Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

help me!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006
detzin o camera digitala canon powershot s1 is de ceva vreme. card de memorie lexar 512mb(compact flash). intr-o "buna" zi au problemele: display-ul a inceput sa tremure, au inceput sa apara nishte dungi albe orizontale, nu dura mult si camera se bloca(chiar si cu obiectivul deschis). au aparaut ceva erori de memorie(cum ca nu recunoaste cardu de memorie). am remarcat eroarea pe care o afisa E18. in ultima vreme nu mai vrea sa se deschida.
din cate am intzles este o eroare(e18) de obiectiv. si anume o problema la sistemul de miscare al obiectivului.
camera n-are garantzie, e adusa din afara. daca a avut cineva problema aceasta il rog sa ma ajute.

#2
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
hai sa te uimesc cu ce am gasit cu gogu
http://www.e18error.com/ :clapping:
oricum ... e nevoie de  service

#3
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006
:death: am bagat de seama ca sunt probleme serioase cu camera:(( sa duci la un service costa mmmult.. pe putin 150$  :deadtongue: din cate am aflat de pe net(mai pui putin si-ti cumperi alta noua). m-am enervat rau:( am pus mana pe o surubelnita si desfa surub cu surub. am incercat sa desfac camera, dar in zadar(e prinsa undeva in zona din mijloc, in partea stang-superioara a obiectivului). am bagat baterii noi si surpriza mare. camera a mers circa 10 minute fara probleme. dupa care din nou probleme cu dungi albe si apoi blocatu`. daca a reusit cineva sa desfaca un canon s1/s2/s3 il rog din tot sufletu sa posteze. la fel cei care au sugestie la aceasta problema. multumesc anticipat!

#4
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
da ... am eu o sugestie:
NU VA MAI BAGATI GHIARELE IN CAMERELE FOTO CA NU SUNT MOTOARE DE DACIE

tot din cilcul nu faceti ca ei!!!
inteleg ca service-ul este destul de scump ... dar poti macar sa cauti un binevoitor care nu te cheleste de bani si are habar de ce-l asteapta sub carcasa ... gandeste-te numai la blocul optic ... este un sistem de mare precizie ... intr-un ceas mecanic de mana te-ai baga cu surubelnita?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate