Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

o sugestie va rog !

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005
va rog cu o sugestie ...
vreau o camera digitala buna dar mai mult de 6 milioane nu dau pe ea.
in cazul in care o pierd, mi se fura sau se strica sa nu+mi para rau ...
la o tura mica pe net m+am oprit la doua camere ...
sony dsc-s600
http://www.emag.ro/f...60mp--pMMFSS600

si

benq c800
http://www.emag.ro/f...enq-c800--pC800

acum intrebarea: care din ele ?   pareri ?

va multumesc !

DAN

#2
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
1. nu ai postat unde trebuie
2. iti spun cu ochii inchisi ... fara sa ma uit la specificatii ... sony
nu am auzit de vreun produs de calitate de la benq

#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Intr-adevar, nu ai postat unde trebuie. Topicul trebuie mutat la Point'n Shoot-uri.

Iti spun cu ochii inchisi : -nu Sony (la compacte fabrica niste jucarele cu zoom optic mic si fara mod manual, sau cu un mod manual saracutz - eu zic ca de la H2, H5, H7 ai ce astepta.dar de la restul, nu)
-in nici un caz nu Benq, HP, Samsung, Toshiba,
Ricoh (desi astea nu-s chiar rele, specificatii faine dar design-ul este monstruos si camera este super lenta), Creative, Genius, si nici Panasonic la capitolul compacte.
-fara firme "petarda" : Lumicron, Mercury, Medion....de fapt nici o firma de care nu ai auzit ;)

Orienteza-te spre un
-Canon A420\A430 + husa, baterii, card (sunt super promotii in Metro si Carrefour, daca esti din Buc, sau si in orasul tau, daca le cauti ;) ).  
-Nikon L4 - verifica pretul pe net intai
-Pentax Optio 50L, daca il gasesti ieftin..la mine-n oras (RM.Valcea) a aparut o promotie la el in 5.900 000 + husa si a disparut intr-o zi :(

As zice si Olympus sau Fuji dar sunt prea scumpe. Un Kodak mai treaca mearga, dar cere pareri asupra modelului inainte de-al lua ;)

#4
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006

 krossfire, on Aug 4 2006, 20:21, said:

Iti spun cu ochii inchisi : -nu Sony
eu l-am sfatuit pe om dintre sony si benq ... daca era si canon as fi zis canon  ^_^

#5
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Canon A430 + ceva accesorii (acumulatori) sau A530 daca il prinzi la oferta.

Benq-ul dispare din start din ecuatie. Deci da, intre cele doua ia Sony !

Edited by krossfire, 06 August 2006 - 00:32.


#6
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005
aha !
sony nu, benq nu, hp nu, samsung nu, toshiba nu, ricoh nu, creative nu, genius nu, panasonic nu, lumicrom nu, mercury nu, medion nu ...
cred ca ce a mai ramas este ... CANON

ai dreptate man, cred ca cea mai buna alegere pe care as putea face+o ar fi sa+mi cumpar un canon.

va multumesc tuturor pentru sfaturi ...

e mult mai bine cand te informezi i inainte sa cumperi ceva ...

 krossfire, on Aug 4 2006, 20:21, said:

Intr-adevar, nu ai postat unde trebuie. Topicul trebuie mutat la Point'n Shoot-uri.

Iti spun cu ochii inchisi : -nu Sony (la compacte fabrica niste jucarele cu zoom optic mic si fara mod manual, sau cu un mod manual saracutz - eu zic ca de la H2, H5, H7 ai ce astepta.dar de la restul, nu)
-in nici un caz nu Benq, HP, Samsung, Toshiba,
Ricoh (desi astea nu-s chiar rele, specificatii faine dar design-ul este monstruos si camera este super lenta), Creative, Genius, si nici Panasonic la capitolul compacte.
-fara firme "petarda" : Lumicron, Mercury, Medion....de fapt nici o firma de care nu ai auzit ;)

Orienteza-te spre un
-Canon A420\A430 + husa, baterii, card (sunt super promotii in Metro si Carrefour, daca esti din Buc, sau si in orasul tau, daca le cauti ;) ).  
-Nikon L4 - verifica pretul pe net intai
-Pentax Optio 50L, daca il gasesti ieftin..la mine-n oras (RM.Valcea) a aparut o promotie la el in 5.900 000 + husa si a disparut intr-o zi :(

As zice si Olympus sau Fuji dar sunt prea scumpe. Un Kodak mai treaca mearga, dar cere pareri asupra modelului inainte de-al lua ;)


#7
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Cred ca sunt un pic cam prea "Canon forever" (am avut ceva aparate pe film de la ei + un digital mai vechi).

Recent am postat un ghid pentru achizitionarea unei noi camere, pe forumul de Point'n Shoot. Te poti ghida dupa el daca doresti.

Apropo...domnilor moderatori..un pin mic, ceva :D ?

Edited by krossfire, 06 August 2006 - 22:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate