Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Mallorca

- - - - -
  • Please log in to reply
910 replies to this topic

#847
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postjudas, on 06 februarie 2019 - 07:31, said:



Multumesc frumos

#848
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Intr un final ne am mutat cu cazarea in Soller si este genial.
Noi am venit aici pt trail running si este fix ce ne trebuia.
Locatia este perfecta pt asta.
Sunt atat de multe rute pe care ne putem dezamorti picioarele.
Un site f bun cu rutele din Soller:
http://www.walkingmallorca.co.uk

#849
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
A fost cineva in mallorca la inceput de octombrie? cum e atmosfera pe insula? Vremea si apa am vazut ca sunt chiar bune.

#850
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 07.08.2015
Am fost de mai multe ori in ultimii ani in Octombrie in Mallorca, vreo 4-5 zile in jurul al 2-lea WE Octombrie, zona El Arenal (nu ptr party etc., atunci are loc anual Mallorca-Marathon). Cazarea la Hotel Iberostar Christina, recomand.

Vremea este de obicei bunicica, in jur de 20-22°C, se poate face baie. Asa in general, cam din 5 zile, in medie una mai innorat, restul cu soare. Atmosfera pe insula este okay, cel putin in zona El Arenal, sunt ceva turisti, dar nu mai este aglomeratia si nebunia din lunile anterioare. Asa in mare spus, Mallorca (cel putin unele zone) cam trebuie evitata din aprox sfarsit Mai pana inceput Septembrie. In Mai-Junie sunt acolo o gramada de party-people (tot felul de cluburi de la fotbal, handbal pana la popice), Iulie-August este vacanta de vara in Germania si plin de familii.

Inainte de 2018 au fost cativa ani in care chiar si luna Octombrie era mai aglomerata. In Germania este vacanta de toamna, iar anii precedenti au fost mai putin frecventate tari gen Turcia, Egipt etc., mai mult insulele Canare/Baleare, Grecia etc., lucru care s-a simtit la oglomeratie si pret. De anul trecut cel putin Turcia este din nou bine frecventata, lucru care s-a simtit in Mallorca.

#851
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Mersi de info. Exact asta vreau, o vreme mai buna decat in Germania in aceeasi perioada si o locatie nu asa de aglomerata cum imi imaginez ca o sa fie vara. Merg imediat dupa 3 octombrie, ma gandesc ca se safbatoreste putin si acolo , insa saptamana urmatoare ar trebui sa fie mai lejera :)

#852
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
In octombrie eu as alege Cipru sau o insula din Canare

#853
ioask4it

ioask4it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.11.2003
Salut.
In Mallorca, dintre Can Pastilla, Magaluf si Arenal ce recomandati ca si statiune cu putini englezi/nemti care dau la boboci langa tine?
Ca de plaja frumoasa am inteles ca toate sunt ok.

Multumesc

Edited by ioask4it, 07 August 2019 - 12:21.


#854
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019

View Postioask4it, on 07 august 2019 - 12:06, said:

Salut.
In Mallorca, dintre Can Pastilla, Magaluf si Arenal ce recomandati ca si statiune cu putini englezi/nemti care dau la boboci langa tine?
Ca de plaja frumoasa am inteles ca toate sunt ok.

Multumesc

Port d' Alcudia sau Ca'n Picafort pe coasta de NE sau Cala d'Or pe coasta de SE .. super statiuni, plaje civilizate, marea curata.
sau Port de Soller, daca doriti munte langa mare

#855
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View PostLeoT, on 07 august 2019 - 22:19, said:

sau Port de Soller, daca doriti munte langa mare
La Port de Soler plaja este destul de proasta (ingusta, fara paturi de plaja si umbrele, apa destul de murdara deoarece portul este aproape).

Edited by judas, 08 August 2019 - 06:43.


#856
black dragon

black dragon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.04.2004
Can Pastilla, evetual Playa de Palma dar sa fie in partea spre Can Pastilla

#857
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Buna,
am 2 rezervari in Palma de Mallorca, se apropie data plecarii si nu stiu pe care sa o pastrez :)
Vom sta 8 nopti in Playa de Muro si inca 2 nopti aproape de aeroport-aici e dilema mea-am una din rezervari la Melia Palma Marina in Palma si Innside Calvia Beach in Magaluf .Aveti vreo experienta personala la unul din hoteluri?

#858
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Importanta e locatia hotelului nu cladirea in sine. Despre cladire poti afla detalii de la recenziile de pe booking, cred ca-i de ajuns.

#859
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Mda,am renuntat la ambele rezervari si am optat pentru un hotel situat f aproape de gara centrala din Palma pentru ca vrem sa facem ceva excursii in Valdemossa si Port de Soller ,plus transferul facil catre aeroport.Am rezolvat dilema :)

#860
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Buna dimineata,
de cateva zile ne-am intors din minunanta Palma de Mallorca.A fost un vis de vacanta.Am fost cazati in Playa de Muro-excelenta statiunea,la fel si serviciile,plaja,etc.Cazarea am avut-o la Eix Lagotel-un hotel de 4* corecte dpmdv-8 nopti,demipensiune,2 adulti+1 copil 12 ani,apartament cu 1 camera -1000 Euro.Rezervarea am facut-o in ianuarie prin Travel Republic si am achitat-o cu 14 zile inaintea plecarii.Mancarea excelenta si foarte variata,gratare,legume si fructe proaspete din abundenta,curatenie exemplara ,prosoape imaculate schimbate zilnic.
Zona Alcudia e extraordinar de frumoasa.
Am reusit sa vizitam:cap Formentor+playa Formentor;cetatea Alcudia+Port dÁlcudia,Cuevas del Drach+Porto Cristo +Calla Millor,Soller+Port de Soller+Sa Calobra+Torrent de Pareis,Palma + Valldemossa.
Nu am reusit sa ajungem in nicio ,,calla'' celebra,am avut doar 2 zile masina inchiriata.
Ne-a placut extraordinar de mult,la anu' planuim sa ne reintoarcem.
Am zburat cu Lufthansa-zboruri cu conexiune(la dus in Zurich-Swiss air si la intors in Viena-Austrian Airlines)-nicio intarziere,totul conform orarului-bilete rezervate in ianuarie-150Euro/ persoana dus-intors cu bagaj de cala inclus.
Am stat 2 nopti si in Palma-Innside Palma Center-hotel din lantul Melia-servicii remarcabile-hotel rezervat direct de pe Melia.com-100Euro/noapte camera tripla cu md.
Calatorii frumoase celor ce vor ajunge pe aceasta insula plina de farmec,plantatii de maslini si vita de vie cat vezi cu ochii,livezi de lamai si portocali,pini seculari cu coroanele tunse perfect,leandrii plini de flori si mirosind dumnezeieste,ficusi gigantici cu frunzele ceruite,curatenie si servicii ireprosabile.Omisesem palmierii exotici :)

Edited by Musette76, 16 September 2019 - 10:06.


#861
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Anul viitor m-am gandit sa facem un concediu in Palma De Mallorca dar nu sunt hotarat daca sa mergem in mai sau iunie ? Vom fi cu un bebe de 1 an si 4 luni la vremea respectiva.
As prefera sa nu prindem high-season dar sa putem facem baie in apa. Oare 14 zizile am avea ce sa facem acolo ? Noi cam atat stam in concedii.
Imi puteti recomanda o comapnie de unde am putea inchiria masina ? Am intrat pe site-ul Cicar dar vad niste preturi foarte mari, mai mult decat duble fata de Ins. Canare unde inchiriam masina pe doua saptamani cu aprox. 220-230 de Euro .

#862
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Iunie, este inca low season

#863
black dragon

black dragon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.04.2004
Eu am inchiriat de la https://www.hiperrentacar.com/en au fost ok, 42€ full insurance pentru un Fiat Panda pe zi in august, dar mi-au dat un Renault Captur la aceeasi bani. Nu am avut blocata garantie pe card cu asigurare full de la ei.

#864
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

View PostLucaciu, on 27 octombrie 2019 - 15:52, said:

Anul viitor m-am gandit sa facem un concediu in Palma De Mallorca dar nu sunt hotarat daca sa mergem in mai sau iunie ? Vom fi cu un bebe de 1 an si 4 luni la vremea respectiva.
As prefera sa nu prindem high-season dar sa putem facem baie in apa. Oare 14 zizile am avea ce sa facem acolo ? Noi cam atat stam in concedii.
Imi puteti recomanda o comapnie de unde am putea inchiria masina ? Am intrat pe site-ul Cicar dar vad niste preturi foarte mari, mai mult decat duble fata de Ins. Canare unde inchiriam masina pe doua saptamani cu aprox. 220-230 de Euro .
Ins Canare sunt ceva special si de aceea nu e corect sa compari preturile de acolo cu cele din zonele cu taxe normale. Eu in Mallorca am rezervat masini de la Euromaxx si Vanrell. Preturi all inclusive!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate