Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

crossover help

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bccb

bccb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2003
Am doua pcuri si un cablu crossover, plus, bineinteles un kinder cu apetit mare la joace in retea. Nu reusesc sa le fac sa se vada intre ele (P4 la 2,4 cu XP si PIIceleron la 600 cu Me). Din XP il vad pe celalalt, dar imi spune ca nu am dreptul sa intru, iar Me se vede doar pe el.
Help please la setari, (daca se poate mai pe intelesul meu de diletant).
Multam'.

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
o sa te ajut eu ... de indata ce ajung acasa, deocamdata sunt un pic calarit de treaba

asha repede ... trebuie sa ai useri cu drepturi pe computere ... cel mai simplu ... creeaza un user CU PAROLA (sa NU fie BLANK parola) si pe XP si pe Me ... apoi restart ... da drepturile necesare pe share la user ... si o sa mearga ...

e diferenta intre modalitatea de abordare a share resources intre cei 2 windowji ... XP (NT) mere pe ideea de user-level share, iar Me (9x) mere pe share-level ...

Cam asta e ... oricum, pentru a se accesa din retzea, trebuie ca user-ul de pe unuk sa corespunda cu un user de pe celalalt ...

revin mai detaliat daca e nevoie mai tarziu ...

#3
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
si vezi sa mai faca parte ambele din aceeasi retea sa fie scris la fel la ambii

la win9x ii zice WORKGROUP

#4
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
asta ca sa se vada direct in aceasi retea.

#5
bccb

bccb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2003
Multam de sfaturi. Cred totusi ca e un hard problem (cablul are pinul 8 neconectat, si o placa de retea nu'sh ce are) si din cate imi dau seama din ce am mai citit pe site si de SO (pe Me s-au facut cateva recovery). Voi reinstala Me, dupa care va tin la curent.

#6
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002

Quote

Originally posted by bccb
Multam de sfaturi. Cred totusi ca e un hard problem (cablul are pinul 8 neconectat, si o placa de retea nu'sh ce are) si din cate imi dau seama din ce am mai citit pe site si de SO (pe Me s-au facut cateva recovery). Voi reinstala Me, dupa care va tin la curent.

depinde la cere ii zici tu pinul 8.......daca zici bine nici nu conteaza pentru ca nu il foloseste.......iar cu placa de retea ...ii poti seta un ip de exemplu 192.168.0.1 si apoi start>run> ping 192.168.0.1 -t iar daca nu primesti reply(raspuns) inseamna ca e dead.......chiar daca e instalata bine mersi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate