Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 

diverse

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
70 replies to this topic

#55
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
xmix, care e nemultumirea? Ai pus niste imagini, ai primit un feedback. Nu sunt laude. Asat e. Ai maturitatea sa le accepti si sa mergi mai departe.  Fara lamentari si cu barbatie.

#56
xmix

xmix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.06.2004

View Postmr.fred, on Jun 19 2006, 12:57, said:

xmix, care e nemultumirea? Ai pus niste imagini, ai primit un feedback. Nu sunt laude. Asat e. Ai maturitatea sa le accepti si sa mergi mai departe.  Fara lamentari si cu barbatie.
sincer .nu ma deranjeaza absolut deloc sa fiu criticat..dimpotriva accept si nu bag capu in pamint ca un  strutz, dar ma enerveaza ca se ajunge la discutii total deplasate...
o sa mai revin cu o serie dupa ce-mi curat filtru  :peacefingers:

#57
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View Postmr.fred, on Jun 19 2006, 12:57, said:

xmix, care e nemultumirea? Ai pus niste imagini, ai primit un feedback. Nu sunt laude. Asat e. Ai maturitatea sa le accepti si sa mergi mai departe.  Fara lamentari si cu barbatie.
Da domnule, dar nu cred ca respunsul este bun, mai ales din partea doamnei cu blitzu. Mi-a dat lincu' de la blogu' dansei unde am ramas socat. Fetzele mi s-au parut palide si comune iar peisajele mult prea calde. Nu suntem chiar asa de aproape de soare.

#58
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Doamneeee. A mai aparut unul scapat de la nebuni. Welcome!

#59
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
xmix, hai ca incep eu cu criticile ca laude din pacate nu prea sunt despre pozele tale

In primul rand incadrarea e proasta, tinzi sa pui subiectul pe mijloc (daca citesti ''centrul'' din semnatura mea ai sa intelegi) spatiul intre subiect si marginea pozei este extrem de mare, 'tridimensiunea (fie mac, casa, masina etc) lipseste (eu as fi intadrat sa ptrind si umpic din interiorul macului, ceva mai de sus) sunt niste  ''reguli'' f importante pe care tu nu le sti iar fara aceste regul pozele tale ies asa cum ies.

eu unul te invit sa dai o tura pe la ''Scoala''
acolo ai sa inveti multe lucruri despre incadrare, fundal, timpi de expunere, procesare si tot felul de chiesti interesante  :)

p.s: daca ar fi sa comentam fiecare poza in parte, ne-ar lua zile intregi iar tu nu ai intelege nimic din asta + ca si noua ne-ar fi foarte greu pt ca din orice comentariu s-ar dezvolta alte intrebari si tot asa :)

Si ca sa incepi cu inceputul citeste manualul de utilizare al aparatului (un lucru foarte important pt inceput)

have fun!

#60
Nae65

Nae65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 28.02.2005

View Postkontrast, on Jun 19 2006, 18:05, said:

Da domnule, dar nu cred ca respunsul este bun, mai ales din partea doamnei cu blitzu. Mi-a dat lincu' de la blogu' dansei unde am ramas socat. Fetzele mi s-au parut palide si comune iar peisajele mult prea calde. Nu suntem chiar asa de aproape de soare.
Era și normal să rămâi șocat...
La linku' lu' d-na cu blitzu' dăduși pentru prima dată în viața ta peste ceva ce se cheamă artă...

#61
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postxmix, on Jun 19 2006, 09:05, said:

dimineatza asta in drum spre servici...hai ca m-am ambitionat  :D

As fi incercat o perspectiva de jos la aia cu macii, dupa ideea Florianei Barbu, ca tot m'a impresionat poza aia. :D

#62
kontrast

kontrast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 24.10.2005

View PostNae65, on Jun 19 2006, 19:11, said:

Era și normal să rămâi șocat...
La linku' lu' d-na cu blitzu' dăduși pentru prima dată în viața ta peste ceva ce se cheamă artă...

Ma, voi faceti parte din aceeasi echipa? Cred ce e una de fotbal, ca virgula cu fotografia n-aveti nici o tangenta.


View PostCadyllac, on Jun 19 2006, 18:43, said:

xmix, hai ca incep eu cu criticile ca laude din pacate nu prea sunt despre pozele tale

In primul rand incadrarea e proasta, tinzi sa pui subiectul pe mijloc (daca citesti ''centrul'' din semnatura mea ai sa intelegi) spatiul intre subiect si marginea pozei este extrem de mare, 'tridimensiunea (fie mac, casa, masina etc) lipseste (eu as fi intadrat sa ptrind si umpic din interiorul macului, ceva mai de sus) sunt niste  ''reguli'' f importante pe care tu nu le sti iar fara aceste regul pozele tale ies asa cum ies.

eu unul te invit sa dai o tura pe la ''Scoala''
acolo ai sa inveti multe lucruri despre incadrare, fundal, timpi de expunere, procesare si tot felul de chiesti interesante  :)

p.s: daca ar fi sa comentam fiecare poza in parte, ne-ar lua zile intregi iar tu nu ai intelege nimic din asta + ca si noua ne-ar fi foarte greu pt ca din orice comentariu s-ar dezvolta alte intrebari si tot asa :)

Si ca sa incepi cu inceputul citeste manualul de utilizare al aparatului (un lucru foarte important pt inceput)

have fun!
De ce naiba nu vrei sa intelegi mai cadilac ca faza cu "centru universului" e aiurea? Sa te ghidezi dupa un asa moto in fotografie depasete orice aberatie de lentila. Nu stiu de unde ai "preluat" treaba asta, oare de pe peretele unui wc?

#63
Nae65

Nae65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 28.02.2005

View Postkontrast, on Jun 19 2006, 19:30, said:

Ma, voi faceti parte din aceeasi echipa? Cred ce e una de fotbal, ca virgula cu fotografia n-aveti nici o tangenta.
Da... poți să-i spui și echipă... dar cu ghilimelele cuvenite...
Normal că nu avem tangență cu fotofrafia... unii deja sunt geostaționari și cât mai aproape de centru...

#64
xmix

xmix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.06.2004

View PostNae65, on Jun 19 2006, 19:36, said:

Da... poți să-i spui și echipă... dar cu ghilimelele cuvenite...
Normal că nu avem tangență cu fotofrafia... unii deja sunt geostaționari și cât mai aproape de centru...

no hai sa va mai pun una "centrata"..poate asta o sa va placa si pot sa dormi linistit si eu in patul meu centrat la dreapta...
ps: adaugat putin blur photoshop...din anumite motive..

View PostNae65, on Jun 19 2006, 19:36, said:

Da... poți să-i spui și echipă... dar cu ghilimelele cuvenite...
Normal că nu avem tangență cu fotofrafia... unii deja sunt geostaționari și cât mai aproape de centru...

no hai sa va mai pun una "centrata"..poate asta o sa va placa si pot sa dormi linistit si eu in patul meu centrat la dreapta...
ps: adaugat putin blur photoshop...din anumite motive..

Attached Files



#65
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
troll...

eu ma retrag, ca vad ca nu ai cu cine vorbii  :puke:

las pe-i mai buni in fata !  :death:

si apropo xmix, pacat de banii cheltuiti!  

Aparatu ala n-o sa faca niciodata poze bune de unu singur  -_-


uite asta te face ca data viitoare cand mai vine unu nou cu poze ca xmix, sa ii spui ca are niste poze de c***t si ca ar fi mai bine sa se lase de fotografiat

cer inchiderea topic-ului

Edited by Cadyllac, 19 June 2006 - 19:11.


#66
Nae65

Nae65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 28.02.2005

View Postxmix, on Jun 19 2006, 19:59, said:

no hai sa va mai pun una "centrata"..poate asta o sa va placa si pot sa dormi linistit si eu in patul meu centrat la dreapta...
ps: adaugat putin blur photoshop...din anumite motive..
no hai sa va mai pun una "centrata"..poate asta o sa va placa si pot sa dormi linistit si eu in patul meu centrat la dreapta...
ps: adaugat putin blur photoshop...din anumite motive..
Ai și un titlu pentru imaginea asta?

View Postmr.fred, on Jun 18 2006, 20:21, said:

Eu am impresia ca de fapt cativa din membrii de aici sunt testati. Li se testeaza rabdare, atitudinea, spontaneitatea, umorul si toate cele....

Sunt curios cine cedează primul...

#67
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006

Quote

no hai sa va mai pun una "centrata"..poate asta o sa va placa si pot sa dormi linistit si eu in patul meu centrat la dreapta...
ps: adaugat putin blur photoshop...din anumite motive..
uluitor !

cu drag, T.I.I.

#68
xmix

xmix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.06.2004

View PostNae65, on Jun 19 2006, 20:08, said:

Ai și un titlu pentru imaginea asta?

"lunch time"
"break time"
"kit-kat time"
......

#69
Nae65

Nae65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 28.02.2005

View Postxmix, on Jun 19 2006, 20:18, said:

"lunch time"
"break time"
"kit-kat time"
......
Ok, ok, ok... Am înțeles... tot ce e cu time!
Când ajungi la "Time over"?

Edited by Nae65, 19 June 2006 - 20:44.


#70
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
off topic: e deja in "over time" ;)...

#71
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
xmix, topicul se inchide pentru ca lucrurile merg in gol.

Ideea ultimei poze este buna, dar aplicarea blur-ului in PS nu ajuta prea mult. La o astfel de poza, ar fi trebuit un cadru mult mai strans si o diafragma deschisa pentru a o obtine o adancime de camp naturala. In plus, prezenta barelor de metal este deranjanta.

Link-ul de la Cadyllac contine o groaza de documentatie, pe care ti-o recomand.

Pentru a evita pe viitor astfel de discutii, care ies din sfera criticii foto si intra in sfera balacarelii, incearca sa fii ceva mai selectiv cu pozele tale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate