Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Digi TV in Spania

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 677
  • Înscris: 07.03.2006

 rzw, on Jun 24 2005, 22:52, said:

si mi-am reglat singur antena ,fiind prima data cand umblu cu o parabolica
poate ne povestesti si noua cum ai reusit sunt multi curiosi sa afle , secretul ! cum e posibil sa nimeresti un satelit ca Intelsat 1002 din prima si sa mai fii si incepator ???

#20
c.iordache

c.iordache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 14.02.2006
Eu rămân la părerea că cel mai ieftin este meseriașul. Îți cară antena acasă (dacă e nevoie) și ți-o reglează fară ca să fie nevoie să te ridici din fotoliu altfel decât să-i dai drumul la ușă. Nu neg satisfacția celor care vor să si-o pună cu mâna lor  :D  dar un calcul jâdănesc e necesar. Timp + efort + nervi + sat-finder + cărat tv pe terasă + muncă = ?

#21
rzw

rzw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 55
  • Înscris: 08.06.2005
softpediaforum + http://www.satlex.ro/ro/azel_calc.html  + busola + timp liber si rabdare multa
mentionasem pe undeva ca am avut 98 % semnal cu antena de 78 cm digi la 15 km nord de lisabona
daca dau de pozele de atunci le pun aici (antena + meniul cu nivel semnal )
de mentionat : 98 % semnal dar la cea mai mica ploaie sau nor scadea pe la 35 % ,iar la ploaie ceva mai densa scadea sub 30 % si se mai vedeau doar franturi din imagine

#22
myky78

myky78

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 05.12.2010

 valip, on 7th May 2005, 09:14, said:

Salut, am trimis in Spania un pachet Digi de la RCS cu tot cu antena , mai precis in zona de sud cam la 50 de km Est de Gibraltar pe malul marii.
Problema este ca din ce am vazut pe net , teoretic Intelsat-ul bate mai bine in acea zona decit in Bucuresti, insa nu se poate prinde pachetul RCS cu kit-ul trimis.
Au incercat tipii de la instalari antene 2 zile la rind si nu au facut nimic.
Credeti ca este nevoie de o antena mai mare decit cea din kit-ul RCS?
Vali
marge  sigur,eu locuiesc in sevilla si montez antene .am montat la tot satul unde locuiesc

#23
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.229
  • Înscris: 01.01.2007

 myky78, on 5th December 2010, 19:25, said:

marge  sigur,eu locuiesc in sevilla si montez antene .am montat la tot satul unde locuiesc
Cinci ani a asteptat raspunsul tau  :kisstogether:

#24
nelutu2906

nelutu2906

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 24.12.2011

 SatMaster, on 23rd May 2005, 13:20, said:

Incearca cu datele astea (aprox):
Azimuth: 170,02Grade
Elevation: 46,31Grade

Cat e antena de mare? Si LNB-ul, cati dB are?


 valip, on 7th May 2005, 09:14, said:

Salut, am trimis in Spania un pachet Digi de la RCS cu tot cu antena , mai precis in zona de sud cam la 50 de km Est de Gibraltar pe malul marii.
Problema este ca din ce am vazut pe net , teoretic Intelsat-ul bate mai bine in acea zona decit in Bucuresti, insa nu se poate prinde pachetul RCS cu kit-ul trimis.
Au incercat tipii de la instalari antene 2 zile la rind si nu au facut nimic.
Credeti ca este nevoie de o antena mai mare decit cea din kit-ul RCS?
Vali


 valip, on 7th May 2005, 09:14, said:

Salut, am trimis in Spania un pachet Digi de la RCS cu tot cu antena , mai precis in zona de sud cam la 50 de km Est de Gibraltar pe malul marii.
Problema este ca din ce am vazut pe net , teoretic Intelsat-ul bate mai bine in acea zona decit in Bucuresti, insa nu se poate prinde pachetul RCS cu kit-ul trimis.
Au incercat tipii de la instalari antene 2 zile la rind si nu au facut nimic.
Credeti ca este nevoie de o antena mai mare decit cea din kit-ul RCS?
Vali

Editat de nelutu2906, 24 decembrie 2011 - 00:54.


#25
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 625
  • Înscris: 11.04.2009
Ce e asta?  :naughty:

#26
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.824
  • Înscris: 15.03.2009
Dar daca te afli in Spania, si iti cumperi tot echipamentul de acolo, nu poti cauta coordonatele posturilor romanesti prin satelit cu receptor de acolo?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate