Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Deceptii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,711
  • Înscris: 13.10.2003
Desi inca nu s-a incheiat campionatul deja putem enumera deceptiile fiecaruia dintre noi .

Pentru mine la capitolul deceptii includ :

- Ronaldinho - departe de valoarea aratata la Barca . Se spune ca a jucat pentru echipa...poate , dar nu mi-a placut cum a jucat .
- Messi- ma asteptam sa fie noua stea a fotbalului argentinian si mondial. A fost insa folosit putin...
-Cehia - noi am ramas acasa si ei au ajuns la mondiale unde s-au facut de ras.
- Arbitrajul - catastrofal in unele meciuri .

Edited by radumiki, 02 July 2006 - 15:57.


#2
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Pentru mine o mare deceptie este procentul de 90% al jocurilor de o calitate slaba din grupe.
Oricum CM fata de CE este dupa parerea mea net inferior. Urmaresc cu mult mai mare interes europenele.
Referitor la arbitraj eu cred ca s-au dat niste directive de la FIFA, directive ce ori au fost prost intelese de arbitri, ori sunt ei tampiti. Oricum in unele partide au fost ai dreq de zelosi.

#3
dobrovici

dobrovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.07.2006

View Postradumiki, on Jul 2 2006, 16:56, said:

- Messi- ma asteptam sa fie noua stea a fotbalului argentinian si mondial. A fost insa folosit putin...
Nu cred ca putem sa il consideram pe Messi o deceptie. Asa cum ai spus si tu, a fost folosit foarte putin. Si totusi a inscris si a demonstrat in cateva momente ca este deja o autoritate pe teren. O deceptie ar fi in cazul Argentinei antrenorul, care, avand un lot exceptional la indemana, a construit echipa in jurul lui Riquelme. Desi este un jucator bun, a demonstrat in meciul cu Germania ca nu poate fi un playmaker. Este prea putin tehnic pentru rolul lui si prea putin agil. A fost depasit fizic de mijlocasii nemti care l-au trantit serios in iarba, deseori fara fault. El nu are nici o vina, dar cred ca i s-a acordat o prea mare importanta in jocul echipei. Totusi, Argentina nu este Villareal.

Sunt de acord ca Ronaldinho a fost deceptionant. Este un mare jucator si totusi ceva s-a intamplat. Nici in finala Ligii Campionilor nu a stralucit. Oboseala? Sper. Sper pentru binele lui ca nu a fost altceva. Pentru ca nu stiu daca peste patru ani va mai avea forta sa impresioneze. In 2002 era inca un pusti. In 2010 va fi la ultima Cupa Modiala, iar atunci se va afirma o noua generatie de jucatori. Toti marii fotbalisti s-au remarcat in primul rand la Mondiale. Iar Ronaldinho a ramas dator. Nu fata de noi, pentru ca altminteri este un tip exemplar, modest, ci fata de el insusi si fata de potentialul sau nemaipomenit.

#4
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,711
  • Înscris: 13.10.2003
Frank Lampard -anul trecut candida alaturi de Ronaldinho la titlul de cel mai bun jucator al lumii . A jucat slab la mondiale , iar in meciul cu Portugalia catastrofal...

#5
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
Să știți că arta de a duce un jucător în vîrf de formă la momentul oportun aparține mai mult antrenorului și mai puțin jucătorului.

Edited by mufă, 02 July 2006 - 17:56.


#6
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View Postmufă, on Jul 2 2006, 18:56, said:

Să știți că arta de a duce un jucător în vîrf de formă la momentul oportun aparține mai mult antrenorului și mai puțin jucătorului.
asa este. antrenorul e respunsabil de drumul pana la varf, dar jucatorul e responsabil cu "inaltimea" varfului.

#7
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,711
  • Înscris: 13.10.2003

View Postmufă, on Jul 2 2006, 18:56, said:

Să știți că arta de a duce un jucător în vîrf de formă la momentul oportun aparține mai mult antrenorului și mai puțin jucătorului.

Eu am afirmat ca m-a deceptionat jocul lui Lampard si a lui Ronaldinho , nu am luat in calcul cauza care a dus la jocul lor slab . Ca vinovat este  antrenorul , ceilalti din staff-ul echipei , viata privata sau motivatia materiala...asta este alta discutie . -_-

#8
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
in primul rand Ronaldinho a dezamagit cel mai mult....dupa meciurile fantastice de la Barcelona....aici la cupa mondiala nici nu prea a existat pe teren....
  in al doilea rand nationala Braziliei(care nu este alcatuita doar din Ronaldinho) care nu a reusit sa faca mai nimic la acest campionat mondial reusind sa ajunga in sferturi de finala cu noroc.....
  in al treilea rand arbitrii parca au arbitrat meciuri de divizia B cu o multime de erori pe care arbitrii titrati ca ei nu ar trebui sa le faca....
  in al patrulea rand Olanda care nu a trecut de optimi....
  in al cincilea rand Anglia de la care se astepta multe tinand cont de jucatorii din lot....
  in al saselea rand Cehia in locul careia puteam fi noi cu putin noroc....si poate reuseam macar sa mergem pana in optimi....
   si cam atat....deceptii la acest campionat mondial sunt mai multe...dar atatea ma intereseaza .....

#9
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
- SUA, in afara de egalul cu Italia s-a facut de ras.
- Francesco Totti. Ma asteptam la mult mai mult de la el...

#10
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Ronaldinho- Nu stiu ce s-a intamplat cu el. Nici acum nu pot sa-mi dau seama. Sper sa-si revina si sa joace bine macar in campionat.
Brazilia - Cea mai mare deceptie pentru mine. A jucat destul de slab in toate partidele. A castigt tot in grupe, dar a castigat chinuit. In meciul cu Franta au avut un singur sut pe poarta, din cate imi aduc amine. Foarte slab. Nu i-am mai vazut niciodata asa.

Poate ar mai fi cateva dar ma opresc la Ronaldinho si Brazilia. -_-

#11
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View PostCGF, on Jul 3 2006, 11:36, said:

Ronaldinho- Nu stiu ce s-a intamplat cu el. Nici acum nu pot sa-mi dau seama. Sper sa-si revina si sa joace bine macar in campionat.
Brazilia - Cea mai mare deceptie pentru mine. A jucat destul de slab in toate partidele. A castigt tot in grupe, dar a castigat chinuit. In meciul cu Franta au avut un singur sut pe poarta, din cate imi aduc amine. Foarte slab. Nu i-am mai vazut niciodata asa.

Poate ar mai fi cateva dar ma opresc la Ronaldinho si Brazilia. -_-
Ceva mă face să cred că Brazilia a jucat mai mult pentru a doborî recordul victoriilor consecutive și numărul de goluri marcate de un jucător la campionatele mondiale, decît pentru a cîștiga titlul.

Edited by mufă, 03 July 2006 - 20:05.


#12
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
argentina  :crybaby:  .. nu pot intelege cum de messi a fost rezerva  :ciocan:

#13
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
Am fost dezamagit de Brazilia si Argentina. In special de ultima. Parea in forma excelenta.
Sunt surprins de Franta

#14
dobrovici

dobrovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.07.2006
De ce sunteti dezamagiti de Argentina? Echipa a jucat in general bine, si in grupe si in optimi si in meciul cu Germania. In 1998 Italia a dus Franta pana la penalty-uri (tot in faza sferturilor), iar acolo a pierdut, desi putea la fel de bine sa castige. Argentina a facut la fel cu tara gazda. Atunci cand o echipa castiga un Campionat Mondial norocul are si el rolul lui, macar intr-o anumita masaura. Iar pana acum norocul a tinut cu Germania. Nu uitati ca portarul s-a accidentat, iar Leo Franco a fost modest. Nu a pus nici o presiune pe executantii adversi. Totusi se putea intampla si invers. Si atunci Argentina nu ar mai fi putut fi considerata o deceptie. Nu cred ca rezultatul penalty-urilor ar trebui sa hotarasca daca o echipa a dezamagit sau nu.

#15
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View Postdobrovici, on Jul 3 2006, 20:06, said:

De ce sunteti dezamagiti de Argentina? Echipa a jucat in general bine, si in grupe si in optimi si in meciul cu Germania. In 1998 Italia a dus Franta pana la penalty-uri (tot in faza sferturilor), iar acolo a pierdut, desi putea la fel de bine sa castige. Argentina a facut la fel cu tara gazda. Atunci cand o echipa castiga un Campionat Mondial norocul are si el rolul lui, macar intr-o anumita masaura. Iar pana acum norocul a tinut cu Germania. Nu uitati ca portarul s-a accidentat, iar Leo Franco a fost modest. Nu a pus nici o presiune pe executantii adversi. Totusi se putea intampla si invers. Si atunci Argentina nu ar mai fi putut fi considerata o deceptie. Nu cred ca rezultatul penalty-urilor ar trebui sa hotarasca daca o echipa a dezamagit sau nu.
m'a dezamagit nu pentru ca a pierdut la penaltiuri, ci pentru ca nu a transat meciul in primele 90 de minute  -_-

#16
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View Postkatsuchyo, on Jul 3 2006, 22:04, said:

m'a dezamagit nu pentru ca a pierdut la penaltiuri, ci pentru ca nu a transat meciul in primele 90 de minute  -_-
Au condus pana in minutul 80 si au fost egalati. Este greu sa-ti revii.

#17
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,711
  • Înscris: 13.10.2003
Serbia  s-a facut de ras rau de tot ... -_-

#18
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
radumiki - ma asteptam sa ghiceasca mai multe scoruri la "Ghiceste scorul final" :P

on:
- Anglia , cu doi antrenori pe banca nu a reusit sa faca macar un joc spectaculos.

Edited by ReKo, 04 July 2006 - 10:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate