Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Mallorca

- - - - -
  • Please log in to reply
910 replies to this topic

#829
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009
As nuanta putin, mai precis as adauga cativa indicatori.
Daca vrei mai multa agitatie mergi in sud. Magaluf cu mai multi englezi sau El Arenal/Playa de Palma cu mai multi nemti. Ai si avantajul de a fi aproape de Palma si de aeroport.
Daca vrei liniste si as spune si o atmosfera putin mai selecta, dublata de o medie de varsta probabil in jur de 40 ani, nord-vestul, inclusiv Alcudia, este solutia.
In rest preturi si cazari sunt de toate felurile, pentru orice buget.
Daca cumva nu ai ganduri de plimbari si vrei doar plaja, tineret si viata de noapte, atunci sudul e varianta ideala.
Iti urez sa ai chef de plimbari, pentru ca insula e extrem de ofertanta la acest capitol. Sunt multiple destinatii, toate in max 100 km distanta oriunde te-ai caza, iar inchirierea masinii dpmdv e un must.

Edited by nniki, 08 March 2018 - 22:56.


#830
cmn_ro

cmn_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.07.2007
Salutare tuturor ,
Intre timp ne-am intors si noi din frumoasa insula cu amintiri de neuitat.
Perioada 15-23.06.2018 , Timisoara - Bratislava (Concert 2 Cellos ) - Viena (parcare cu 59 Euro pentru 8 zile + transfer la/de la aeroport) , zbor cu Lauda Motion de pe Viena (120 Euro pentru 2 adulti + 1 copil de 9 ani dus-intors)
Voi posta pe zile in masura in care timpul i-mi va permite.

Ziua 1.
Dimineata preluat masina de la aeroport (59 Euro pentru 8 zile un Citroen C3 cu 6000 km la bord) , Mic dejun Playa de Palma , Scurta vizita la Mallorca Fashion Outlet , FAN Mallorca Shopping Center si plecare catre cazare in Cala D'or (Hotel Blue Sea Es Bolero - 530 Euro pentru 7 nopti pe Booking), check-in si baie la plaja din apropiere.
Zona preferata de englezi si nordici , este o zona linistita potrivita pentru familisti, cu resort-uri care au de toate (restaurant , bar, piscina, loc de joaca, divertisment seara pentru copii sau adulti). Plajele din zona sunt mici pentru ca relieful este stancos.

Poze din zona...cand voi invata cum se posteaza :)

#831
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
De la ce firma ati inchiriat masina? Sunt asa mici preturile aici? Banuiesc ca nu ati optat pt nici o asigurare (gen CASCO)... Cat depozit v-a fost oprit? Mersi.

#832
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008
Sejur Mallorca 06.07.18 - 13.07.18 (2 adulti)

Ziua 1 (06.07.18) - Vineri

Avion Bucuresti  (OTP)- Palma de Mallorca (PMI) cu Lufthansa (cu escala).
06.05 - 07.05 Bucuresti - Munchen, 10.25 - 12.30 Munchen - Palma de Mallorca.
Zbor fara probleme.
Ridicat masina inchiriata din aeroport. Am ales ca firma de inchiere Vanrell (https://rentacarvanr...ar-majorca.html) pentru ca mi s-au parut conditiile cele mai avantajoase. Am rezervat o masina categoria B (cu 3 usi), 7 zile, 208E cu asigurare full si am primit o masina categoria C (cu 5 usi) Fiat Punto, 27.000km, stare perfecta. Motivele care m-au facut sa aleg aceasta firma au fost, in primul rand, faptul ca am platiit cash la preluarea masinii, nu am pus cardul la bataie (fara suma blocata pe card), fara vreo garantie. Recunosc ca am fost oarecum sceptic ca tot ce scrie pe site-ul lor este si real, dar, pana la urma, asa a fost. Nu au vreun sediu aranjat ca celelalte firme "cu nume" (actele se fac pe o polita prinsa de peretele parcarii de la atajul 4) dar totul a fost OK. La predare nici macar nu este nevoie sa vada cineva de la ei masina, o aduci in zona de unde ai ridicat-o, lasi geamul 3-4 cm coborat, incui masina si arunci cheia inauntru si asta e totul. Poti sa o aduci lovita, patrata, rotunda sau deloc si nu se intampla nimic.
Drum aeroport spre hotel.
Cazare - Hotel Las Arenas (4 stele) Can Pastilla - 620E/2 adulti/7 nopti /demipensiune bufet (taxa de statiune inclusa). Can Pastilla se afla la 8-10 km de Palma, la 5 km de aeroport si se afla la capatul Playa de Palma (cea mai mare plaja de pe insula, 5km, la capatul celalalt al ei aflandu-se El Arenal statiunea preferata de distractie a tinerilor germani). Hotelul se afla la 20m de plaja, camerele sunt spatioase, 2 paturi twin, aer conditionat de pardoseala, TV cu cablu, baie cu cada,/dus/wc/bideu/chiuveta/uscator par/accesorii baie, balcon, WiI-Fi gratis. Singurele minusuri pe care le-am gasit eu ar fi lumina cam slaba in camera (doar 2 veioze) si doar o singura priza in camera (cea in care era bagat televizorul). Eu am avut un triplu la mine care este absolut necesar daca ai de incarcat telefoane, acumulatori aparate foto/video, etc. Micul dejun identic in fiecare zi dar destul de variat astfel  incat nu a fost vreo nemultumire, cina diferita in fiecare zi cu mancare variata (pui, porc, vita, miel, peste, fructe de mare, etc.) Majoritatea turistilor aveau all inclusive, mie nu mi s-a potrivit asa ceva, sincer as fi preferat doar mic dejun dar nu aveau disponibila varianta asta.
Ne-am cazat si la 14.30 eram pe Playa de Palma, 2 sezlonguri si o umbrela 16.05E. Plaja, dupa cum am spus mai sus se intinde intre Can Pastilla si El Arena, are 5km lungime, nisip fin si pe plaja si in apa, intrare lina in apa, vreo 20-25m latime, baruri langa plaja, Wi-Fi gratis pe plaja, dusuri. Este o zona de faleza extrem de misto, este plaja, apoi un trotuar de promenada, apoi zona barurilor de plaja (zona verde), apoi o strada pe care circula pe anumite portiuni masinile de aprovizionare, minicar de transport (4.5E/adult), biciclete, trotinete electrice (cea mai mare atractie - 20E/pers/1ora sau 25E/2 persoane/1 ora cele duble - viteza maxima 40km/h)
Seara am dat o fuga pana in Palma de Mallorca cu autobuzul 15 (1.5E/adult/sens). Daca mergi cu masina in Palma este o loterie cu sanse mai mici decat la 6 din 49 sa gasesti un loc de parcare free, varianta cealalta fiind parcarile cu plata subterane (care sunt sub centrul orasului, pe 2 nivele si costa 3E/ora). Ceva shopping si fuga la hotel , la odihna.

Ziua 2 (07.07.18) - Sambata

Plaja la Calla Agulla, 80km de Can Pastilla (in zona de est a insulei). Este o plaja relativ izolata, priveliste superba, apa cristal, nisip fin si pe plaja si in apa, intrare lina in apa, parcare 5E, 2 sezlonguri + umbrela 15.8E. O chestie interesanta, daca vrei sa faci dus te costa 1E/dus. Pe plaja (si cam pe toate plajele) se vand fructe (cocos, pepene, banane, ananas, etc.), asiatici cu masaj si cei de culoare cu mici maruntisuri de vanzare (ceasuri, ochelari, paturi de plaja, etc.).
Dupa amiaza am plecat spre Ca'n Picafort, o statiune din partea de nord a insulei  (vreo 35km de la Cala Agulla) unde am stat vreo 2 ore, am facut baie si am cascat gura pe acolo (cam batea vantul).
Seara plimbare de-a lungul Playa de Palma pana aproape de El Arenal, intoarcere cu minicarul (4.5E/pers). Nu mai intru in amanunte de genul, meciuri vizionate - Rusia 2018, baruri, bauturi (sangria, etc.).

Ziua 3 (08.07.18) - Duminica

Plaja la Es Trenc - Ses Covetes, 45km de Can Pastilla (in zona de sud a insulei). Dupa spusele localnicilor este cea mai frumoasa plaja a insulei si tind sa le dau dreptate. Apa are la mal culoarea smaraldului si inspre larg isi schimba de vreo 2-3 ori culoarea si este de o claritate iesita din comun, nisip fin si pe plaja si in apa, intrare lina in apa. Plaja este virgina, fara umbrele, sezlonguri, dusuri dar apa face toti banii. Parcarea 7E. In week-end este destul de aglomerata, vin multi localnici. Sunt de asemenea si foarte multi turisti.
La intoarcere o tura mica de shopping la Fan Mallorca (https://fanmallorca.com/en/), un mic mall de langa aeroport.
Seara am inchiriat o bicicleta electrica de 2 persoane si ne-am plimbat pe toata coasta intre Can Pastilla si El Arenal, am luat pulsul zonelor si cluburilor frecventate de tinerii germani. Un exemplu: https://www.megapark.tv/megapark/
Noaptea, cand am ajuns in Can Pastilla am prins o sarbatoare cu artificii , unii imbracati in draci cu niste bastoane cu artificii care dansau in ritmul unor tobe batute de vreo 30 de persoane. La final un foc imens de artificii. Am aflat a 2-a zi ca era o sarbatoare locala - Fiesta de San Antonio.

Ziua 4 (09.07.18) - Luni

Plaja la Cala Millor, 70km de Can Pastilla (in zona de est a insulei). Nisip fin pe plaja si in apa, intrare lina in apa, 2 sezlonguri si o umbrela 13.50E, apa de culoarea smaraldului cu nuante de culoare spre larg. Dupa amiaza am vizitat pestera Cuevas del Drach (http://www.cuevasdeldrach.com/en/), bilete luate on-line 15E/persoana, pret la casa 15.5E/persoana, durata vizitare 1 ora, intrare la ore fixe. La nivelul cel mai de jos al pesterii se afla un lac subteran unde am avut parte de un mic concert instrumental intrepretat de profesionisti si de o mica plimbare cu barca. Apoi, un mic popas la Porto Cristo (statiunea de langa pestera).
Seara o noua fuga in Palma (tot cu autobuzul) pentru o tura mica de shopping si tarziu  in noapte o sangria cu absint si piersica la un bar de pe Playa de Palma. O Sangria cu adevarat dura !!!

Ziua 5 (10.07.18) - Marti

Plecat dis-de-dimineata spre Sierra de Tramuntana, o zona muntoasa din vestul insulei declarata zona protejata UNESCO (http://www.serradetramuntana.net/en/). Ne-am oprit in Valldemossa , Deia si Port de Soller (cam 50km de Can Pastilla). Exista si o varianta de a ajunge din Palma cu Ferrocarril de Soller (un tren ce face legatura intre Palma si Soller si un tram intre Soller si Port de Soller - http://trendesoller.com/en/train/). La intoarcere, spre pranz am facut o oprire scurta la un outlet din zona (https://mallorcafashionoutlet.com/en/), apoi relaxare pe Playa de Palma. Seara, distractie locala.

Ziua 6 (11.07.18) - Miercuri

Plaja la Port de Polenca , 65km de Can Pastilla (in zona de nord a insulei). Nisip fin pe plaja si la intrarea in apa, cateva zone cu pietre acoperite de vegetatie, apa cristal, 2 sezlonguri si o umbrela 15E. Zona este mai linisitita si mai cu staif, lume mai fina, familii cu copii, oameni mai de varsta a 3-a, vile cochete, un loc unde ti-ai dori sa te retragi la batranete.
Seara (ca sa fie ziua contrastelor) distractie in Magaluf (25km de Can Pastilla). Asta este statiunea de distractie a tinerilor englezi, este o betzie generalizata, este un spectacol deosebit sa vezi intr-un spatiu relativ restrans (o strada de vreo 400-500m cu baruri/cluburi/terase pe ambele parti, cateva mii de tineri la distractie crancena (jumatate dintre ei praf de bautura), fete mai mult dezbracate si ele la fel de bete, unii cazuti pe jos si incercand cu niste miscari amortrice sa se ridice, fete dand la boboci, pahare si sticle aruncate in aer, etc. Era si in seara in care Anglie fusese eliminata de Croatia.....
Pe la miezul noptii am fost la BCM Planet Dance (http://www.bcmplanet...e.com/the-club/), cel mai tare club din zona (se zice ca ar fi al 5-lea cel mai bun club din lume). In afara de clubul propriu zis cu o capacitate totala de 2800 de persoane au si o zona exterioara (STAGE) unde in fiecare saptamana au invitati DJ renumiti (Armin Van Burren, Steve Aoki, etc.). Intrarea  40E/pers., inauntru bautura open buffet. La subsol, petrecere cu spuma.
La hotel, spre dimineata......

Ziua 7 (12.07.18) - Joi

Plaja la Palmanova - Magaluf, 25km de Can Pastilla (in zona de sud a insulei). Nisip fin pe plaja si la intrarea in apa, intrare mai abrupta in apa, la 15-20m de mal apa are cam 2m, dusuri pe plaja, 2 sezlonguri si o umbrela 13.50E. Mai mult odihna (din cauza noptii precedente pierdute).
Seara, plimbare locala Playa de Palma, apoi, cu mare tristete, facut bagajele.

Ziua 8 (13.07.18) - Vineri

Check-out hotel Las Arenas, cu masina pana la Palma de Mallorca, parcare subterana 3E/ora, vizitat Catredal de Mallorca (La Seu) (http://catedraldemallorca.org/en/), 7E/pers.
O ultima tura de shopping prin Palma, drum spre aeroport si lasat masina in parcare. Cand am dat sa plec de langa ea, a aparut un angajat al Vanrell (cred ca masina are GPS si a vazut ca am ajuns in parcare), m-a intrebat daca am fost multumit, nici macar nu s-a uitat la masina mi-a urat drum bun si la revedere.   
Avion Palma de Mallorca (PMI)- Bucuresti (OTP)  cu Lufthansa (cu escala).
16.10 - 18.25 Palma de Mallorcai - Frankfurt, 20.30 - 23.45 Frankfurt - Bucuresti.
Intarziere pe segmentul al 2-lea 50 de minute.
Pret avion dus-intors/2 persoane  - 480E.

Concluzii:
- Insula este senzationala, cred ca trebuie cam 2 saptamani ca sa o poti vizita pe indelete.
- Drumurile sunt coala de hartie, perfect semnalizate.
- Benzina 1.35 - 1.40E (95).
- Din ce imi propusesem nu am reusit sa ajung la Alcudia (o statiune in nordul insulei), la Cap Formentor (o zona muntoasa cu un view deosebit) si la Cala Romantica (o plaja la care m-au atras pozele). Un motiv bun ca sa ma pot intoarce in Mallorca.
- Pentru cei care vor odihna evitati El Arenal si Magaluf. Celelalte statiuni par mai soft dar nu se stie niciodata langa cine primesti cazare.

Daca mai aveti intrebari, va raspund cu placere (mai ales acum cand am totul proaspat in memorie).

Enjoy Mallorca !!!

Edited by judas, 16 July 2018 - 13:22.


#833
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postjudas, on 16 iulie 2018 - 13:15, said:

Foarte bun review, la fix cat sa-mi rascoleasca cateva amintiri placute, de acum 7 ani.
Ne-am oprit in Valldemossa.
Noua ne-a placut foarte tare acest mini-orasel.
Cazare - Hotel Las Arenas (4 stele) Can Pastilla.
Noi am stat la cateva sute de metri distanta mai spre Playa de Palma., la HSM Golden Playa,
Seara (ca sa fie ziua contrastelor) distractie in Magaluf (25km de Can Pastilla). Asta este statiunea de distractie a tinerilor englezi, este o betzie generalizata, este un spectacol deosebit sa vezi intr-un spatiu relativ restrans (o strada de vreo 400-500m cu baruri/cluburi/terase pe ambele parti, cateva mii de tineri la distractie crancena (jumatate dintre ei praf de bautura), fete mai mult dezbracate si ele la fel de bete, unii cazuti pe jos si incercand cu niste miscari amortrice sa se ridice, fete dand la boboci, pahare si sticle aruncate in aer, etc
N-am apucat o seara in Magaluf, insa ne-am delectat cu acelasi spectacol pitoresc in Arenal, doar ca era vorba de germani, nu toti asa de tineri.
Cap Formentor (o zona muntoasa cu un view deosebit).
De senzatie, inclusiv plaja de acolo, unde, ca sa zic asa, muntele se pravaleste in apa. M-am gandit atunci, vazand apa precum cristalul: oare e nevoie de atata drum pana in Maldive sau Mauritius?
Plaja la Port de Polenca , 65km de Can Pastilla (in zona de nord a insulei). Nisip fin pe plaja si la intrarea in apa, cateva zone cu pietre acoperite de vegetatie, apa cristal, 2 sezlonguri si o umbrela 15E. Zona este mai linisitita si mai cu staif, lume mai fina, familii cu copii, oameni mai de varsta a 3-a, vile cochete, un loc unde ti-ai dori sa te retragi la batranete.
Aceeasi senzatie de loc ideal de pensie am avut-o si eu in tot nordul insulei. Sau macar o casa de vacanta in zona, daca nu resedinta permanenta. Posted Image

Edited by nniki, 17 July 2018 - 23:58.


#834
cmn_ro

cmn_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.07.2007

View Postshadow_x3x, on 16 iulie 2018 - 09:02, said:

De la ce firma ati inchiriat masina? Sunt asa mici preturile aici? Banuiesc ca nu ati optat pt nici o asigurare (gen CASCO)... Cat depozit v-a fost oprit? Mersi.

Buna ziua ,
De la GoldCar am inchiriat masina prin Ryanair (Mai nou am vazut ca ofera si acest serviciu) si la simulare era mai ieftina decat prin rentalcars.com prin care inchiriez de obicei.
Pe card mi-au retinut 1100 Euro care i-am primit inapoi dupa aprox 3 saptamani.

#835
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
După 2 vacante in Mallorca pot spune că Playa de Formentor e de departe cea mai sexy :)

#836
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
La multi ani 2019 si multe vacante reușite sa avem!
Anul acesta cochetam cu ideea de a petrece o vacanța in Mallorca in perioada 1-11 Septembrie .
Am găsit ceva zboruri cu Lufthansa ok dpdv preț si cu o escala la dus/întors nu f lunga.
Suntem 2 familii cu 3 copii-11,12,15 ani.
Momentan nu prea găsim cazări decente,ori nu sunt disponibile fiind prea devreme,ori asa mari sunt prețurile 🙃
Vrem o stațiune cu o plaja frumoasa si apa ok,copiilor le plac scufundările si înoată f bine;vrem ceva mai liniștit ,dar nici in pustietate,seara sa ne putem învârti pe ici ,pe colo.
Va sunt recunoscătoare pentru tot ce ați postat.

#837
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

 Musette76, on 01 ianuarie 2019 - 15:53, said:

Momentan nu prea găsim cazări decente,ori nu sunt disponibile fiind prea devreme,ori asa mari sunt prețurile ��
Preturile sunt mari in Mallorca mai ales in zonele aglomerate (Las Arenas, Magaluf / Palmanova). Daca vreti ceva mai linisitit evitati-le pe acestea. Puteti incerca Can Pastilla, Playa de Palma, Cala Millor, Can Picafort, Alcudia, Polenca....

#838
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Ptr familii recomand Alcudia. Am făcut o vacanta pe cont propriu dar nu am ieșit mai ieftin decât atunci când am luat un pachet prin Tui. Din ce am văzut eu sunt 120euro/noapte o dublă nu am prea găsit. Spania practica alt gen de turism fata de Grecia din pct meu de vedere, nu găsești vilutele și pensiunile din Balcani, au hoteluri mari in general. Se mai găsesc apartamente de închiriat dar am înțeles că ar avea anumite situri ale lor

Edited by atupi, 01 January 2019 - 22:15.


#839
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Mulțumesc tare mult!
In zona de nord vrem sa ne cazam si vizam Alcudia cu împrejurimile !
Prin TUI România ați cumpărat pachetul?Sau prin TUI Germania?
Prin TUI Germania pot achiziționa ?Cu zbor cu tot,dintr-unul din aeroporturile München sau Frankfurt ?

#840
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Tui Germania. Mallorca ptr nemți e exact ca Thassos ul ptr români

Edited by atupi, 02 January 2019 - 08:51.


#841
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Cred ca nici TUI Germania nu mai are prețurile ca acum câțiva ani.
Mi s-a pus pata pe hotelul Grupotel Maritimo din Cap D’Alcudia si prețurile sunt mai ok pe booking si travelrepublic decât la TUI DE.
Pe site-ul hotelului sunt considerabil mai mari,iar la agențiile din Ro(câteva îl au in oferta ) si e cu 40% mai scump decât peste tot.
Mai săpam 🙈🙈🙈

#842
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Pretul TUI nu include si zborul?

#843
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 Musette76, on 01 ianuarie 2019 - 15:53, said:

La multi ani 2019 si multe vacante reușite sa avem!
Anul acesta cochetam cu ideea de a petrece o vacanța in Mallorca in perioada 1-11 Septembrie .
Nemtii si englezii isi rezerva cu aproape 1 an in avans sejururile in Mallorca. Ryan Air avea un hub acolo(probabil mai are), iata inca un motiv pentru care cohorte de nordici descind masiv pe insula. In nord calitatea serviciilor e mai mare decat in sud, in consecinta si preturile.
Am dat un search rapid pe hotelscombined.com, hotels.com, skoosh.com si rezultatul este ca nu mai sunt camere libere in perioada dorita de tine.
La fel si site-ul hotelului. La booking doar cateva camere disponibile. Chestiune de cateva zile pana se ocupa. Daca pretul booking e nerezonabil, iti recomand sa te reorientezi catre alt hotel din zona. Distantele sunt mici, poti sa te cazezi la 10-15 km de Alcudia, daca gasesti un hotel pe gustul vostru.

Edited by nniki, 04 January 2019 - 01:42.


#844
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
M-am elucidat cât de cât si am ales Hotelul Eix Lagotel din Playa de Muro-arată bine,e mai departe de plaja dar compensează cu shuttle bus gratis din 30’ in 30’catre si dinspre plaja si oraș .
8 nopți cu demipensiune 2 Adulți si 1 copil 11 ani-1012 €-1 apartament cu 1 dormitor .
Zic ca e avantajos .
As mai avea nevoie de 2 nopți de cazare in sud-in Playa de Palma credeți ca e ok?

M-am elucidat cât de cât si am ales Hotelul Eix Lagotel din Playa de Muro-arată bine,e mai departe de plaja dar compensează cu shuttle bus gratis din 30’ in 30’catre si dinspre plaja si oraș .
8 nopți cu demipensiune 2 Adulți si 1 copil 11 ani-1012 €-1 apartament cu 1 dormitor .
Zic ca e avantajos .
As mai avea nevoie de 2 nopți de cazare in sud-in Playa de Palma credeți ca e ok?

#845
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Pentru pastele catolinc ne-am hotarat sa mergem si noi in Palma de Mallorca pentru 4 zile pline +2 zile cand ajungem si plecam. Nu prea pare genul nostru de destinatie dar am zis sa ii dam o sansa.

Cum pe noi nu ne prea intereseaza plaja, am luat cazare in Valldemossa. De fapt un pic in afara oraselului. Am tot citit ca sunt multe poteci de hiking in zona aceea (Valldemosa, Soller, Deia tc) deci pe asta ne-am axat.

Daca stie cineva ceva site uri/blogguri cu rute de hiking sau are sfaturi din experienta personala, raman datoare cu o bere.

#846
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View Postsomething00, on 05 februarie 2019 - 14:59, said:

Daca stie cineva ceva site uri/blogguri cu rute de hiking sau are sfaturi din experienta personala, raman datoare cu o bere.
https://www.komoot.c...ntana-mountains

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate