Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Generic Host Process for Win32 Services Error

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#127
rautsu

rautsu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2007

View Postwebsitefinder, on Dec 18 2007, 18:47, said:

Cand cineva ii spune altcuiva ca abereaza nu cred ca il jigneste. Apoi daca citeai regulamentul vedeai ca poti primi avertisment pentru scrierea in limbaj de mirc cu k. Sper sa nu te simti jignit ca-ti spun sa recitesti regulamentul.

View Postalexcrist, on Dec 16 2007, 13:46, said:

Fratilor, nu mai aberati atat!!

Sincer, imi e sila sa vad oameni care INCA mai vin cu cauze 100% fictive (formulate dupa urechea muzicala a unui afon!) si/sau cu solutii ingenioase.

daca eu te fac afon pe tine ca nu mi-a placut postarea ta nu ar trebui sa te simti jignit nu?si ti-as mai zice si ca mi-e sila de tine.l-am inteles pe om a gasit solutia,a fost vina mea ca m-am uitat "in mare" la postarile facute si pe ale lui nu le-am remarcat.

#128
eXxxx

eXxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 15.07.2007
întrebarea mea e cum se poate dezinstala DEP - DATA EXECUTION PREVENTION ???


-aproape orice aplicaþie selectatã îmi este blocatã de cãtre DEP , zicând : To protect your computer , Windows has closed this program .....


-mã disperã prostia asta ! cum pot sã îl ºterg , sã îl dezinstalez , sã fac ceva , cã mã scoate din sãrite !!!

#129
eXxxx

eXxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 15.07.2007
întrebarea mea e cum se poate dezinstala DEP - DATA EXECUTION PREVENTION ???


-aproape orice aplicaþie selectatã îmi este blocatã de cãtre DEP , zicând : To protect your computer , Windows has closed this program .....


-mã disperã prostia asta ! cum pot sã îl ºterg , sã îl dezinstalez , sã fac ceva , cã mã scoate din sãrite !!!

#130
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006

View PosteXxxx, on Dec 22 2007, 14:14, said:

întrebarea mea e cum se poate dezinstala DEP - DATA EXECUTION PREVENTION ???
-aproape orice aplicaþie selectatã îmi este blocatã de cãtre DEP , zicând : To protect your computer , Windows has closed this program .....
-mã disperã prostia asta ! cum pot sã îl ºterg , sã îl dezinstalez , sã fac ceva , cã mã scoate din sãrite !!!
Cam off-topic, pentru ca nu are legatura cu Generic Host Process.

(click dreapta) My Computer -> Properties -> Advanced -> Performance (Settings) -> Data Execution Prevention -> Turn on DEP for essential Windows programs and services only

#131
djromeo2007

djromeo2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.07.2007
Am patit si eu acest lucru , acum de curand . Am rezolvat din firewall , am dat la file & sharing disable din firewall-ul de windows si nu mai am aceasta problema . Este un Virus care acctioneaza pe porturile de FIle & Sharing .

#132
danielene2005

danielene2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.12.2007
Aceeasi problema cu Generic Host Process mi-a aparut de o saptamana.Pana acum habar nu aveam ca exista aceasta eroare si ........acest forum .Am citit cu atentie ...toate solutiile voastre si m-am hotarat sa o aleg pe aceea data de alexcrist.Asta dupa ce in prealabil am reinstalat sistemul de 3 ori cu diverse variante de windows si aveam aceeasi eroare suparatoare. De 4-5 ore am  instalat cele doua update-uri specificate de alexcrist (caruia ii multumesc pe aceasta cale) si nu mi-a mai aparut eroarea. Odata cu eroarea mi-a aparut in coltul din dreapta , in bara , o icoana '' Safely Remove Hardware '' . Daca dau dublu clic pe ea la ''Hardware Devices ''am USB Mass Storage Devices care stiu sigur ca e DVD-ul extern si Texas Instruments OCHCI Compilant IEEE 1394 Host Controller care nu sunt sigur la ce se refera. Daca aveti idee de ce mi-a aparut aceasta icoana si de ce imi cere sa  dezactivez in siguranta cele doua elemente va rog sa imi scrieti. Aceasi icoana mi-a aparut de fiecare data cand am instalat windows-ul de cand cu Generic Host Proces. Nu stiu daca e o coincidenta sau nu.Multumesc anticipat.

#133
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Nu-ti cere sa "dezinstalezi in siguranta" ci ca poti sa faci asta cand vrei sa ilaturi un dispozitiv pe USB. E recomandat mai ales in cazul sticurilor sa procedezi asa, ca sa fii sigur/a ca nu pierzi date, pentru ca nu te lasa sa-i dai Remove daca un soft inca mai lucreaza cu dispozitivul pe USB.
IEEE 1394 e un port folosit pentru transfer rapid, asemanator cu USB

#134
@l3x

@l3x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2007
De curand am intalnit aceasta eroare(dar nu la calculatorul meu, ci la o alta persoana), e o ciudatenie de eroare, eu am incercat sa reinstalez windowsul, sa pun zone alarm, etc, dar niciun rezultat -_-  (iar persoana aceasta ISP-ul este tot ca la majoritatea care aveti aceste probleme). In fine, am vazut ca la majoritatea updateurile au mers, dar am o intrebare: "cum sa faci update daca internetul nu merge? Este de ajuns doar update-urile specificate mai sus, doar de vreo 3-4, sau este vreo posibilitate de a le face offline, sau sunt bune solutiile "pirat" cu update la zi?
PS: S-au gandit bine astia de la Microsoft cu eroarea asta, ca te impinge de la spate sa le cumperi licente de windows :lol:
Multumesc!!!

#135
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
E un singur fix, nu 3-4. Dar ca pe unele sisteme e nevoie si de al doilea.

#136
@l3x

@l3x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2007

View Postwebsitefinder, on Jan 3 2008, 11:38, said:

E un singur fix, nu 3-4. Dar ca pe unele sisteme e nevoie si de al doilea.
ok.. mersi!
Acum ma duc la acea persoana, sper sa mearga :P

#137
@l3x

@l3x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2007
Iupyyyyyyy merge!
Mii de multumiri pentru acest topic!
Deci problema era update-ul :rolleyes:

#138
andu_2oo6

andu_2oo6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.01.2007
Am instalat cele 2 update-uri recomandate de alexcrist si voi reveni daca problema reapare. Tin sa multumesc tuturor care au contribuit la acest topic si si-au dat interesul in rezolvarea acestei probleme pentru binele general; in special celor care au gasit fix-ul si mai mult au insistat asupra solutiei pentru ca toata lumea sa beneficieze de rezolvarea acestei probleme!!! La multi ani tuturor!!! (chiar daca este cam tarziu)

Edited by andu_2oo6, 08 January 2008 - 17:54.


#139
wolfygcsg

wolfygcsg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2008
Mai fratilor am aceeasi problema ca si STELOO mi se intampla exact la fel.nu am imprimanta hp(alta marca) in schimb am un aparat foto digital hp,sa fie problema din cauza porturilor USB?si modemul e tot prin port USB,chiar are vreo legatura?ce pot sa fac sa scap de beleaua asta?de fiecare data trebuie sa restartez calcul si dupa cateva min. imi apare din nou acea eroare.deja in ultima saptamana mi-am formatat hardul de 2 ori din aceasta cauza si la inceput o zi doua nu am avut probleme,sau e ceva ce instalez si nu-i place windowsului?E cu SP2.

#140
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postwolfygcsg, on Jan 13 2008, 00:08, said:

Mai fratilor am aceeasi problema ca si STELOO mi se intampla exact la fel.nu am imprimanta hp(alta marca) in schimb am un aparat foto digital hp,sa fie problema din cauza porturilor USB?si modemul e tot prin port USB,chiar are vreo legatura?ce pot sa fac sa scap de beleaua asta?de fiecare data trebuie sa restartez calcul si dupa cateva min. imi apare din nou acea eroare.deja in ultima saptamana mi-am formatat hardul de 2 ori din aceasta cauza si la inceput o zi doua nu am avut probleme,sau e ceva ce instalez si nu-i place windowsului?E cu SP2.
Macar te-ai obosit sa citesti cateva posturi? S-a dat solutia de 10 ori in topicul asta! Fa putin efort daca vrei sa-ti rezolvi problema, nu astepta mura-n gura!

#141
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Am si eu o probleme cu Generic Host Process for Win32 Services asta!
Mi se opreste sunetul...asta am inteles...
Dar dupa aceea imi merge netul foarte prost! Paginile web se incarca foarte greu...mi se deconecteaza de pe Messenger, la jocurile online am Ping foarte mare...! Ma poate ajuta cineva si pe mine?

#142
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
Activeaza Windows Firewall.

#143
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postk0r3k7, on Jan 20 2008, 16:16, said:

Am si eu o probleme cu Generic Host Process for Win32 Services asta!
Mi se opreste sunetul...asta am inteles...
Dar dupa aceea imi merge netul foarte prost! Paginile web se incarca foarte greu...mi se deconecteaza de pe Messenger, la jocurile online am Ping foarte mare...! Ma poate ajuta cineva si pe mine?
Mare e lenea...
http://forum.softped...p;#entry3731163
care te duce la post 116 pag 4

#144
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View Postwebsitefinder, on Jan 20 2008, 18:07, said:

Mare e lenea...
http://forum.softped...p;#entry3731163
care te duce la post 116 pag 4
nu  inteleg un lucru de ce nu se sterg toate inutilitatile din acest topic si sa ramana doar cele doua update-uri importante. asa o sa se ajunca la 100000 de posturi fara sa fie de vreun real folos

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate