Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Intalniri cu persoane cunoscute pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#1
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Mereu vad ca pe mai toate forumurile se organizeaza intalniri intre membrii, altii/altele si-au cunoscut jumatatea in urma unei intalniri pe net, altii/altele si-au facut amici pe net, sau doar s-au intalnit pentru a rezolva diverse probleme.

Acum intrebarea mea este, voi sunteti de acord cu asta ? Eu nu prea. Ce parri aveti ? Ati participat la astfel de intalniri ?

Edited by djadi21, 17 August 2006 - 21:12.


#2
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postdjadi21, on Aug 17 2006, 22:08, said:

Mereu vad ca pe mai toate forumurile se organizeaza intalniri intre membrii, altii/altele si-au cunoscut jumatatea in urma unei intalniri pe net, altii/altele si-au facut amici pe net, sau doar s-au intalnit pentru a rezolva diverse probleme.

Acum intrebarea mea este, voi sunteti de acord cu asta ? Eu nu prea. Ce parri aveti ? Ati participat la astfel de intalniri ?

Pai incepe tu. De ce nu esti de acord cu asta?

#3
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Nu sunt de acord din mai multe motive, in primul rand mi se pare o injosire sa te cobori la asa un nivel, apoi ar fii pericolele. Si nu in ultimul rand sunt de parere ca netul trebuie sa nu se amestece cu viata reala.  :coolspeak:  :coolspeak:

#4
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
mie imi convine :)

#5
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postdjadi21, on Aug 17 2006, 22:18, said:

Nu sunt de acord din mai multe motive, in primul rand mi se pare o injosire sa te cobori la asa un nivel, apoi ar fii pericolele. Si nu in ultimul rand sunt de parere ca netul trebuie sa nu se amestece cu viata reala.  :coolspeak:  :coolspeak:
pai tu te intalnesti cu cel din spatele nick-ului, deci e o intalnirea ... in "viata reala".
am cunoscut pe destul de multi de pe forumul asta, pana acum nu m-a mancat nimeni si nici nu a fost vreo problema.

#6
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

View Postzuppy, on Aug 17 2006, 22:19, said:

pai tu te intalnesti cu cel din spatele nick-ului, deci e o intalnirea ... in "viata reala".
am cunoscut pe destul de multi de pe forumul asta, pana acum nu m-a mancat nimeni si nici nu a fost vreo problema.


E in viata reala, dar eu zic ca viata reala nu trebuie amestecata cu internetul, persoanele cunocute pe net trebuie sa ramana cunoscute doar pe net.

#7
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postdjadi21, on Aug 17 2006, 22:21, said:

E in viata reala, dar eu zic ca viata reala nu trebuie amestecata cu internetul, persoanele cunocute pe net trebuie sa ramana cunoscute doar pe net.
de ce ?  :)
daca exista persoane care ti se par interesante si cu care vorbesti de ceva timp, nu vad de ce ar exista o problema.

#8
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postdjadi21, on Aug 17 2006, 22:18, said:

Nu sunt de acord din mai multe motive, in primul rand mi se pare o injosire sa te cobori la asa un nivel, apoi ar fii pericolele. Si nu in ultimul rand sunt de parere ca netul trebuie sa nu se amestece cu viata reala.  :coolspeak:  :coolspeak:

Nivelul il impui tu.
Desi inca nu inteleg la ce nivel te referi. Moral, intelectual? Tu cu cine vorbesti "pe net"? Sau la ce se rezuma discutiile?

Iti spun eu ce e injosire din punctul meu de vedere: sa te duci in discoteci sa cunosti "lume", sa dai din fund o noapte intreaga fara a auzi macar ce spune celalalt de langa tine.

#9
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006
depinde cu cine te intalnesti. eu nu sunt de acord cu intalnirile de pe mirc, asl pls :)) dar daca cunosti cat de cat persoana de pe net si aveti lucruri in comun si iti place despre ce vorbiti sau daca aveti alte motive, nu vad de ce nu te-ai intalni sa cunosti cu adevarat persoana.

#10
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Care ar fi „pericolele”?

#11
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
eu m-am intalnit cu 2 pers pana acum de pe forum si sunt bine merci, cum ma vedeti...deci...:)

#12
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View Postrox, on Aug 17 2006, 22:27, said:

eu m-am intalnit cu 2 pers pana acum de pe forum si sunt bine merci, cum ma vedeti...deci...:)
Cu cine?  :naughty:

#13
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

View PostEpurica, on Aug 17 2006, 22:24, said:

Nivelul il impui tu.
Desi inca nu inteleg la ce nivel te referi. Moral, intelectual? Tu cu cine vorbesti "pe net"? Sau la ce se rezuma discutiile?

Iti spun eu ce e injosire din punctul meu de vedere: sa te duci in discoteci sa cunosti "lume", sa dai din fund o noapte intreaga fara a auzi macar ce spune celalalt de langa tine.


Eu in general pe forumuri, in general despre chestii tehnice, rar altceva. Evident ca are importanta si unde pe net, nu stiu cine s-ar intalnii cu cineva cunoscur pe un forum de warez. Oricum eu nu am facut topicul asta pentru a cere un sfat despre ce sa fac eu, ci l-am deschis pentru discutii generale.

@pucca Ai si tu reptate, si la o adica orice om normal se gandeste macar o clipa la persoanla din spatele monitorului, si se gandeste ca ar fii bine ca pe unele persoane cu care comunica mai des sa le si cunoasca.  :)

#14
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostSany, on Aug 17 2006, 22:32, said:

Cu cine?  :naughty:
cu 2 domni. :P separat, normal, dar total amical si "usareste".  -_-

#15
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View Postrox, on Aug 17 2006, 22:27, said:

eu m-am intalnit cu 2 pers pana acum de pe forum si sunt bine merci, cum ma vedeti...deci... :)

Te-ai intalnit you say .... Hmm acel zambet e cu subinteles. -_-


joking

#16
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

View Postevilone, on Aug 17 2006, 22:25, said:

Care ar fi „pericolele”?


Pai niciodata nu stii cine e persoana reala (dac anu lucrezi la SRI), daca cineva care are ca scop sa se intalneasca cu oameni de pe net si sa le faca rau, rapiri, talharii, violuri ?  :)

#17
monel_33

monel_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 18.08.2005

View PostSany, on Aug 17 2006, 22:32, said:

Cu cine?  :naughty:

Cu mufa ... evident . Dar sa vorbim mai incet ca ne aude sotia .  :P

Edited by monel_33, 17 August 2006 - 21:39.


#18
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View Postdjadi21, on Aug 17 2006, 22:39, said:

Pai niciodata nu stii cine e persoana reala (dac anu lucrezi la SRI), daca cineva care are ca scop sa se intalneasca cu oameni de pe net si sa le faca rau, rapiri, talharii, violuri ?  :)
Hai sa nu fim paranoici ! ;)  :peacefingers:

Edited by Sany, 17 August 2006 - 21:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate