Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

La tara

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

View Postkontrast, on Jun 23 2006, 17:31, said:


Toate pozele sunt incercari timide de a copia ideile altor fotografi. Chiar nu realizezi cat de penibile iti sunt imaginile?

Incearca sa judeci inainte sa apesi pe butonul ala, foloseste-ti creierul si mai ales sufletul.

#38
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postinana, on Jun 25 2006, 15:02, said:

Toate pozele sunt incercari timide de a copia ideile altor fotografi. Chiar nu realizezi cat de penibile iti sunt imaginile?

Incearca sa judeci inainte sa apesi pe butonul ala, foloseste-ti creierul si mai ales sufletul.

Inana, hai sa punem amprenta pe senzor si sa recunoastem ca nimeni nu s'a nascut invatat, e ok sa copiezi ideile altor fotografi la inceput. Macar sa poti face acelasi lucru ca si ei, si tot esti cineva. (numa sa nu il imitati prea bine pe DL ca o sa zica ca e plagiat si alea alea :w00t:)

<scuze, senõr moderator, de sters>
Si in alta ordine de idei, sub comanda ta aria de Fun a ajuns sa isi dispute suprematia ca arie de Fun cu Sexy Lounge. WTF? :photo:
</scuze>

Edited by AlexIP, 25 June 2006 - 14:25.


#39
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

View PostAlexIP, on Jun 25 2006, 15:23, said:

Inana, hai sa punem amprenta pe senzor si sa recunoastem ca nimeni nu s'a nascut invatat, e ok sa copiezi ideile altor fotografi la inceput. Macar sa poti face acelasi lucru ca si ei, si tot esti cineva. (numa sa nu il imitati prea bine pe DL ca o sa zica ca e plagiat si alea alea :w00t:)
Ideea era cu totul alta.
Nu faptul ca se copiaza ideile este deranjant.. ci faptul ca nu se gandeste acea imagine. Era foarte simplu.

Quote

<scuze, senõr moderator, de sters>
Si in alta ordine de idei, sub comanda ta aria de Fun a ajuns sa isi dispute suprematia ca arie de Fun cu Sexy Lounge. WTF? :photo:
</scuze>
Am vazut! Dar nu stiu de ce te mira, de fapt. Sexul e intotdeauna Fun! :P

Sa-ti mai zic ca mi se pare de-a dreptul nesimtire sa asumi ca daca moderez pe o alta arie decat cea pe care sunt mai activa, nu stiu ce zic?

Edited by inana, 25 June 2006 - 16:03.


#40
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View PostT.I.I., on Jun 25 2006, 13:55, said:

Mai baieti, voi nu aveti pic de obraz, serios; omu a postat niste poze, si a cerut niste "pareri", nu sa "il luati la misto"; da' ce, voi aveti impresia ca il puteti transforma intr-o alta victima de-a "mistourilor voastre" ?! pe bune, nu aveti "maniere".

man, "superpoze"; daca mai ai, mai pune, nu te lasa, da-le peste nas in continuare arogantilor astora. "Bravo !", "la mai mare !"

cu drag, T.I.I.
Vorbesti la misto si tu?


View Postinana, on Jun 25 2006, 15:02, said:

Toate pozele sunt incercari timide de a copia ideile altor fotografi. Chiar nu realizezi cat de penibile iti sunt imaginile?

Incearca sa judeci inainte sa apesi pe butonul ala, foloseste-ti creierul si mai ales sufletul.
Tu mai bine ai incerca sa judeci inaite de apasa butoanele unei tastaturi. Nu prea au cum sa fie copii timide, deoarece eu refuz cu vehementa toate trimiterile la scolile fotografiei, linkuri spre asa zise situri profesioniste si alte sfaturi aparent binevoitoare. Eu tot astept ca reply alte imagini care sa-mi demonstreze cat de penibil sunt. Oare cer prea mult? Sau oare e prea greu? Repet: 'De vorbiti ma fac ca n-aud...'

View PostAlexIP, on Jun 25 2006, 15:23, said:

Inana, hai sa punem amprenta pe senzor si sa recunoastem ca nimeni nu s'a nascut invatat, e ok sa copiezi ideile altor fotografi la inceput. Macar sa poti face acelasi lucru ca si ei, si tot esti cineva.
Ai putea sa-mi arati un exemplu de asemanare?

#41
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Păi uită-te și tu pe forum p'aici să vezi diferența.
Nu te mai ascunde atâta după cuvinte cu sensuri prea puțin înțelese de tine...
Dacă-mi servești iar replica cu "n-am chef" ești penibil.

#42
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View Postezekio, on Jun 25 2006, 20:07, said:

Păi uită-te și tu pe forum p'aici să vezi diferența.
Nu te mai ascunde atâta după cuvinte cu sensuri prea puțin înțelese de tine...
Dacă-mi servești iar replica cu "n-am chef" ești penibil.
Ok. Asa am si facut. De exemplu am ajuns aici: http://forum.softped...t...116135&st=0
Cred ca pozele sunt prea bune pt un incepator. Nu cred ca isi mai au locul comentarii de genul a x-a poza nu este focalizata, sau la cutare ai dat cu blitul direct (unde a si raspuns autorul ca se inseala.), pur si simplu toate sunt bine gandite si studiate. Nu am tupeul sa le comentez. In plus autorul are si un site bine pus la punct. Daca aici nu avem de-aface cu un profesionist atunci chiar ca sunt penibil.

#43
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Incepi sa elucidezi misterul "rautacioaselor critici" vad...

#44
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View Postdlbogdan, on Jun 25 2006, 20:27, said:

Incepi sa elucidezi misterul "rautacioaselor critici" vad...
Multumesc de bunele intentii. Poate ca ca sunt eu putin mai ciudat sau capos cum ar zice altii dar eu prefer (sa incerc) sa invat fotografie prin obiectiv si nu prin teorie.(si bineinteles si prin fotografiile altora).

#45
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Fără un minim de teorie n-ai făcut mare lucru.

#46
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postkontrast, on Jun 25 2006, 20:33, said:

Multumesc de bunele intentii. Poate ca ca sunt eu putin mai ciudat sau capos cum ar zice altii dar eu prefer (sa incerc) sa invat fotografie prin obiectiv si nu prin teorie.(si bineinteles si prin fotografiile altora).
asa am facut si io ceva timp ... si faceam niste poze ... :death:

acu le fac la fel de :death: da macar am fost pe la scoala si le gandesc un pic inainte sa le fac asa de :death:

pe bune acu, o sa-ti deschida orizonturile ... o sa intelegi ca au unele lucruri o anumita logica ;)

#47
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004

View Postshobi, on Jun 25 2006, 23:10, said:

asa am facut si io ceva timp ... si faceam niste poze ... :death:
acu le fac la fel de :death: da macar am fost pe la scoala si le gandesc un pic inainte sa le fac asa de :death:

off topic: pai daca acu tre sa te mai si gandesti ca sa le faci la fel de naspa.... e de rau.... :P

:roflmaofast:

#48
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postccezar2004, on Jun 25 2006, 23:14, said:

off topic: pai daca acu tre sa te mai si gandesti ca sa le faci la fel de naspa.... e de rau.... :P

:roflmaofast:
incerc sa imi descopar latura feminina ... care cred ca e cam blonda  <_<

#49
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006
Incetati bah cu mistourile !!!

kontrast, mai pune niste poze !!! sunt convins ca ai evoluat mult !!!

va pup ! papa !

#50
void

void

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.03.2006

Quote

Ok. Asa am si facut. De exemplu am ajuns aici: http://forum.softped...t...116135&st=0
Cred ca pozele sunt prea bune pt un incepator. Nu cred ca isi mai au locul comentarii de genul a x-a poza nu este focalizata, sau la cutare ai dat cu blitul direct (unde a si raspuns autorul ca se inseala.), pur si simplu toate sunt bine gandite si studiate. Nu am tupeul sa le comentez. In plus autorul are si un site bine pus la punct. Daca aici nu avem de-aface cu un profesionist atunci chiar ca sunt penibil.

PopiX a cerut "pareri critici sfaturi ...etc stiti voi .....", si asta a primit: pareri critici sfaturi.
Cateva persoane de pe acest forum ti-au prezentat parerea lor despre fotografiile tale pentru ca, nu-i asa, asta ti-ai dorit. Acum, ca tu nu vrei sa accepti adevarul este alta poveste.
Cand ti s-a sugerat sa citesti mai mult ai refuzat cu vehementa. Poate dupa ultimele comentarii vei regandi aceasta decizie si vei renunta la victimizare, si vei observa ca incercam doar sa te ajutam.

#51
mikele

mikele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.05.2005

View Postkontrast, on Jun 25 2006, 20:33, said:

Multumesc de bunele intentii. Poate ca ca sunt eu putin mai ciudat sau capos cum ar zice altii dar eu prefer (sa incerc) sa invat fotografie prin obiectiv si nu prin teorie.(si bineinteles si prin fotografiile altora).


Ai doua posibilitati:
1. Continui cu metoda asta de invatare si poate reusesti! Asta in cazul in care ai un''gift'' care abea asteapta sa se dezvaluie, si sincer...eu nu cred! Sau continui cu metoda asta si ai sa obtii numai uzura aparatului si nimic altceva!
2. Apelezi la ''teorie'' si poate o sa obtii ceva rezultate!
PS! Nu o sa vezi prea curind fotografii de la mine! Am incercat si eu metoda 1 si te asigur ca nu merge! Sigur lipseste ''gift-ul'' si asta trebuie inlocuit cu multa lectura!
Ba chiar si dupa ceva teorie tot n-am rezultate care sa merite altfel decit comentarii ''glumete''!
PS! Singura directie imbunatatita nitel este : critica altora...... :D

#52
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View Postmikele, on Jun 26 2006, 11:31, said:

Ai doua posibilitati:
1. Continui cu metoda asta de invatare si poate reusesti! Asta in cazul in care ai un''gift'' care abea asteapta sa se dezvaluie, si sincer...eu nu cred! Sau continui cu metoda asta si ai sa obtii numai uzura aparatului si nimic altceva!
2. Apelezi la ''teorie'' si poate o sa obtii ceva rezultate!
PS! Nu o sa vezi prea curind fotografii de la mine! Am incercat si eu metoda 1 si te asigur ca nu merge! Sigur lipseste ''gift-ul'' si asta trebuie inlocuit cu multa lectura!
Ba chiar si dupa ceva teorie tot n-am rezultate care sa merite altfel decit comentarii ''glumete''!
PS! Singura directie imbunatatita nitel este : critica altora...... :D
Nu ca vreau acum sa te contrazic,dar posibilitati sunt mult mai multe. Poate o sa ajung si la teorii dar deocamdata raman tot la seria asta de poze, imagini, ce-or fi ele si mai adaug cate ceva ...



#53
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Si mai slabe decat cele de la inceput...

#54
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
io zic ca esti in perioada in care daca iese o poza focalizata e o victorie ... been there done that ...

ce aparat folosesti ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate