Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

DVD-RW LG nou nu citeste DVD-R

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Browser

Browser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2006
Mi-am cumparat un DVD-RW LG si in aceeasi zi 10 DVD-uri blank, acasa dupa instalare nu mergea sa scriu pe blank-urile cumparate, m-am gandit sa ma duc sa cumpar alta marca de DVD blank, am cumparat TDK dar de data asta DVD+R si mi-a mers. Ce se intampla nu stiam de diferentele acestea intre DVD-R si DVD+R. Acum intrebare exista vreo setare e care pot sa o fac la Nero sa imi scrie si DVD-R sau pur si simplu unitatea mea DVD-RW nu suprorta blank-urile DVD-R?

#2
doohoodogg

doohoodogg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.08.2006
Nu suporta, pt daca era ceva din software sau hardware "nesetat" calumea atunci nu puteai sa scrii nici TDk-urile, apropo UNITAILE OPTICE LG SUNT CELE MAI NASPA FACUTE VREODATA.

Stai sa ghicesc, l-ai luat pt ca era mai ieftin din ceva magazin gen Metro, Selgros, Altex, asai ????

#3
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdoohoodogg, on Aug 24 2006, 23:52, said:

Nu suporta, pt daca era ceva din software sau hardware "nesetat" calumea atunci nu puteai sa scrii nici TDk-urile, apropo UNITAILE OPTICE LG SUNT CELE MAI NASPA FACUTE VREODATA.

Stai sa ghicesc, l-ai luat pt ca era mai ieftin din ceva magazin gen Metro, Selgros, Altex, asai ????

Lucrezi la un magazin IT si in functie de numarul de unitati venite in serive ai facut niste statistici de faci astfel de afirmatii?
Ai putea sa gasesti destule dovezi pe net ca anumite modele de la LG au fost chiar foarte reusite!..

Cat legat de problema:
- update de firmware
- vezi cu alte DVD-R (daca un disc nu e citit de unitate nu rezulta automat ca de vina e unitatea)

#4
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005

View Postdoohoodogg, on Aug 24 2006, 23:52, said:

Nu suporta, pt daca era ceva din software sau hardware "nesetat" calumea atunci nu puteai sa scrii nici TDk-urile, apropo UNITAILE OPTICE LG SUNT CELE MAI NASPA FACUTE VREODATA.

Stai sa ghicesc, l-ai luat pt ca era mai ieftin din ceva magazin gen Metro, Selgros, Altex, asai ????

Altul care face afirmatii fara sa le argumenteze !
Si ca sa va luminati, cititi - AICI -

#5
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005

View Postdoohoodogg, on Aug 24 2006, 23:52, said:

Nu suporta, pt daca era ceva din software sau hardware "nesetat" calumea atunci nu puteai sa scrii nici TDk-urile, apropo UNITAILE OPTICE LG SUNT CELE MAI NASPA FACUTE VREODATA.

Stai sa ghicesc, l-ai luat pt ca era mai ieftin din ceva magazin gen Metro, Selgros, Altex, asai ????
Nu arunca cu afirmatii doar de dragul de a marii numarul de postari pe care le ai.
Daca un produs este mai ieftin nu neaparat este si prost.

View PostBrowser, on Jul 27 2006, 18:19, said:

Mi-am cumparat un DVD-RW LG si in aceeasi zi 10 DVD-uri blank, acasa dupa instalare nu mergea sa scriu pe blank-urile cumparate, m-am gandit sa ma duc sa cumpar alta marca de DVD blank, am cumparat TDK dar de data asta DVD+R si mi-a mers. Ce se intampla nu stiam de diferentele acestea intre DVD-R si DVD+R. Acum intrebare exista vreo setare e care pot sa o fac la Nero sa imi scrie si DVD-R sau pur si simplu unitatea mea DVD-RW nu suprorta blank-urile DVD-R?
Ce tip de DVD-RW LG ai?

#6
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
daca ai timp chef si rabdare ... cel mai simplu e sa il duci la garantie .. sa se uite si serviceul un pic la el... cine stie... pana la firmware.. o avea vreo bubita

#7
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
e gsa h10n ?!??!?

#8
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
@jamalex2000
Topicul a fost deschis la data de Jul 27 2006, 17:19 :)

#9
Marko

Marko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2006
jamalex2000 este vreo problema cu dvd-rw LG gsa h10n ?!??!?
am si eu unul si din camera video scriu pe dvd cu dvd-recorder LG si apoi cand il bag in dvd-rw nu vede nimik il arata ca este gol.Am incercat la un prieten pe un dvd-rw Asus si la el se vede.

#10
lorrena_popa

lorrena_popa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2006
Eu am o alt fel de problema. Mi-am cumparat un set de DVD+R blancuri si pe cutie scrie RW. Eu am crezut ca sunt ReWritable.  Am scris ceva pe el si nu pot sa dau Erase cu Nero. Adica nu am optiunea de Erase luminata, stiti voi :)  Cu alte cuvinte, nu sunt RW, desi pe cutie scrie asa? Sau e alta tarasenie la mijloc si nu o cunosc eu?

Edited by lorrena_popa, 02 October 2006 - 21:07.


#11
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006

View Postlorrena_popa, on Oct 2 2006, 22:06, said:

Eu am o alt fel de problema. Mi-am cumparat un set de DVD+R blancuri si pe cutie scrie RW. Eu am crezut ca sunt ReWritable.  Am scris ceva pe el si nu pot sa dau Erase cu Nero. Adica nu am optiunea de Erase luminata, stiti voi :)  Cu alte cuvinte, nu sunt RW, desi pe cutie scrie asa? Sau e alta tarasenie la mijloc si nu o cunosc eu?


ehehe stiu ca e vechi da poate vede cineva, puff... si yo am cumparat 10 dvd+r 8x SERIOUX la 8mi bucata, sunt foarte bune toate, nici unu nu a facut fente, si sunt RW toate, cel putin asa scrie, dar ele nu sunt, :P leam luat din cora, si la gramada DVD+R la alcelasi pret erau si DVD-rw am crezut ca a dat noroku peste mine :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate