Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1561 replies to this topic

#1513
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
Am si eu o intrebare. 1) Se poate trece in anul 3 cu restanta din anul 1 ? 2) Daca am mai putin de 50 % din creditele anului 2. pot trece in anul 3 ? Am auzit ceva de imprumut de credite

#1514
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008
cum dau de seful de grupa?imi trebuie pentru cererea de camin..

#1515
Alexandrr

Alexandrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 04.09.2011
Pana la urma am intrat la Iasi la geografia-turismului.A terminat cineva acolo sau este acum ? Care sunt impresiile voastre despre facultatea din Iasi ?

#1516
Andrrada

Andrrada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.02.2009

View Postkokolinu, on 18 septembrie 2012 - 09:04, said:

cum dau de seful de grupa?imi trebuie pentru cererea de camin..

Daca esti anul I mergi si depui personal cererea de camin; cei de anul I nu au inca un sef de grupa avand in vedere ca nu s-au facut inca grupele.

#1517
AlexandraBiz

AlexandraBiz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.09.2012
Buna..Mai am un an si termin si eu liceul la profilul ''Turism si alimentatie publica'' ,de curand, ne-a venit la modulul 5 , o profa care nu de mult a terminat faculta Geografie-Turism la Cj.Nu stiam exact ce termina-se ,asa ca am intrebat-o ce a absolvit.vreau sa va spun ca m-am decis sa urmez si eu aceasta facultate deoarece mi-ar place foarte mult sa ajung profesoara ale acestor materii:) Spuneti-mi va rog si mie cum este ? cum sunt profii ?si mai ales pe ce se bazeaza admiterea la aceasta facultate. care stiti mai multe detalii va rog sa ma ajutati si pe mine la adresa de email : [email protected] . Va multumesc Anticipat!

#1518
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008

View PostAndrrada, on 20 septembrie 2012 - 22:43, said:


Daca esti anul I mergi si depui personal cererea de camin; cei de anul I nu au inca un sef de grupa avand in vedere ca nu s-au facut inca grupele.
multumesc mult! am depus cererea si acum astept sa vad daca am avut noroc sa prind camin:))

#1519
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008
are loc vreo festivitate de deschidere a anului universitar?

#1520
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
Da. Pe 1 octombrie, se tine un discurs de catre anumiti profesori si decan; de obicei la etajul III, in amfiteatrul Mehedinti.

#1521
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008
aveti idee cum sunt conditiile in campusul kogalniceanu? unii spun ca e bine, impresiile de pe net insa lasa de dorit..

#1522
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
Acum, ca acasa nu o sa mai fie... Imagineaza-ti o camera cu paturi (2,3,4). Daca iti faci curat si aranjezi, e ok.

#1523
amibotea

amibotea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.04.2009
Mie mi s a spus sa ma duc pe 29 sa vad unde am primit camin, vad ca astia deja au inceput sa se duca pe la camine

#1524
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008

View Postamibotea, on 27 septembrie 2012 - 08:08, said:

Mie mi s a spus sa ma duc pe 29 sa vad unde am primit camin, vad ca astia deja au inceput sa se duca pe la camine
pai cum sa se duca la camine daca pe 29 se afiseaza lista..!?

#1525
b3b3tto

b3b3tto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.04.2012
sunt anul I licenta si am depus cerere pentru camin insa pe site se precizeaza ca repartizarile pentru camin se fac sambata.sa inteleg ca pentru cei din anul I nu va fi afisata vreo lista astfel incat sa se stie cine a prins si cine nu camin???sau ma duc sambata cu bagajele la facultate si ma trezesc ca nu am camin???va rog mult sa dati cat mai multe detalii despre felul cum se va realiza cazarea pentru cei din anul I !!

#1526
kokolinu

kokolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2008
am intrat in Leu corpul C, mai e cineva pe acolo?

#1527
Smara25

Smara25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.09.2012
Cu Facultatea de Geografie si master: Mediul geografic. Valorificarea si protectia resurselor naturale.
Unde te poti angaja? bineinteles in afara de profesor, ce solutii concrete de angajare mai sunt?

Multumesc!

#1528
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
In anul 3 se poate sa te transferi la id, daca a inceput anul ? Mentionez ca nu am completat cererea de inscriere in anul 3 si nu am platit taxa. Pe diploma de licenta scrie cumva ZI sau ID ? Multumesc anticipat

#1529
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
@ Smara25 - verifica si tu siteurile cu joburi... Daca ti se pare ca gasesti ceva...
@ djone_d90 - La prima intrebare nu stiu sa iti raspund, presupun ca nu;  insa pe diploma de licenta scrie ce fel de cursuri s-au facut, zi sau id.

#1530
AlexV13

AlexV13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2013
As dori sa stiu daca pentru admitearea din iulie 2013 vor mai fi valabile cele 515 grile propuse pe site-ul universitatii si cum arata examenul ca grile propuse mi se par accesibile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate