Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Cu masina, spre Grecia

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
13199 răspunsuri în acest subiect

#1369
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Plec din bucuresti pe 27.06 dimineata (vineri spre sambata) spre Grecia, pe traseul Ruse-Sofia-Kulata-Salonic. E cineva interesat sa mearga in coloana?

id yahoo: lupiibah
tel: 0749151983

Editat de lupiibah, 24 iunie 2009 - 11:40.


#1370
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 655
  • Înscris: 17.03.2008
nu va mai faceti probleme cu BG, este poate mai usor decat in Romania de circulat. Intradevar mai sunt problemele de bacsis cu politia insa  nu stiu cu ce te ajuta daca sunteti 2 masini.  Politistul tot iti va lua tributul , nu se sperie de mai multe masini.
Cel mai bine este sa  treci la ora 3 dimineata granita este super ca se lumineaza de ziua la 4 si mergi bine, nu mai zic de flesurile celor din sens invers ca si la noi de atentionare ca e politie. Vacante placute.

#1371
Polonic

Polonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 140
  • Înscris: 15.01.2006
Am avut o discutie cu un coleg in pauza si se pare ca si el a avut probleme similare cu BG. Ideea e sa ai 5 Euro in fiecare buzunar si sa te cauti in buzunar de fata cu politistul si sa zici atata am. Majoritatea se multumesc cu 5E.

Sau dai direct 5E cu actele si 99% iti da actele inapoi si poti sa pleci.

Editat de Polonic, 24 iunie 2009 - 14:55.


#1372
byronero

byronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 04.02.2008

Vizualizare mesajPolonic, pe 24th June 2009, 14:52, a scris:

Am avut o discutie cu un coleg in pauza si se pare ca si el a avut probleme similare cu BG. Ideea e sa ai 5 Euro in fiecare buzunar si sa te cauti in buzunar de fata cu politistul si sa zici atata am. Majoritatea se multumesc cu 5E.

Sau dai direct 5E cu actele si 99% iti da actele inapoi si poti sa pleci.
noi cand am mers mai multe masina am fost opriti o data dar doar prima masina si restul ne a fecut semn sa depasim
si ia luat 20 euro si am impartit spaga am facut o afacere , cu toate ca toti rulam cu aceasi viteza

#1373
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.389
  • Înscris: 01.02.2006
BINGO !!!!

Exact asta vorbeam zilele trecute cu viitorii colegi de drum. Daca este oprit doar cel din fata, acesta plateste, noi urmand sa-l asteptam la 2-3 km mai incolo, apoi la final impartim spaga... :P C-asa e mumos. Daca tot nu vom avea incotro si o sa trebuiasca sa cotizam, macar s-o facem cu cap.

#1374
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 02.06.2006

Vizualizare mesajelena_j, pe 24th June 2009, 18:49, a scris:

O intrebare poate putin idioata: vi se pare inconstient sa plecam 2 persoane singuri cu masina spre grecia prin bulgaria? (nu e vorba de traseu, ne-om descurca cu el pana la urma ci ...de alte "pericole" despre care am mai auzit).
sau, in alta ordine de idei, mai este cineva care pleaca pe 4 iulie dimineata (iesire prin giurgiu)?


si noi tot singuri plecam pe 24 august,fara opriri in minunata bulgarie si slalom printre politisti bulgari. 10euro,10 euro,10 euro......fara nr. :thumbup:

#1375
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 548
  • Înscris: 12.11.2003

Vizualizare mesajricanu, pe 24th June 2009, 10:40, a scris:

Ba se specifica si de detector de radar:

[...]
Aparatele anti-radar și de detectare a radarului:
În Bulgaria este interzisă folosirea aparatelor anti-radar și a detectoarelor de radar.
[...]

Dupa cum am zis mai sus, atunci cand am plecat nu scria nimic de detector de radar. Daca citesti discutia din link-ul postat de mine vei vedea ca si ceilalti forumisti spuneau ca pe site-il MAE se specifica doar de dispozitive anti-radar in Bulgaria. Informatia despre detectoarele radar a fost bagata recent

Editat de nikolas, 24 iunie 2009 - 16:15.


#1376
LAT

LAT

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 20.06.2009
Ce vrei sa spui?Astept detalii.Multumesc pentru ca sunt interesat de trecerea te aici in Grecia (daca exista)

#1377
mayaz

mayaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 24.06.2009
in august vreau sa plec spre grecia din timisoara prin serbia si macedonia.a mai facut cineva traseul asta? ma puteti sfatui?? multumesc.............sper k d data asta am postat unde trebuie.:( destinatia finala n o cunoastem inca, mai intai sa rezervam ceva convenabil la particulari....

Vizualizare mesajLAT, pe 24th June 2009, 21:32, a scris:

Ce vrei sa spui?Astept detalii.Multumesc pentru ca sunt interesat de trecerea te aici in Grecia (daca exista)



prin vama stamora moravita (56 km d tm)mai departe nu mai stiu....

#1378
Yiannis

Yiannis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 24.06.2009
Hello! Plecam 2 persoane pe data de 26 iunie spre Grecia-Paralia-Katerini, din Sibiu. Am zis sa incercam, poate o fi mai bine sa mergem in "coloana":P Daca e cineva interesat, putem incerca. Sporuri nebanuite si drum bun la toti. ;) ID yahoo messenger: yiannisacke

#1379
Polonic

Polonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 140
  • Înscris: 15.01.2006

Vizualizare mesajmayaz, pe 24th June 2009, 22:06, a scris:

in august vreau sa plec spre grecia din timisoara prin serbia si macedonia.a mai facut cineva traseul asta? ma puteti sfatui?? multumesc.............sper k d data asta am postat unde trebuie.:( destinatia finala n o cunoastem inca, mai intai sa rezervam ceva convenabil la particulari....

prin vama stamora moravita (56 km d tm)mai departe nu mai stiu....

Am facut traseul respectiv fara nicio problema, cu exceptia unei "transit visa" fara chitanta la intrarea in Macedonia. Va recomand regiunea Pelion, am stat la localnici cu 20E pe noapte in conditii foarte bune.

Vizualizare mesajYiannis, pe 24th June 2009, 23:04, a scris:

Hello! Plecam 2 persoane pe data de 26 iunie spre Grecia-Paralia-Katerini, din Sibiu. Am zis sa incercam, poate o fi mai bine sa mergem in "coloana":P Daca e cineva interesat, putem incerca. Sporuri nebanuite si drum bun la toti. ;) ID yahoo messenger: yiannisacke

Nu mergeti in Paralia Katerini, nu stiu sa se fi intors cineva de acolo cu o impresie placuta... E un fel de Costinesti.

Editat de Polonic, 25 iunie 2009 - 08:37.


#1380
elena_j

elena_j

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 326
  • Înscris: 01.04.2008
@turistro - sunt foarte frumoase fotografiile, abia astept sa ajungem si noi acolo! Am vazut ca la intoarcere ati venit prin stara zagora - e ok drumul sa inteleg in perioada asta...

#1381
mihapet

mihapet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 111
  • Înscris: 08.10.2007

Vizualizare mesajspanache62, pe 25th June 2009, 00:50, a scris:

plecam un grup de noua persoane cu doua masini pe la ora 3 dimineata din bucuresti si o sa mergem pe varianta ruse-veliko tirnovo-gabrovo-kazanlak-stara zagora-haskovo-harmanli-svilengrad-ormenio.
vrem sa ajungem in keramoti in jur de ora 13-14.Mergem pentru prima data in Thassos si speram sa fie super.
Daca alegeti varianta cu Veliko Tarnovo, veti face cel putin 12 ore. In Bulgaria limita de viteza in afara e in jur de 80km/ora. Iar pe pasul Sipka, daca prindeti cateva tiruri, e cam nasol. Va intarzie. Dar e foarte fain traseul. Noi tot pe acolo am mers. Am plecat din Buc. la 1 noaptea si am ajuns pe Thassos la ora 15. Vacanta placuta

#1382
mayaz

mayaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 24.06.2009

Vizualizare mesajPolonic, pe 25th June 2009, 09:36, a scris:

Am facut traseul respectiv fara nicio problema, cu exceptia unei "transit visa" fara chitanta la intrarea in Macedonia. Va recomand regiunea Pelion, am stat la localnici cu 20E pe noapte in conditii foarte bune.

"transit visa" fara chitanta?? poti fi mai explicit....ce s a intamplat de fapt?

Nu mergeti in Paralia Katerini, nu stiu sa se fi intors cineva de acolo cu o impresie placuta... E un fel de Costinesti.


#1383
oldbull

oldbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 21.05.2009

Vizualizare mesajmihapet, pe 25th June 2009, 09:54, a scris:

Daca alegeti varianta cu Veliko Tarnovo, veti face cel putin 12 ore. In Bulgaria limita de viteza in afara e in jur de 80km/ora. Iar pe pasul Sipka, daca prindeti cateva tiruri, e cam nasol. Va intarzie. Dar e foarte fain traseul. Noi tot pe acolo am mers. Am plecat din Buc. la 1 noaptea si am ajuns pe Thassos la ora 15. Vacanta placuta

anul acesta ai fost si ai prins tiruri in pasul Sipka?
parca era restrictionata circulatia tirurilor prin pas pana la 31 iulie.....

#1384
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.905
  • Înscris: 22.12.2005

Vizualizare mesajaditzuuu1556, pe 24th June 2009, 16:57, a scris:

si noi tot singuri plecam pe 24 august,fara opriri in minunata bulgarie si slalom printre politisti bulgari. 10euro,10 euro,10 euro......fara nr. :thumbup:



am alergie la astfel de idei.
no ofence. merg aproape in fiecare weekend in bg. de peste 4 ani am tot merg on grecia, turcia.
nu am luat nici o amenda si n am avut nici o problema. si nu merg incet deloc ( ex - Ruse - Varna - 87 minunte - ~ 210 km
ba da, sa nu uit :este plin de "grupulete " de masini de RO care in urma cretinizarii mediatice merg in " turma" sa nu i pape baubau -ul si mai mult decat atat - merg unul in fundul altuia ca nu poti decat sa i depasesti ca si " coloana de tiruri "

si daca ai cumva "tupeul " sa iincerci sa te bagi " intre" iti iei clacsoane si flasuri ca asa i frumos si civilizat

sa nu uit ce i mia important - eu merg in majoritatea timpului cu motocicleta ..deci daca si asta merge incet si deranjeaza ..e de bine :)



no offnece, uitati de toate prostiile mediatice - Bulgaria este mai sigura ca Romania de cateva ori in ce priveste traficul rutier si siguranta in acest context

drum bun

#1385
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.389
  • Înscris: 01.02.2006
Exact asta spuneam si eu ieri...
Sub nicio forma Paralia Katerini !

Vizualizare mesajCatalin S., pe 24th June 2009, 09:54, a scris:

@Polonic...

Daca spuneai din start de Paralia Katerini, poate nu mai sarea lumea cu gura pe tine... Spun asta deoarece 90 % dintre cunostintele mele care s-au intors de acolo, au venit cu un gust amar. Mai exact a fost prima si ultima oara cand au vizitat acea statiune.


#1386
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 389
  • Înscris: 25.07.2008

Vizualizare mesajelena_j, pe 25th June 2009, 09:39, a scris:

@turistro - sunt foarte frumoase fotografiile, abia astept sa ajungem si noi acolo! Am vazut ca la intoarcere ati venit prin stara zagora - e ok drumul sa inteleg in perioada asta...

Noi ne-am intors duminica,tir-uri putine,multe masini mici pe bg,drumul bunisor,in afara de pasul shipka(pe alocuri se asfalta chiar si duminica),sfat:urmariti cu atentie putinele indicatoare,folositi si o harta pt verificarea urmatoarei localitati,tineti E85 de la sau pana la svelingrad(bg).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate