Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Pierdut topic, il declar nul.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#19
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
in general, cine vine aici are un background, stim cam ce face si vorbele aceluia capata greutate din aceasta cauza. pana acum, tudor_dx a gresit odata in afirmatiile sale. probabil din viteza. nu-i bai. dar nu poti fi sigur de un lucru atat timp cat nu stii cu cine vorbesti. parerea mea este ca, daca vrea sa intre in micul grup foto softpedist, atunci ar fi o idee buna sa-si rupa 5 minute din timpul pe care il acorda "viitorul site foto/video" si sa ne prezinte cateva realizari.

la inceput am crezut ca-i vorba de tudor pantelimonescu, dar supozitiile mi-au fost infirmate rapid. pacat.

Edited by cold_fire, 20 June 2006 - 11:34.


#20
acrac

acrac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 04.11.2004
Monitox are dreptate, sa nu uitam ca omu e la servici, si ca a primit o sarcina. Ok noi restul suntem aici pe terenu de joaca, el e la servici.
Hai sa-l lasam un pic in pace, vine el mai tarziu si ne zice ce si cum. Ne obisnuim unii cu altii si pe urma incepem sa ne tragem de urechi, sa ne dam suturi in fund si altele.
Sa n-o dam in diverse: avem 2 moderatori .... sa ne traiasca.

#21
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View PostMonitox, on Jun 20 2006, 12:24, said:

Tu cand te-ai inscris pe forumul asta te-ai prezentat ? Sa fim seriosi. Se se prezinte DE CE ? El a primit o sarcina de serviciu si o va duce la indeplinire. E simplu ! NU trebuie sa-ti ceara TIE sau altora voie sa modereze ce nu e OK. Get it ?

Atata timp cat nu e impertinent (si nu e deloc genul) nu vad de ce trebuie sa suporte porcarii de genul asta. Putin mai mult BUN SIMT nu ar strica. ZAU ca nu !

Nu a spus nimeni ca este EXPERT in foto dar stie si el destule. Don't worry. Nu va asteptati sa se laude pe aici ca nu asta e scopul lui.


nu cred ca a cerut nimeni ceva imposibil si nu cred ca cineva a folosit vreun ton enervant, dar te simti usor cu pumnu'n gura cand se inchid topicuri de discutie unu dupa altu' fara nici o explicatie de catre unu' de-i zice Tudor. Cine e el?...Cand a aparut?

Ideea e ca TOTUSI nu cred ca era asa o situtie de criza incat sa intervina adminul Softpedia pe tonul asta. Nu mai frumos era sa intervina totusi acest domn Tudor si sa ne spuna doua vorbe? Sa ne obisnuim si noi cu el...Nu credeti ca se evitau "porcariile astea" (poate mai bine zis "discutiile astea").Aici e o comunitate virtuala, si carei membri isi exprima opiniile...asta nu se poate bana sau interzice...

Sarcina aia de serviciu se refera totusi la munca cu oamenii...nu? sau munca cu userii?...ca aia e mai fraeri...

Nah...ma scuzati ca am intervenit...Daca parerea mea e in contradictie cu regulamentul Softpedia stergeti postul...faceti ce stiti...

#22
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Nu sunt convins ca avem doi moderatori sau ca-i vom avea pentru mult timp. In fond si la urma, urmelor e libertate deplina, asa cum si Softpedia o cauta si o gaseste, asa putem face si noi.

Mai intram pe Softpedia doar pentru aria Foto, dar cum s-a dovedit recent, prea multi descreierati pe aici. Acum vom avea si o moderare de alt gen, care eu nu sunt convins ca va ajuta. Probabil pentru harpa si pentru altii ca el, va fi mult mai bine.

A sosit momentul sa lasam Softpedia celor care o populeaza in marea majoritate... ;) Softpedia e un business si ca urmare politica firmei dicteaza tot, nu suntem noi in masura sa decidem ce si cum, asa ca daca Softpedia considera ca e mai bine ca Tudor sa nu se fi prezentat... Foarte bine pentru ei, foarte rau pentru noi.

Inclin sa cred ca noi nu suntem comunitatea foto Softpedia, ci o comunitate foto, fara nume. ;)

Mult success Tudore... Cum primesti bonus de la Softpedia, pe numar de reclamatii sau pe altceva?

#23
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
daca tot e angajatul firmei si e si moderator.... sa modereze si topicul asta.... nu ?

sa raspunda la cerintele userilor.... eu asa cred ca e corect...

:)

#24
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View Postbig_ipaq, on Jun 20 2006, 12:50, said:

Nu sunt convins ca avem doi moderatori sau ca-i vom avea pentru mult timp. In fond si la urma, urmelor e libertate deplina, asa cum si Softpedia o cauta si o gaseste, asa putem face si noi.

Mai intram pe Softpedia doar pentru aria Foto, dar cum s-a dovedit recent, prea multi descreierati pe aici. Acum vom avea si o moderare de alt gen, care eu nu sunt convins ca va ajuta. Probabil pentru harpa si pentru altii ca el, va fi mult mai bine.

A sosit momentul sa lasam Softpedia celor care o populeaza in marea majoritate... ;) Softpedia e un business si ca urmare politica firmei dicteaza tot, nu suntem noi in masura sa decidem ce si cum, asa ca daca Softpedia considera ca e mai bine ca Tudor sa nu se fi prezentat... Foarte bine pentru ei, foarte rau pentru noi.

Inclin sa cred ca noi nu suntem comunitatea foto Softpedia, ci o comunitate foto, fara nume. ;)

Mult success Tudore... Cum primesti bonus de la Softpedia, pe numar de reclamatii sau pe altceva?
Desi mi se pare ca ne-am contrazis la topicu lu xmix, aici ai dreptate: softpedia e un business si pe mine personal ma enerveaza "soptpedia ad", iar de forumuri de fotografie e plin netu ...

#25
raduste

raduste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 15.01.2004
Monitox, eu credeam ca aria foto de pe Softpedia a devenit o gasca de prieteni, mai mult sau mai putin mistocari. Cand intri intr-o gasca, dai un buna ziua, vezi si tu la inceput ce bancuri se spun acolo, ce povesti, etc si apoi incerci sa te integrezi.

Insa daca interesele firmei (financiar) primeaza, ok atunci, dar sa stim si noi. Nu de alta, dar avem experienta DW-ului, care din cauza intereselor a pierdut mult.

Urmeaza vreo cotizatie de platit, sau altceva?

#26
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbig_ipaq, on Jun 20 2006, 12:50, said:

Nu sunt convins ca avem doi moderatori sau ca-i vom avea pentru mult timp. In fond si la urma, urmelor e libertate deplina, asa cum si Softpedia o cauta si o gaseste, asa putem face si noi.

Mai intram pe Softpedia doar pentru aria Foto, dar cum s-a dovedit recent, prea multi descreierati pe aici. Acum vom avea si o moderare de alt gen, care eu nu sunt convins ca va ajuta. Probabil pentru harpa si pentru altii ca el, va fi mult mai bine.

A sosit momentul sa lasam Softpedia celor care o populeaza in marea majoritate... ;) Softpedia e un business si ca urmare politica firmei dicteaza tot, nu suntem noi in masura sa decidem ce si cum, asa ca daca Softpedia considera ca e mai bine ca Tudor sa nu se fi prezentat... Foarte bine pentru ei, foarte rau pentru noi.

Inclin sa cred ca noi nu suntem comunitatea foto Softpedia, ci o comunitate foto, fara nume. ;)

Mult success Tudore... Cum primesti bonus de la Softpedia, pe numar de reclamatii sau pe altceva?

Acesta este un forum PUBLIC. Poate posta oricine si orice user are drepturile sale. NU o sa distrug conceptul initial doar pentru ca se formeaza o gasca de useri care nu mai accepta altii.

Un forum exista pentru a facilita schimbul de OPINII, pentru a DISCUTA impreuna cu altii...etc. Daca scopul TAU nu este acesta, atunci nu vad cine te opreste sa NU mai discuti cu unii useri pe care nu ii agreezi.

Exista foarte multi useri pe acest forum care posteaza sau nu de 4-5 ani de zile si NICODATA nu au avut un conflict cu cineva. Exista unii care se cred lideri de comunitate sau au tot timpul o problema...

Asa sunt oamenii. Noi nu avem ce sa facem... NU avem cum sa-i multumim pe toti. AM pus la dispozitia userilor acest spatiu unde exista TOTUSI niste reguli si gata. Cine vrea profita de el cine nu... nu.

Ultima ta propozitie este (fara suparare) INFANTILA.

Angajatii firmei au fost pusi sa modereze sectiunile care se intrepatrund cu munca lor pentru a exista un nivel constant de prezenta pe forum al unor persoane ce pot interveni. NU au bonusuri, nu are nici o treaba fisa postului cu forumul...

Tudor nu a postat aici pentru ca este pe teren acum. SI oricum, cred ca sunt mai in masura sa va raspund la intrebri vis-a-vis de aceasta problema pentru ca nu EL a hotarat sa modereze acest forum ci EU.

El doar ia suturi nemeritate  :)

View Postraduste, on Jun 20 2006, 13:04, said:

Insa daca interesele firmei (financiar) primeaza, ok atunci, dar sa stim si noi. Nu de alta, dar avem experienta DW-ului, care din cauza intereselor a pierdut mult.

Urmeaza vreo cotizatie de platit, sau altceva?

NU vad nici o legatura intre partea financiara si faptul ca un angajat a fost pus sa intervina pe forum atunci cand este nevoie...

Alta remarca gratuita si fara nici o sustinere din realitate. Nu cred ca userii au primit vreo restrictie "din cauze financiare" in ultima vreme. Ba din contra.. facem eforturi sa asiguram cat mai multe resurse ca forumul sa mearga decent.

#27
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Money talks... ;) Eu cred ca Monitox prin nume ne-a transmis ceva. :P

Ce foto, ce prieteni, ce intalniri? Banii vorbeste...

#28
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Monitox, atentie mare, doar pentru ca scrie Administrator in dreptul tau, nu te face Dumnezeu. Propozitiile mele nu sunt infantile. Infantila e politica care vrei s-o explici si nu reusesti.

Eu cred ca n-ai inteles nimic din ce s-a discutat aici, dar e doar O OPINIE, PUBLICA.

Oricum, cred ca discutia e desarta. Nivelul de gandire e unul la care nu ma pot cobora.

Fac pe forumul meu o sectiune foto?

#29
raduste

raduste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 15.01.2004

View PostMonitox, on Jun 20 2006, 13:08, said:

Alta remarca gratuita si fara nici o sustinere din realitate. Nu cred ca userii au primit vreo restrictie "din cauze financiare" in ultima vreme. Ba din contra.. facem eforturi sa asiguram cat mai multe resurse ca forumul sa mearga decent.

Din pacate te inseli. Sunt suficient de enervat de spamul zilnic de pe mail ca sa trebuiasca sa vad in fiecare zi si pe SP.

Cat priveste eforturie pt a asigura resurse...sa sti ca nu banii fac un forum bine vazut, ci oameni care il populeaza.

#30
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbig_ipaq, on Jun 20 2006, 13:08, said:

Money talks... ;) Eu cred ca Monitox prin nume ne-a transmis ceva. :P

Ce foto, ce prieteni, ce intalniri? Banii vorbeste...

Iar esti in eroare. Analogia facuta de tine nu are nici o legatura cu nick-ul meu.
REVIN: care este legatura cu banii ? Va obsedeaza chestia asta in ultima vreme... care este problema ?
Ar fi mai frumos sa facem cheta nu ? Well. am incercat si asta si guess what .. tu nu erai atunci aici si nici multi altii !!! Iar cei ce se bat acum cu pumnul in piept ne-au dat sustinere morala si ne-au urat bafta :D

AM muncit 5 ani ca sa ne dezvoltam si sa facem chestia asta o afacere ca sa o putem SUSTINE ! Nu-ti convine ? E problema ta.

Spre deosebire de altii noi am muncit pentru fiecare cent si nu am intins mana. Nu am avut fonduri in spate, nu am primit sponsorizari nu am primit NIMIC moka. Pentru asta ar trebui sa ne respecti. Pentru ca suntem ROMANI si am facut o chestie prin MUNCA si nu prin spagi sau furtisaguri.

E foarte usor sa te pisi pe toate valorile.. mai greu e sa faci ceva care sa valoreze ceva...

View Postraduste, on Jun 20 2006, 13:14, said:

Din pacate te inseli. Sunt suficient de enervat de spamul zilnic de pe mail ca sa trebuiasca sa vad in fiecare zi si pe SP.

Cat priveste eforturie pt a asigura resurse...sa sti ca nu banii fac un forum bine vazut, ci oameni care il populeaza.

Nu stiu cat spam primesti tu dar te asigur ca nu are nici o legatura cu calitatea ta de membru al acestui forum.

#31
raduste

raduste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 15.01.2004

View PostMonitox, on Jun 20 2006, 13:19, said:

Nu stiu cat spam primesti tu dar te asigur ca nu are nici o legatura cu calitatea ta de membru al acestui forum.

Spamul de care vorbeam e cel ce vine pe email (nu de pe SP). Cel suplimentar generat de SP, este cel cu reclama atotprezenta pe fiecare topic.

#32
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,684
  • Înscris: 26.11.2001
E incredibila discutia.

Ma uit si nu imi vine sa cred ca unii oameni pot gandi si scrie asa.

Ce e asa greu de inteles in urmatoarele:
1. forumul e un loc de discutii libere
2. exista un regulament si bunul simt
3. accesul e gratuit si liber atata timp cant nu incalci regulile
4. forumul nu este un loc de intalnire al unor initiati ci cel mult al unor pasionati.
Daca ei sunt si profesionisti intr-un anumit domeniu este ff. bine, insa asta nu se deosebesc prin nimic ca drepturi de ceilalti membri.
5. acest forum este sustinut financiar de o firma din Romania si consuma resurse care pana acum trec financiar de costul a 3-4 Loganuri noi. Nu suntem fundatie de binefacere, nici nu am sustinut vreodata asta, deci ne finantam prin reclame.
La TV cand e reclama spargi televizorul ?

Intelegeti odata ca prezenta pe acest forum NU este un sacrificiu sau un cadou pt noi !

Nu va datoram nimic individual sau personal. Actiunile voastre sunt pur benevole si spre beneficiul altor vizitatori.

#33
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View PostMonitox, on Jun 20 2006, 13:19, said:

Iar esti in eroare. Analogia facuta de tine nu are nici o legatura cu nick-ul meu.
REVIN: care este legatura cu banii ? Va obsedeaza chestia asta in ultima vreme... care este problema ?
Ar fi mai frumos sa facem cheta nu ? Well. am incercat si asta si guess what .. tu nu erai atunci aici si nici multi altii !!! Iar cei ce se bat acum cu pumnul in piept ne-au dat sustinere morala si ne-au urat bafta :D

AM muncit 5 ani ca sa ne dezvoltam si sa facem chestia asta o afacere ca sa o putem SUSTINE ! Nu-ti convine ? E problema ta.

Spre deosebire de altii noi am muncit pentru fiecare cent si nu am intins mana. Nu am avut fonduri in spate, nu am primit sponsorizari nu am primit NIMIC moka. Pentru asta ar trebui sa ne respecti. Pentru ca suntem ROMANI si am facut o chestie prin MUNCA si nu prin spagi sau furtisaguri.

E foarte usor sa te pisi pe toate valorile.. mai greu e sa faci ceva care sa valoreze ceva...
Nu stiu cat spam primesti tu dar te asigur ca nu are nici o legatura cu calitatea ta de membru al acestui forum.


Cine v-a intrebat de cat ati muncit ca sa aduceti Softpedia aici?
Adevarat, e unul din cele mai bune proiecte online romanesti, dar, repet, a intrebat cineva ceva despre asta? Nu. Discutia era despre comunitatea formata aici (care, by the way, NU este o comunitate care nu accepta pe altii, cum ziceati mai sus...si nu stiu de unde ati inteles asa ceva... :w00t: ) care, repet, nu este o comunitate de USERI, de avataruri si de nick-uri, ci de OAMENI, iar Softpedia cu astia din urma lucreaza. Daca nu sunteti in stare sa accetati parerile acestora si inchideti gura oamenilor cu iesiri nevricoase de genul asta, atunci exista o mare problema la mijloc...

Comunitatea asta de care tot zice lumea pe aici ar trebui respectata. Cu cat comunitatea asta e mai mare, cu atat mai mari si grase ar fi contractele de publicitate...sau nu?...

#34
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
adminilor, se vede treaba ca voi nu ati urmarit aria asta cu atentie.... :)

#35
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Monitox, pastreaza un limbaj decent, da un exemplu.

Admir munca voastra, n-am spus asta. Chiar ieri am trecut prin fata sediului vostru si ma gandeam uite o firma serioasa, care-a luat-o de la zero si a realizat ceva. Dar am o problema cu modul in care gandesti/ganditi. Am o problema cu politica prin care vi si impui un lucru fara sa-l discuti. Pe de alta parte cred ca a ajunge in varful piramidei poate tine si de alte lucruri, nu neaparat de meritele voastre ca indivizi. In rest, jos palaria.

Crede-ma, si eu am un forum, cu aproape 2.000 de membri inregistrati. Il sustin, platesc colocatia pentru un server, hardware. Crede-ma stiu. Si in dreptul meu scrie administrator, dar pentru asta nu ma cred nici Dumnezeu, nici nu am ambitii cum ai tu, nici nu vorbesc indecent. Dau un exemplu prin tot ce fac.

Dar asta pana la urma e o treaba de optiune. Fiecare cum isi asterne asa doarme. Asa cum am venit aici si am facut FOTOgrafie la un nivel cu ceva mai mari pretentii, asa putem s-o facem in alta parte.

Pana la urma arta e o treaba cu adresare la o nisa relativ mica, iar in ziua de azi, fotografia digitala nu mai ridica pretentii de genul asta.

O zi buna si profit maxim.

#36
fotoAgrafa

fotoAgrafa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 20.05.2006
Tudor este tratat ca orice alt nou user de catre membrii mai vechi ai "gastii". Cum dom'le sa vina unu care n-are sute de posturi si sa fie si moderator pe deasupra ? Cum isi permite unul sa modereze aria foto fara sa puna aici niste poze ca sa ne sparga pe toti in figuri ? Ce are moderatul cu nivelul de cunostinte din domeniul foto. Trebuie sa fii expert sa moderezi ? NU. Trebuie sa fii echilibrat in gandire, dispus sa ajuti si sa asculti oamenii.

Eu sunt de parere ca tot threadul asta nu este altceva decat o dovada (a cata ?) de intoleranta din partea unora de pe aici. Sa nu cumva sa vina unu care sa strice armonia "perfecta" creata intre unii de aici. Cum spune si Monitox, asta e un forum public si nu o lista de discutii private, cum ar crede unii de aici.

Ar trebui cu totii sa fiti mai toleranti. Si cui nu-i place, sa-si faca forumul lui si sa scrie acolo, impreuna cu prietenii apropiati. Dar apare insa o problema, desigur: nu mai are cine sa admire operele. Nu mai vine nimeni sa le laude - din afara. Adica daca vine unu din afara si nu face plecaciuni, e tratat cu "reject".

Tudor, fa-ti meseria cum trebuie si nu lua in seama toate rautatile celor de aici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate