzzu, on Sep 25 2006, 15:47, said:

Si pe mine m-au bramburit. Ca cica MRK are mai multi studenti ca ECG. Ca cica se ia per total studenti. Cum dracu vine asta, nu stiu. Dar ce treaba au studentii din anii superiori cu cazarile pt anul I? O sa sun sa intreb la dep social pe director... Dar pun pariu ca nu fac nimic
de asta sa fi sigur ;) suni degeaba, am fost eu, adica mama si a vb si cu secretara si cu prodecanu si cu decanu si cu prorectoru, no way ;)

#110
websku

websku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.09.2006
e cineva de pe aici care a cumparat/vandut camin in anii trecuti? sa imi spuneti si mie cum sa procedez daca am gasit?  PLSSSS

#111
ciurly

ciurly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.09.2006
am intrat la CSIE si bineinteles ca n-am luat camin..ma gandeam daca gasesc pe cineva pe aici ca sa vrea sa impartim o chirie la o garsoniera..

contact : ID YMess: ciurlycu

Edited by xella, 27 September 2006 - 18:20.


#112
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
salut ASE-isti si ASE-iste!!

imi puteti raspunde si mie va rog frumos la urmatoarele intrebari ? sunt a 12-a si tre sa ma decid cat mai repede unde sa ma duc

1.are rost sa pun in calcul ASE-ul daca ma gandesc la o facultate buna ?
2.care e cel mai greu de promovat sectie din cadrul ASE-ului?
3.care e cel mai USOR de promovat sectie din cadrul ASE-ului?
4.in urma studierii la o anumita sectie,care imi poate oferi un job cat mai repede?(anul 2,3..)
5.la admitere se da mate,economie si/sau geografie ?
6.e bataie pe locuri de obicei?


va multumesc  :worthy:

#113
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
1. Din moment ce ii intrebi pe ASE-isti si ASE-iste, tu ce crezi?
2, 3. Nu stiu, depinde de ce stii sa faci. Daca stii mate, poate e mai usor la Finante, daca stii limbi straine la REI sau FABIZ. Aici, fiecare student o sa iti dea un raspuns numai in functie de facultatea la care e el.
4. Iar depinde, dar eu banuiesc ca Fac de Contabilitate. Poate si Cibernetica (apropo, asta am auzit ca e si mai grea). Dar cea mai "bine vazuta", mai "cool" daca vrei, e Fac de Marketing.
5.La admitere se da mate in mod obligatoriu pt toate facultatile (mai putin una...am uitat care). Pt al doilea obiect poti opta intre Economie si Geografie. Poate fi si un al treilea obiect daca dai la o fac in limbi straine (REI, FABIZ).
6.Da. Insa nu la toate. La Economie Generala, ultimul intrat la taxa are nota 5. Poti sa te deplasezi si tu pana la facultate si sa vezi cu ce medie a intrat lumea.

#114
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004

View Postraducutzzu, on Sep 26 2006, 22:25, said:

2, 3. Nu stiu, depinde de ce stii sa faci. Daca stii mate, poate e mai usor la Finante, daca stii limbi straine la REI sau FABIZ. Aici, fiecare student o sa iti dea un raspuns numai in functie de facultatea la care e el.

Lucrurile nu stau chiar asa. Daca nu te pricepi la matematica, cu siguranta vei avea probleme la facultatile care cer acest lucru (cibernetica de ex); asta e clar! Dar pentru REI cel putin, nu e chiar asa nevoie sa cunosti bine 2 lb straine (engleza e de baza si cam obligatoriu, dar la franceza poti invata pe parcurs - presupunand ca e vorba de E/F)

View Postraducutzzu, on Sep 26 2006, 22:25, said:

4. Iar depinde, dar eu banuiesc ca Fac de Contabilitate. Poate si Cibernetica (apropo, asta am auzit ca e si mai grea). Dar cea mai "bine vazuta", mai "cool" daca vrei, e Fac de Marketing.

Da, de la ASE, Cibernetica este cea mai grea si asta mai mult din cauza materiilor ce au la baza matematica si informatica. Cat legat de MRK, nu stiu cine o vede ca fiind cool.. Este una dintre cele mai usoare facultatii din ASE - poate si asta e motivul pentru care e asa cautata + ca dupa terminarea ei in nici un caz nu vei avea aceleasi oportunitati oferite de cibernetica, finante, contabilitate..
Legat de CIG (fac de contabilitate) - pentru cei care au intrat acolo si vor invata - e o alegere foarte inspirata!

#115
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
pai ..pare ok din ce mi-ati zis

m-ar interesa REI(rel int) pt ca imi plac si limbile straine si ma pricep si la mate

deci,daca ma duc, pot sa dau admitere la geografie?????
si testul pt limba straina e si oral si scris ?

NU ma intereseaza loc de taxa,ca n-am eu bani de taxe...:)...tre sa pun doar mana pe carte mai mult decat pana acum  :photo:

Edited by yapy, 27 September 2006 - 00:34.


#116
IRemember

IRemember

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2006
Salut, am si eu o intrebare legata de Cibernetica .... as vrea sa stiu in ce domenii ma pot angaja, dupa terminarea acestei facultati ...  :)

#117
iahim_ysm

iahim_ysm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.07.2005
am o serie de intrebari pentru cei cu experienta din ase:
1. Unde se afla avizierul fac de Adm Publica ?
2. Unde isi desfasora de obicei aceasta facultate cursurile ?
3. Cand se semneaza contractul, si se primeste carnetul si legitimatia de student ?
4. Cum sunt profesorii ?  Multumesc :)

#118
onix86

onix86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.09.2006
buna!eu sunt anul 2 la CIG!vreau sa stiu si eu cine mai e pe aici la fac asta...si sa imi mai spuna cate ceva...Apropo...stie cineva ceva despre sbventiile care sunt date celor care nu stau la camin?eu anul trecut am auzit de ele,dar m-au trimis la plimbare cei de la secretariat cand au auzit ca sunt anul1....in fine....doar suntem in Romania....

#119
IRemember

IRemember

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2006
Careva care a intrat anul asta la Cibernetica ? am si eu niste nedumeriri legate de admitere si speram
ca cineva sa ma scoata din ceata ... :mellow:

#120
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003

View PostIRemember, on Sep 27 2006, 18:26, said:

Careva care a intrat anul asta la Cibernetica ? am si eu niste nedumeriri legate de admitere si speram
ca cineva sa ma scoata din ceata ... :mellow:




Eu am intrat anul asta la CSIE.

#121
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Cei care ati facut Cibernetica ce parere aveti de urmatorii profesori:
Prof.dr. Ion IVAN
Prof.dr. Ion SMEUREANU
Prof.dr. Constanta BODEA
Lect.dr. Marian STOICA

#122
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Mdea...cica si eu sunt la CSIE. Nu prea am vrut sa intru aici dar daca asa a vrut bunul Dzeu atunci fie...am supravietuit in liceu, voi supravietui si aici 3 ani de zile.

#123
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
cand se eliberea carnetul de student? sper ca foarte curand

ps: hai ca mai avem putin si intrecem coltul poli....  :D go on  :naughty:

#124
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005

View PostEagle Raider, on Sep 28 2006, 23:10, said:

cand se eliberea carnetul de student? sper ca foarte curand

il primesti destul de repede, de obicei in prima saptamana... daca nu se uita de ele.

#125
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

View PostEagle Raider, on Sep 28 2006, 23:10, said:

ps: hai ca mai avem putin si intrecem coltul poli....  :D go on  :naughty:

Este o mare diferenta intre aceste tread'uri ...... cel al celor de la poli este alimentat in indeosebi de catre nemultumirile acestora fata de facultate
Aici lucrurile stau cu totul si cu totul altfel, de aceea mi se pare cam deplasata compararatia  :huh:

#126
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Postvladdy99, on Sep 28 2006, 23:54, said:

Este o mare diferenta intre aceste tread'uri ...... cel al celor de la poli este alimentat in indeosebi de catre nemultumirile acestora fata de facultate
Aici lucrurile stau cu totul si cu totul altfel, de aceea mi se pare cam deplasata compararatia  :huh:

si ce eu le-am comparat ca, caliate sau a modului de tratare a subiectului? nici macar nu stiu ce se deschita pe acel thread  :deadtongue:      eu faceam o camparatie ca, cantitate ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate