Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dunarea la Cazane

- - - - -
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#37
danielajdr

danielajdr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2008
Salut,

Am auzit multe lucruri frumoase despre zona si ne-am gandit sa ne petrecem zilele libere de 1 mai la pensiunea Melba si asteptam niste pareri de la cei care au fost la aceasta pensiune :)  Ne-ar mai interesa drumul de la Constanta spre Orsova si care sunt principalele atractii turistice.

Multumim :)

#38
iuliaen

iuliaen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 01.05.2007

View Postdanielajdr, on Apr 15 2008, 21:52, said:

Salut,

Am auzit multe lucruri frumoase despre zona si ne-am gandit sa ne petrecem zilele libere de 1 mai la pensiunea Melba si asteptam niste pareri de la cei care au fost la aceasta pensiune :)  Ne-ar mai interesa drumul de la Constanta spre Orsova si care sunt principalele atractii turistice.

Multumim :)

Eu vreau sa ajung tot in mai in zona si, din cercetarile de pe internet, am gasit cateva "puncte de atractie". Daca te ajuta cu ceva, eu mi-am propus urmatoarele obiective: in afara de plimbarea cu barca/vaporasul si drumetia pe ciucaru mare (se urca din Dubova), as vrea sa mai ajung la Svinita - ruinele cetatii Tri Kule, la Liubcova - pentru moara, la Coronini unde sunt ruinele cetatii Sf. Ladislau si de unde se vede cetatea Golubac de pe malul sarbesc, poate la rezervatia arheologica de la Gaura Chindiei (este si o pestera aici) si satul de cehi Eibenthal. Ar mai fi manastirea Mraconia - pe langa care treci oricum cand mergi spre Dubova, manastirea Ana din Orsova, Baile Herculane care sunt aproape si pestera Topolnita (cca 30 de km de Drobeta Turnu Severin). Problema mea in legatura cu aceasta pestera este ca nu stiu daca este deschisa pentru turisti. Ramane sa ma mai documentez sa vad daca merita facut drumul pana acolo.
In legatura cu drumul, am primit raspunsul ca de la Bucuresti la Orsova este bun. Iar de la Constanta la Bucuresti ai autostrada.

#39
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

View Postlori_2001, on Apr 5 2008, 19:13, said:

Chiar am fost cu ocazia summit-ului.
A fost relativ OK, pretul e asa cum se spune, insa cu o precizare: la camera cu 4 locuri baia nu e in camera, ci pe palier.
Se putea si mai bine, cu un mic efort din partea gazdelor.
Insa privelistea e superba.
La vara voi mai da o tura acolo.


Privelistea e superba, parca esti in alta lume

Se poate si fara zgomot, motoare, poluare, fite

#40
pov

pov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.07.2007

View Postiuliaen, on Apr 17 2008, 10:22, said:

Eu vreau sa ajung tot in mai in zona si, din cercetarile de pe internet, am gasit cateva "puncte de atractie". Daca te ajuta cu ceva, eu mi-am propus urmatoarele obiective: in afara de plimbarea cu barca/vaporasul si drumetia pe ciucaru mare (se urca din Dubova), as vrea sa mai ajung la Svinita - ruinele cetatii Tri Kule, la Liubcova - pentru moara, la Coronini unde sunt ruinele cetatii Sf. Ladislau si de unde se vede cetatea Golubac de pe malul sarbesc, poate la rezervatia arheologica de la Gaura Chindiei (este si o pestera aici) si satul de cehi Eibenthal. Ar mai fi manastirea Mraconia - pe langa care treci oricum cand mergi spre Dubova, manastirea Ana din Orsova, Baile Herculane care sunt aproape si pestera Topolnita (cca 30 de km de Drobeta Turnu Severin). Problema mea in legatura cu aceasta pestera este ca nu stiu daca este deschisa pentru turisti. Ramane sa ma mai documentez sa vad daca merita facut drumul pana acolo.
In legatura cu drumul, am primit raspunsul ca de la Bucuresti la Orsova este bun. Iar de la Constanta la Bucuresti ai autostrada.

Cele mai bune informatii despre ce e de vizitat in zona gasesti pe http://www.vizitati-severinul.org, la trasee turistice.

#41
coxxxen

coxxxen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.06.2007
Zona este într'adevãr deosebitã. Pãcat, însã, cã oamenii din zonã nu ºtiu sã atragã turiºtii, ci dimpotrivã... Drumul este destul de prost, se circulã cu vitezã redusã. Majoritatea turistilor opresc pentru poze la intervale scurte de timp. Peisajul este mirific, eºti atât de fascinat incât uiþi ºi de existenþa centurii de siguranþã între douã ºedinþe foto... Plutonierul-ºef Pãtãºanu Virgil este singurul bãºtinaº care ºtie sã exploateze din plin zona... Pãcat!

#42
iuliaen

iuliaen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 01.05.2007
Tocmai m-am intors de la Dubova si, dupa cum am  promis, o sa postez cateva impresii. Despre peisaj este de prisos sa mai spun ceva, pentru ca atat pozele, cat si cuvintele sunt insuficiente, asa ca o sa ma limitez la aspectele practice. In primul rand, la Dubova nu exista semnal Orange sau Vodafone. Daca aveti roaming, puteti cauta o retea sarbeasca.
Preturile la plimbarea cu barca sunt aproximativ aceleasi. Noi am mers cu o barca cu motor prin Cazanele Mari, aproximativ 1h30 min, cu intrare in pestera Ponicova si in grota Veteranilor; pret 150 RON plimbarea - in barca incap aproximativ 8 persoane. De mancat, am mancat intr-o zi la pensiunea Melba (care arata foarte bine, la fel ca in pozele de pe net) si in alta la Steaua Dunarii - La Ponton (care arata mult mai bine decat imi imaginam eu). Preturile la Melba (la mancare) sunt ceva mai mici decat La Ponton, dar servirea mai "lenta" - pensiunea este noua si nu aveau personal suficient. Dar per total a fost ok, preturi ceva mai mici decat in Bucuresti. Pentru alte detalii, va stau la dispozitie, dar pentru moment nu stiu ce sa mai spun. Poze am postat la http://www.worldisro...5800/index.html.
PS: Nu ratati drumetia pe Ciucaru Mare. Este putin de mers (urcusul putin cam abrupt, dar scurt), iar privelistea te lasa fara respiratie.

#43
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
La pensiunea Iulia in Eselnita, sau la complexul Palos, Orsova a fost cineva?

#44
vodaro

vodaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.03.2007
M-am cazat si eu o noapte la pensiunea "La Ponton" weekend-ul trecut.
Este o zicala romaneasca: "La pomul laudat sa nu te duci cu sacul"  :nonobad: . Se aplica perfect.
Cele doua pensiuni, "La Ponton" si "Steaua Dunarii" sunt identice deoarece fac parte din aceeasi cladire.
Pretul este de 120 Ron la "Steaua Dunarii" si de 110 Ron la pensiunea "La Ponton".
Pretul nu este mare dar este nejustificat   :nonobad:  pentru ceea ce primesti in schimb.
Camerele sunt absolut minuscule (3m x 3m), la doua paturi o singura noptiera, baia face parte din camera fiind despartita de o usa culisanta,
nu ai unde sa agati prosoapele.
Daca vrei sa te odihnesti nu ai nici o sansa deoarece camerele nu sunt antifonate, auzi toate masinile care trec pe sosea, daca cineva din alta camera trage apa la baie se aude de parca ar fi in camera ta  :angry: .
Chelneritele care servesc la terasa se poarta cu clientii de parca le-ar face un favor ca-i servesc :cursing: Exemplu: comand portiile de mancare si cer doua beri, vine cu berile, "va rog sa-mi aduceti si un pahar", " ... nu pot acum ca-s ocupata cu alt client "  :w00t:, aduce tacamurile pentru portiile comandata, ii cer din nou pahar si primesc acelasi raspuns, vine cu painea, ii aduc aminte de pahar, "acum nu pot ca mincam ... va duc eu pahar ... asteptati", la 15 minute dupa ce a adus berile am primit si paharul solicitat. Schema asta de servire s-a repetat identic de fiecare data cand am servit masa.
Cu siguranta am sa mai merg in zona pentru ca este absolut superba  :OK: dar nu la aceste doua pensiuni.

In comparatie: la 130 ron pe zi am inchiriat in Bucuresti, Sect.3 o garsoniera mare, impecabila, complet mobilata si utilata, iar in Timisoara la hotel 4*, conditii incomparabile, am platit la 140 ron/zi.

#45
pov

pov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.07.2007

View Postvodaro, on Jun 23 2008, 10:02, said:

M-am cazat si eu o noapte la pensiunea "La Ponton" weekend-ul trecut.
Este o zicala romaneasca: "La pomul laudat sa nu te duci cu sacul"  :nonobad: . Se aplica perfect.
Cele doua pensiuni, "La Ponton" si "Steaua Dunarii" sunt identice deoarece fac parte din aceeasi cladire.
Pretul este de 120 Ron la "Steaua Dunarii" si de 110 Ron la pensiunea "La Ponton".
Pretul nu este mare dar este nejustificat   :nonobad:  pentru ceea ce primesti in schimb.
Camerele sunt absolut minuscule (3m x 3m), la doua paturi o singura noptiera, baia face parte din camera fiind despartita de o usa culisanta,
nu ai unde sa agati prosoapele.
Daca vrei sa te odihnesti nu ai nici o sansa deoarece camerele nu sunt antifonate, auzi toate masinile care trec pe sosea, daca cineva din alta camera trage apa la baie se aude de parca ar fi in camera ta  :angry: .
Chelneritele care servesc la terasa se poarta cu clientii de parca le-ar face un favor ca-i servesc :cursing: Exemplu: comand portiile de mancare si cer doua beri, vine cu berile, "va rog sa-mi aduceti si un pahar", " ... nu pot acum ca-s ocupata cu alt client "  :w00t:, aduce tacamurile pentru portiile comandata, ii cer din nou pahar si primesc acelasi raspuns, vine cu painea, ii aduc aminte de pahar, "acum nu pot ca mincam ... va duc eu pahar ... asteptati", la 15 minute dupa ce a adus berile am primit si paharul solicitat. Schema asta de servire s-a repetat identic de fiecare data cand am servit masa.
Cu siguranta am sa mai merg in zona pentru ca este absolut superba  :OK: dar nu la aceste doua pensiuni.

In comparatie: la 130 ron pe zi am inchiriat in Bucuresti, Sect.3 o garsoniera mare, impecabila, complet mobilata si utilata, iar in Timisoara la hotel 4*, conditii incomparabile, am platit la 140 ron/zi.


incearca si aici: http://www.panoramio.../photo/12107061
170 ron prima noapte
160 ron a doua nopate.
E impecabil - [email protected] - 0726.135.065

#46
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View Postdanielajdr, on Apr 15 2008, 22:52, said:

Salut,

Am auzit multe lucruri frumoase despre zona si ne-am gandit sa ne petrecem zilele libere de 1 mai la pensiunea Melba si asteptam niste pareri de la cei care au fost la aceasta pensiune :)  Ne-ar mai interesa drumul de la Constanta spre Orsova si care sunt principalele atractii turistice.

Multumim :)


Am stat 2 nopti la Pensiunea Melba si intr-adevar mi s-a parut cea mai buna pensiune din zona Cazanelor Dunarii. Camerele sunt spatioase, TV, minibar, combina cu CD player + aer conditionat!

pensiunea melba

Fata de Steaua Dunarii, unde camerele sunt foarte mici (din usa sari direct in pat!) si se simte umezeala in aerul din camera, putin mai rasarita mi s-a parut cladirea noua a pensiunii "La Ponton". Camerele sunt ceva mai mari si nu mai exista umezeala din aer in camera. Am vizitat cateva camere atat la "Steaua Dunarii" cat si "La Ponton" ca sa imi fac idee pt. viitor daca merita sa vin aici. Sincer? Doat in caz de forta majora m-as caza in cladirea noua a pensiunii "La Ponton"! In rest doar as manca la Steaua Dunarii (au o ciorba de peste excelenta) fara sa apelez la cazare!
Am mai vazut o pensiune rasarita in zona - Pensiunea Septembrie - dar nu am oprit sa intru ca sa imi fac o idee pt. viitor! Las pe altii care au locuit acolo sa isi spuna parerea despre aceasta pensiune (cred ca de abia ii dadusera drumul la inceputul lunii iulie)! Pe dinafara, cladirea arata interesanta!

Edited by ferrellroo, 24 May 2010 - 18:44.


#47
gogre

gogre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 04.07.2007
Salutare tuturor... la sfarsitul saptamanii trecute am fost intro mica plimbarica la Cazenele Mici si Mari.
Frumoasa zona...pacat ca drumurile nu sunt mai bune.
Traseul a fost Brasov - Pitesti - Craiova - Drobeta Turnu Severin - Orsova - Esalnita. Pe Bran - Rucar pana la iesirea din judetul Brasov drumul e ok...dupa care se strica pe portiunea cu serpentine. Mentiune super negativa pentru Craiova...murdar, urat, marcaje stupide, soferi stupizi. Mentiune super pozitiva pentru soferii de OT...parca toti au fost pe dincolo si au prin ideea cu circulatul cat mai aproape de marcajul de dreapta al benzii. Foarte civilizat, foarte usor de depasit. Tot respectul. In rest pana la Orsova nimic deosebit. Portile de fier mi-au parut o ruina, ma asteptam la altceva. Si drumul era destul de prost de la Turnu Severin pana la Orsova. In Orsova am urcat la Manastirea Sf.Ana. O bijuterie...multe flori, frumos amenajata, interesanta constructia. Din Orsova se vede varful turlei in mijlocul unui deal... Foarte interesant interiorul bisericii...din pacate nu s-a putut intra... am putut arunca un ochi de la usa. M-a socat ce marmura au pe jos si ce coloane de granit. S-au bagat o carca de bani in manastirea aia. Si se vede. Plus ca privelistea e magnifica.
Mai departe catre Esalnita in cautarea unui loc de cazare. Am mers la plezneala. Stiam de Steaua Dunarii/La Ponton si de cea din Dubova. Prima care mi-a iesit in cale a fost Steaua Dunarii. Mi-a placut cum arata, pret 120 ron/noapte cu mic dejun inclus...o singura camera disponibila (nr.8) de trei paturi dar mi-a dat-o la pret de camera cu doua paturi...big deal :)) Camera micuta, dar cochetica..nimic deosebit pentru banii astia. Conditii decente. Daca avea si AC era perfect. Din fericire nu au fost tantari...in schimb ne-a rugat "bell boy" sa nu lasam noaptea geamul deschis la baie ca sunt musculite. Ciudat...asa era... erau musculite...bine ca nu erau tantari. Chiar nu ma asteptam sa nu vin fara nicio piscatura de tantar. Din pacate am ramas cu un mare regret...am fost la Dunare si nu am mancat un peste... Aveau si ciorba de peste (nu-s mare fan) dar si diverse alte prepararate de peste (file grill, prajit, saramuri). Din motive de regim hiposodic nu am putut decat sa salivez si sa-mi propun o revenire dupa ce termin cu regimul respectiv. Plimbat prin zona vreo 4 ore. Drumul catre Moldova Noua e dezastru...se lucreaza la greu, asa ca pe la jumatatea distantei am cedat si m-am intors...se facea prea tarziu si nu merita sa rup masina pentru niste poze cu castelul Mariei Tereza de pe malul sarbesc. Revenit la Steaua Dunarii, mancat clatite cu gem de afine... un deliciu...facut poze pe acolo, aberat cu pescarii. Si apoi directia patut. Cred ca in 3 minute dormeam dus... bune saltele. Pacat ca era cam cald in camera. Tv-ul avea doar un canal de muzica MP3, PRO TV, ANTENA 3, HBO. Dimineata trezit super fresh si odihnit. De mult n-am mai dormit asa bine in pat strain. Nu m-au deranjat nici vecini (citeam pe aici ca-s peretii subtiri) nici zgomotul masinilor.
Mic dejun apoape ok. O omleta destul de mare, 3 felii de salam de vara, o patratica de unt. O bol mic cu gem de capsuni la amandoi si un ceai cu gust de detergent de vase :(
Strans jucariile achitat si plecat catre baile Herculane, Caransebes, Sarmisegetuza, Deva. Cine a scris pe aici ca e ok drumul catre Caransebes e un mojic. Din cei 69 km cel putin 45 sunt DEZASTRU. Drum dupa modelul Ceausescu... Din beton...evident cu ceva petice de asfalt. Se lucreaza la greu si aici asa ca NU OPTATI pentru acest drum european !!! Noroc ca peisajele au compensat...altfel pe la jumatatea drumului catre Caransebes cred ca cedam nervos. N-am vazut in viata mea peisaje mai frumoase. Niste dealuri "pufoase" ceva de neimaginat. Ehhh de la Caransebes catre Simeria se schimba treaba...minunat drumul. In Sarmisegetuza la cetatea lui Decebal nu am oprit decat 2 minute in parcare. Era atat de cald ca am decis ca am vazut destul din drum. In Deva ... tzeapa... nici un semn catre funicularul catre cetate. Evident ca nu era greu de ajuns la cetate ca se vede de la intrare in oras. Dar m-am invartit pe stradute pe acolo. In fine am ajuns la funicular..alta teapa. Cetatea e in renovare, nu "prea" se urca, oricum nu te lasa sa intrii nici sa te plimbi pe langa cetate asa ca ce rost avea sa urc doar pentru panorama Devei... am baut un suc in masina la racoarea AC-ului ca afara erau mult peste 30 grade si am plecat spre casa. Pana la Sibiu ok drumul, dupa Sibiu lucrari la greu. Am vazut un accident...de fapt o tamponare stupida. Urcare cu doua benzi pe sens care se termina cu o curba brusca pe dreapta si ingustare la cate o banda pe sens. Eh fix in curba aia un taran cu Logan (nu generalizez...asta chiar era taran cu Logan) s-a gasit sa opreasca si sa "serveasca", direct din portbagaj, un picnic la umbra.  Pe banda intai in fata mea un people carrier gen Renault Espace...ceva asiatic... cu numar strain, in fata astuia un Audi combi. Pe banda doi un Renault Clio Symbol. Cel cu Clio, in curba a incercat sa depaseasca...ca deh i s-a terminat banda si dupa bunul obicei a dat si un claxon. Clar ca i-a distras atentia si celui cu asiatica si celui cu Audi. Numa' bine ca erau sa se urce pe taranu' consumator de slana si ceapa din portbagaj (care efectiv a plonjat in sant in ultima secunda). Celelalte doua cotoharle inghetasera cu ceapa'n gat. Cel cu clio s-a fofilat si a trecut mai departe, dar cel cu mini vanul nu a putut feri audiul care a franat violent si a luat putin dreapta cat sa nu-l agate pe taran. Bine ca nu s-a lasat cu faruri / stopuri sparte. Doar mici infundaturi in barele celor doi. Cam atat despre week-end-ul la Cazanele mari/mici. Daca aveti intrebari... PM.

#48
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
E atat de frumos locul!!!!!!!!Merita vizitat!Mi-a placut f mult in pestera Ponicova.E in stare naturala .De la barca am umblat un pic prin apa apoi am urcat in grota unde stalactitele si stalagmitele au creat adevarate statui.........Plimbarea cu barca a durat 3h 30 min si a costat 30 lei/pers cu dl sorina de la pensiunea La ponton.Vi-l recomand cu caldura e un f bun ghid .

#49
franti18

franti18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.06.2006
Eu stau in Orsova, un oras frumos, linistit, cu potential turistic foarte mare. Pe clisura gasiti mai multe pesiuni, Steaua DUnari, Melba, sau mai nou Melbourne, o pesiune frumoasa langa Dubova.

Aici sunt cateva imagini ORSOVA , Manastirea ANA  .

Pretul pt o persoana cu vaporu costa 35 de ron,  pleacarea in fiecare zi la ora 15 din Orsova, aproximativ 2 ore dureaza, pana la Cazane.

Cel mai rau este ca drumurile sunt foarte proaste, mai ales dupa comuna Dubova pana la Svinita, sat Sarbesc.

#50
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
o rectificare la mesajul meu anterior e vorba de dl Sorin Cotescu

#51
puka

puka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2008

View Postanonima1, on Jul 23 2008, 09:27, said:

E atat de frumos locul!!!!!!!!Merita vizitat!Mi-a placut f mult in pestera Ponicova.E in stare naturala .De la barca am umblat un pic prin apa apoi am urcat in grota unde stalactitele si stalagmitele au creat adevarate statui.........Plimbarea cu barca a durat 3h 30 min si a costat 30 lei/pers cu dl sorina de la pensiunea La ponton.Vi-l recomand cu caldura e un f bun ghid .


salutare!

sunt noua pe aici, ce-am citit si vazut pe net despre zona dubova, cazanele dunarii m-a facut sa scriu aici. din poze si ralatari...pare de vis acolo, relaxare totala. a stat cineva la pensiunea septembrie?sau isabella? vreau sa merg in zona si nu stiu unde sa ma cazez...vreau ceva dragut, curat, decent si daca se poate si un sezlong langa piscina..e mai mult decat ok. aaa, si pretul sa fie omenesc  :D mancarea cum e?? astept pareri, sfaturi...


#52
claudiu_ne2000

claudiu_ne2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.05.2005
calatoria cu 35 de lei pana la care cazane, mari sau mici?????/...si e vorba de vaporul ala rosu?????

#53
ot_57_bac

ot_57_bac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.11.2004
pur si simplu...superba.......si valea mraconiei..care se deschide de la statuia lui Decebal......e si ea superba...merita vazute.....
vorba evreului..ce tara frumoasa avem...pacat ca e locuita....plecam la turci la bulgari si nu stim ce  frumuseti are tara asta........
ia intrebati vreun "copil de bani gata"... avazut vreodata vulcanii noroiosi...delta...eu cred ca nu...si pleaca peste mari si tari........
Romania....pur si simplu uimitoare

Attached Files


Edited by ot_57_bac, 30 July 2008 - 16:11.


#54
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

View Postot_57_bac, on Jul 30 2008, 17:09, said:

pur si simplu...superba.......si valea mraconiei..care se deschide de la statuia lui Decebal......e si ea superba...merita vazute.....
vorba evreului..ce tara frumoasa avem...pacat ca e locuita....plecam la turci la bulgari si nu stim ce  frumuseti are tara asta........
ia intrebati vreun "copil de bani gata"... avazut vreodata vulcanii noroiosi...delta...eu cred ca nu...si pleaca peste mari si tari........
Romania....pur si simplu uimitoare

mai lasa-ne cu sapantza ta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate