Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1561 replies to this topic

#1495
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007

View PostAlexandrr, on 25th July 2012, 22:08, said:

Mie mi s-a parut usoara admiterea ....sincer luai 10 foarte usor daca treceai de 3-4 ori prin intrebari si raspunsuri.Am o intrebare : Care fac. e mai buna dintre cea de la Buc si cea de la Iasi ?
Asa mi s-a parut si mie destul de usoara luai nota mare daca invatai cat de cat... tocmai de aceea intrebam. Presupun ca cea de la Bucuresti e mai buna dar asta e ceva relativ... cel putin e mai bine "vazuta"

#1496
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008
cum se procedeaza pentru camin? am intrat la taxa..

#1497
Alexandrr

Alexandrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 04.09.2011
Cam cate locuri raman libere pentru sesiunea din toamna aici ,stie cineva?

#1498
b3b3tto

b3b3tto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.04.2012
da am si eu aceeasi intrebare pentru camin ce trebuie sa facem???
as mai vrea sa stiu in ce consta diferenta dintre busra de merit si bursa de studiu?
multumesc anticipat!!sub nu au fost grele insa am gresit din neatentie...in loc sa scriu resedinta(bistrita)am scris judetul(B.N.)...

#1499
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008
Nu stie nimeni cum se procedeaza pentru camin?


Am vazut ca termenul pentru cereri la camine este, defapt a fost "19
iunie ºi 8 iulie"..... dar apoi "Perioada de depunere a cererilor de cazare ºi a actelor justificative se va face între 19
iunie ºi 8 iulie 2012 la sediul ASG din Facultatea de Geografie.  Dupã aceastã datã
cererile de cazare nu vor mai luate în considerare cu excepþia celor care sunt admiºi în
anul I (licenþã, master ºi doctorat)."...si inca ceva "Studenþii în anul I la licenþã, master sau doctorat  vor depune cererile de cazare în
termen de 2 zile dupã afiºarea listelor cu rezultate,  dar nu mai târziu de 24 septembrie
2012."..deci pana la urma bobocii pot depune cerere pentru camin pana in septembrie sau nu?

#1500
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Da. termenul acela era pt cei din anii superiori.

#1501
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008

View PostDrag0n_X, on 3rd August 2012, 13:49, said:

Da. termenul acela era pt cei din anii superiori.
deci eu, ca student in primul an pot depune cererea pt camin pana in septembrie,nu?

#1502
amibotea

amibotea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.04.2009
imi da si mie cineva un orar pentru cartografie anul I din anii precedenti

#1503
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
http://geo.unibuc.ro...r_studenti.html

#1504
ITnoob

ITnoob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.07.2007
e cineva la cartografie care face practica pe langa vreun profesor sau lucreaza in domeniul asta (inca din timpul facultatii adica :naughty: ) ?

#1505
Andrrada

Andrrada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.02.2009

View Postb3b3tto, on 31st July 2012, 09:00, said:

da am si eu aceeasi intrebare pentru camin ce trebuie sa facem???
as mai vrea sa stiu in ce consta diferenta dintre busra de merit si bursa de studiu?
multumesc anticipat!!sub nu au fost grele insa am gresit din neatentie...in loc sa scriu resedinta(bistrita)am scris judetul(B.N.)...


Bursa de merit este de 400 lei si o primesc cei care au medii peste 9.50, insa nu se primeste din Anul I; bursa de studiu este de 350 lei si se primeste inca din anul I(numarul celor care primesc depinde de bugetul primit, raportat la numarul de studenti de la fiecare specializare, din aceasta cauza, la specializari precum Meteo-Hidro sau Planificare au fost 6-7 burse, iar la Turism, in jur de 15, insa si mediile au fost diverse).

O sa revin cu informatii suplimentare in legatura cu procedura de cazare.

#1506
Alexandrr

Alexandrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 04.09.2011
Vreau si eu sa stiu daca s-au dat harti mute la admitere pentru cei care au dat adimiterea in iulie.Astept raspuns .

#1507
Andrrada

Andrrada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.02.2009

View PostAndrrada, on 17th August 2012, 22:52, said:

Bursa de merit este de 400 lei si o primesc cei care au medii peste 9.50, insa nu se primeste din Anul I; bursa de studiu este de 350 lei si se primeste inca din anul I(numarul celor care primesc depinde de bugetul primit, raportat la numarul de studenti de la fiecare specializare, din aceasta cauza, la specializari precum Meteo-Hidro sau Planificare au fost 6-7 burse, iar la Turism, in jur de 15, insa si mediile au fost diverse).

O sa revin cu informatii suplimentare in legatura cu procedura de cazare.

Perioada in care trebuie depuse cererile de cazare de catre cei care au fost admisi in anul I, la licenta, master sau doctorat, indiferent de caz (normal, social, medical) este 21 - 24.09.2012.

#1508
Alexandrr

Alexandrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 04.09.2011
Imi raspunde si mie cineva ?

#1509
Andrrada

Andrrada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.02.2009

View PostAlexandrr, on 22nd August 2012, 13:17, said:

Imi raspunde si mie cineva ?

Accesand link-ul de mai  jos vei gasi toate informatiile legate de admiterea din iulie.
http://geo.unibuc.ro/admitere.html

#1510
b3b3tto

b3b3tto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.04.2012

View PostAndrrada, on 22 august 2012 - 00:01, said:

Perioada in care trebuie depuse cererile de cazare de catre cei care au fost admisi in anul I, la licenta, master sau doctorat, indiferent de caz (normal, social, medical) este 21 - 24.09.2012.

mersi mult de tot!

#1511
amibotea

amibotea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.04.2009

View PostAndrrada, on 22 august 2012 - 00:01, said:

Perioada in care trebuie depuse cererile de cazare de catre cei care au fost admisi in anul I, la licenta, master sau doctorat, indiferent de caz (normal, social, medical) este 21 - 24.09.2012.

informatiile vin din experientele anilor trecuti, sau e ceva sigur, pentru ca eu am fost la secretariat si mi s a dat un raspuns rece cum ca in septembrie se vor face liste si ca ei nu detin mai multe detalii si ca ar trebui sa urmaresc siteul

Edited by amibotea, 04 September 2012 - 10:25.


#1512
monique17

monique17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2012

View Postamibotea, on 04 septembrie 2012 - 10:24, said:

informatiile vin din experientele anilor trecuti, sau e ceva sigur, pentru ca eu am fost la secretariat si mi s a dat un raspuns rece cum ca in septembrie se vor face liste si ca ei nu detin mai multe detalii si ca ar trebui sa urmaresc siteul
Inscrierile se fac intre 21-24 septembrie. Toate datele legate de inscrierea la camin le gasesti pe site. http://geo.unibuc.ro...06/Calendar.pdf

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate