Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Generic Host Process for Win32 Services Error

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#163
Iulliann

Iulliann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.07.2005

 websitefinder, on Jan 29 2008, 21:59, said:

Sunteti incorigibili! Cred ca o sa postez tot la al doilea post solutia pana pricepeti cat de simplu se rezolva!

Aici sunt linkurile la fix-urile de la Microsoft pentru aceasta problema:
WindowsXP-KB921883-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB894391-x86-ENU.exe

Descarcati si rulati-le pe rand.

Multumesc! cel mai simplu mod si rapid de a scapa de eroarea aceasta. Celelalte sunt pt... voi astia care vreti sa faceti experimente pe PC-uri.


 alexis4tm, on Feb 3 2008, 02:21, said:

Hhhhiiiiiiiiiiu Doamne ajuta!!! am scapat si eu de eroarea asta nenorocita. Multumesc stelo ca ai deschis topicul asta si multumesc celor care au dat solutia. La mine problema s-a rezolvat intr-o prima faza prin curatirea a 3 troieni si apoi cu alea 2 KB-uri. MS inca o data si sa va traiti 100 de ani!!! Numai bine!!!

Eroarea apare pe mai multe conexiuni... nu numai ce de la RDS...

#164
faraton

faraton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.01.2008
Topicul asta ar trebui inchis. Rezolvarea s-a dat de nenumarate ori iar daca se continua cu postatul e tot mai greu de frunzarit topicul si de aflat solutia.

#165
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
REZOLVAREA:

Aici sunt linkurile la fix-urile de la Microsoft pentru aceasta problema:
WindowsXP-KB921883-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB894391-x86-ENU.exe

Descarcati si rulati-le pe rand.

Edited by crysty2k5, 29 June 2010 - 11:31.
redeschis


#166
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
update`urile sunt pt. SP2 ... cei care au SP3 instalat nu vor rezolva problema aceasta cu aceste fisiere de update!

#167
yanyu

yanyu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2008
davides, are dreptate! si eu am sp3 si nu am rezolvat problema. mesajul ma chinuie in continuare.
se poate face ceva?
multumesc!

#168
danielene2005

danielene2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.12.2007
si eu am instalat de curand sp 3 si a revenit aceeasi eroare. am incercat sa instalez cele 2 updateuri peste dar nu ma lasa. sincer credeam ca solutia pentru acesta eroare este deja inclusa in sp3. deocamdata revin la win. xp sp 2. poate vne cineva cu o solutie si penru sp 3 . multumesc

#169
MindVirus

MindVirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.02.2007
Pentru cei care au SP3 cica ar merge sa dati start -> run -> netsh <enter> -> winsock <enter> -> reset <enter> -> apoi restartati windows-ul. Am incercat la mine si inca nu mi-a dat eroarea. INCA. Daca mai da mai caut solutii si cand voi gasi una buna o postez.

#170
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Fratilor mie tot imi apare mesajul acesta dupa care imi cade netul. Am facut cele doua update-uri si nimic. La fel imi face. am instalat chiar si un firewall si tot asa face. Naiba sa il ia de comp. Apropo am SP 2. Nu stiu daca are importanta.

Edited by Aladin66, 18 November 2010 - 22:10.


#171
uve

uve

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.02.2006
si eu ma lupt ca eroarea asta de ceva vreme (de vreo luna) inca nu s-ar rezlvat nici cu cele 2 update-uri si cate si mai cate alte; nu stiu de unde m-am pricopsit cu ea.. o sa incerc un format C in viitoarul apropiat .. aah!
simptomele sunt aceleasi: sunet , conexiune la net canci -> REstart!

Edited by uve, 15 March 2011 - 21:23.


#172
okelar

okelar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.07.2007

 MindVirus, on 1st October 2010, 10:23, said:

Pentru cei care au SP3 cica ar merge sa dati start -> run -> netsh <enter> -> winsock <enter> -> reset <enter> -> apoi restartati windows-ul. Am incercat la mine si inca nu mi-a dat eroarea. INCA. Daca mai da mai caut solutii si cand voi gasi una buna o postez.

La mine nu merge, are cineva alta solutie? Am tot SP3!

#173
Clau_high

Clau_high

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2012
hahaha, e foarte simplu de rezolvat aceasta treaba... sa va spun cum am descoperit si nu mai am nici un fel de problema, deci, daca folosesti antivirusul Avast si iti gaseste ceva de genu URL blocat bla bla bla, dai click pe fereastra si iti deschide pagina de internet care arata cam asa http://www.avast.com...f...&p_vbd=1367 copiezi adresa de la URL din imaginea ce sa deschis de pe net, si mergi apoi la avast la sectiunea PROTECTIE ADITONALA dupa la BLOCARE SITE URI, si la adrese de blocat dai paste la URL ul ce l ai copiat de pe net... fara sa instalezi tot felu de firewall, fara sa formatezi nustiu cum hardu', fara sa reinstalezi windowsul, fara tot ce scrie in comenturile anterioare... deci asta merge la avast, acum daca ai alt antivirus si poti sa faci aceeasi pasi ce am facut eu, cu siguranta vei scapa de problema asta... ciao la voi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate