Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Intalniri cu persoane cunoscute pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#37
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 blacatusu, on Aug 17 2006, 22:57, said:

Injosire?
1) de ce? faptul ca shimbi impresii cu cineva pe diverse teme aici pe forum sau poate pe vreun chat e ceva atat de divin incat a te intalni cu acele persoane constituie o injosire? eu as spune ca din contra, se poate naste o stransa prietenie (sau nu).
2) Oare noi cei care iti raspundem aici suntem mai murdari, prosti, batuti in cap sau cum vrei tu sa zici decat dine care esti asa divina? Nu poti cobora la nivelul nostru? Totusi nu pierde din vedere faptul ca cineva de aici ar putea sa se ridice la nivelul tau ... iar la mentalitatea ta poate chiar mai sus
o sa ziceti ca's tampit da io mi-am zas puntul da vedere, na :D

Nu nicidecum de accea zic eu ca ar fii injosire, si nicidecum nu sunt cei de pe forumuri  murdari, prosti, batuti in cap , ba din contra, cine are net din start de obicei nu e curat, destept, chair daca stie doar sa intre pe messenger e mai destept ca unul care nu stie sa scrie sau tabla inmultirii, batuti in cap poate doar cei ce fac topicuri despre sinucidere, ca tot s-a mai zis de ei pe aici.

Eu am zis injosire in sensul ca aia se presupune ca odata ce te-ai intalnit cu cineva de pe net, nimeni dintre cunoscuti nu te accepta, sau ca nu ai prieteni in viata reala/prietena si recurgi la net.

 rox, on Aug 17 2006, 23:13, said:

da, exact, doar n-oi fi nebun sa te intalnesti cu mine.....

De ce nu ? Sau chiar esti vreun pericol ?  :nonobad:

Edited by djadi21, 17 August 2006 - 22:22.


#38
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 spare-me, on Aug 17 2006, 23:17, said:

un sinucigas, teoretic, este maniaco-depresiv...nu poate avea (repet, in teorie) calitatea sau abilitatea de a convinge pe cineva :)
exact. si cum bine ai spus, teoretic maniacalul este teatral, ca si istericul. :) deci...circ. nici nu doreste sa convinga pe cineva, nici nu vrea sa se sinucida. vrea doar atentie. daca o sa se omoare vreodata e din pura greseala :P da' gata cu psihologia

 monel_33, on Aug 17 2006, 23:17, said:

Nu te-au salutat necunoscuti prin facultate avand in vedere ca ai pus asa multe poze pe forum?  :D
Eu cred ca te-as recunoaste daca te-as vedea . (dar acum nu mai am ore la Eroilor )
nu, cica medicinistii sunt oameni seriosi, nu stau pe net/forumuri.  -_- nu stiu cum de am ajuns acolo , zau... :lol:

#39
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 djadi21, on Aug 17 2006, 23:19, said:

Nu nicidecum de accea zic eu ca ar fii injosire, si nicidecum nu sunt cei de pe forumuri  murdari, prosti, batuti in cap , ba din contra, cine are net din start de obicei nu e curat, destept, chair daca stie doar sa intre pe messenger e mai destept ca unul care nu stie sa scrie sau tabla inmultirii, batuti in cap poate doar cei ce fac topicuri despre sinucidere, ca tot s-a mai zis de ei pe aici.

Eu am zis injosire in sensul ca aia se presupune ca odata ce te-ai intalnit cu cineva de pe net, nimeni dintre cunoscuti nu te accepta, sau ca nu ai prieteni in viata reala/prietena si recurgi la net.
N-ai specificat o chestie, intalniri amicale sau blind dates?

#40
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 Jaqueline, on Aug 17 2006, 23:21, said:

N-ai specificat o chestie, intalniri amicale sau blind dates?

In chestia cu injosirea amicale evident.

#41
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005

 djadi21, on Aug 17 2006, 23:19, said:

Eu am zis injosire in sensul ca aia se presupune ca odata ce te-ai intalnit cu cineva de pe net, nimeni dintre cunoscuti nu te accepta, sau ca nu ai prieteni in viata reala/prietena si recurgi la net.
Yeah, sure :roflmao:

#42
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 mufă, on Aug 17 2006, 23:24, said:

Yeah, sure :roflmao:

Traduci te rog ? Nu stiu engleza. :(

#43
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Djadi, ca sa ma laud si eu putin, am succes la fete, dar m-am intalnit si cu persoane cunoscute pe net.
De la un ajutor intr-o problema, pana la o intalnire pe bune  :naughty:

#44
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 djadi21, on Aug 17 2006, 23:40, said:

Traduci te rog ? Nu stiu engleza. :(
radea de afirmatia ta cum ca nu am avea prieteni.  :P

#45
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006
"yeah, sure" inseamna "da, sigur". nu vrei sa te intalnesti cu mine djadi21? crezi ca-s atat de periculoasa? am vrut sa fim amici pentru ca o sa fim colegi.. dar, daca ai ideile astea... esti ciudat :)

#46
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006

 djadi21, on Aug 17 2006, 22:18, said:

Nu sunt de acord din mai multe motive, in primul rand mi se pare o injosire sa te cobori la asa un nivel, apoi ar fii pericolele. Si nu in ultimul rand sunt de parere ca netul trebuie sa nu se amestece cu viata reala.  :coolspeak:  :coolspeak:

Injosire??? Nu am inteles de ce ar fi o injosire sa te intalnesti cu cineva cunoscut pe internet...eu m-am intalnit si nu am patit nimic. Ba chiar am iubit si suferit, in fine, aceasta este o alta problema. NU cred ca netul este ceva mai diferit decat realul. Daca omul este serios atunci este foarte bine. Nu pot crede ca un om este "incult" pe net si cult in "realitate", sau un "jerk" in realitate si altfel pe net. Umhhhh...da...

#47
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Incredibil ce audienta are topicul asta.  
Citisem pe un forum ca la o intalnire a unui forum au fost chiar probleme cu politia, pentru ca nu au avut autorizatie. :)

@pucca  Asa cum am mai zis, aici nu am cerut opinii sau ajutor in cea ce priveste persoana mea si eventuale intalniri ale mele cu persoane de pe net ci despre intalniri la modul general.  :)

Edited by djadi21, 17 August 2006 - 23:16.


#48
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006
esti culmea :) intalniri la modul general... daca persoana cu care vorbesti ti se pare cumsecade si aveti despre ce vorbi pe net, daca aveti ceva in comun, subiecte de discutat, atunci se merita sa va intalniti. de obicei, iti dai seama daca sa te intalnesti sau nu, dupa ce vorbiti ceva timp.

#49
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Bine zis pucca.  A fii interesant si o opinie contra intalnirilor pe net, in afara celor zise de mine.

Oare toti de pe forumul asta sunt pro ? Sau cei care sunt contra nu intra nici pe forumuri ?

#50
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

 djadi21, on Aug 17 2006, 14:19, said:

Nu nicidecum de accea zic eu ca ar fii injosire, si nicidecum nu sunt cei de pe forumuri  murdari, prosti, batuti in cap , ba din contra, cine are net din start de obicei nu e curat, destept, chair daca stie doar sa intre pe messenger e mai destept ca unul care nu stie sa scrie sau tabla inmultirii, batuti in cap poate doar cei ce fac topicuri despre sinucidere, ca tot s-a mai zis de ei pe aici.

Eu am zis injosire in sensul ca aia se presupune ca odata ce te-ai intalnit cu cineva de pe net, nimeni dintre cunoscuti nu te accepta, sau ca nu ai prieteni in viata reala/prietena si recurgi la net.

Hai sa iti mai povestesc: Cu prietenii de pe chat-ul respectiv m-am intalnit destul de des in perioada weekend-urilor, intalnirile avand loc in bucuresti la vreun club, restaurant, intalniri foarte agreabile dealtfel care s-au lasat cu dansuri prin cluburi (totul absolut decent, fara tras de tate sau alte chestii din acest gen). La acest gen de intalniri am luat dupa mine si ceva prieteni cu care ma intalneam in timpul saptamanii (unii care imi erau colegi de servici, altii care mi-au devenit prieteni in timpul facultatii si cu care am ramas prieteni). Toata lumea s-a incadrat foarte bine in "peisaj", nimeni nu se uita urat la nimeni, vorbesc de comentarii de genul: "asta ne e de pe chat de la noi" din partea prietenilor de pe chat dar nici din partea prietenilor din viata reala (cum zici tu) nici unii nici altii nu au avut reactii adverse si toti s-au comportat foarte natural si foarte prietenosi.

Iar acum o poveste frumoasa (cel putin pentru mine) (varianta scurta si atat):
A fost o data un baiat care a cunoscut o fata ... pe ciat. Si s-au placut si-au tot "vorbit" pana s-a facut ca s-au intalnit, si iar s-au intalnit pana s-au casatorit si traiesc impreuna fericiti si asa au de gand sa faca in continuare. Cam asta este povestea (care este si adevarata). Si sa stii tu ca nimeni nu s-a uitat ciudat la mine sau la sotia mea, nici prieteni, nici colegi de serviciu nici sefii, nimeni. Ne-au acceptat toti: parintii, prietenii/cunoscutii la fel ca si inainte de a afla ca ne dam pe net.
Cam asta este ...

Completare.
Nu intram pe chat pentru a cauta cea anume sau pe cineva anume. Intram pe chat pentru ca aveam timpi morti la serv si ma plictiseam. Intram sa fac glume impreuna cu ceilalti aflati acolo. Ca ce am vrut si ce s-a intamplat, nu poate decat sa ma bucure desi nu a fost premeditat din partea niciunuia.

Edited by blacatusu, 18 August 2006 - 00:03.


#51
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

 djadi21, on Aug 18 2006, 00:47, said:

Oare toti de pe forumul asta sunt pro ? Sau cei care sunt contra nu intra nici pe forumuri ?
Sunt, mă, și de ăia contra pe aici. Au chiar o comunitate a lor, separată, organizează întâlniri între ei și alte chestii de astea...

#52
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 hardvare, on Aug 18 2006, 01:34, said:

Sunt, mă, și de ăia contra pe aici. Au chiar o comunitate a lor, separată, organizează întâlniri între ei și alte chestii de astea...


:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:  Chiar a fost tare.

On-topic: Fetelor oare le place ideea intalnirilor cu persoane cunoscute pe net ?

#53
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 djadi21, on Aug 18 2006, 01:44, said:

On-topic: Fetelor oare le place ideea intalnirilor cu persoane cunoscute pe net ?
da, viseaza noaptea la asta  :w00t:

#54
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 zuppy, on Aug 18 2006, 01:46, said:

da, viseaza noaptea la asta  :w00t:


Am zis asta avand in vedere ca pe aici nu sunt fete, sa ma rog eu nu am observat decat una pe topicul asta. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate