Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

O PROBLEMA !

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
barTenstein

barTenstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 20.08.2005
Am si eu o problema  :mellow: am un telefon nokia 3100 de vreo 2 ani si de vreo 2 luni imi face niste fitze dar deja nu se mai poate folosi ! Bateria la telefon e foarte buna adik inca mai ma tine destul de mult insa displayu nu mai functioneaza  <_< mi se face ecranu albastru si nu mai pot sa il aduc la normal ! ce e stricat , ce ar trebui sa fac , cam cat costa ? am apelat sa postez aici pt k daq m-as duce la un service ala ar putea sa il faca sa mearga cum si eu mai reusesc insa dupa 1 zi sa mi se intample din nou  :cursing: si nu rezolv nimic !!!


astept raspuns  -_-

#2
Acta non verba

Acta non verba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 10.12.2004
Asa de la distanta, fara sa desfaci telefonul este greu de diagnosticat...
Probabil ai probleme cu contactele intre afisaj si cablajul telefonului. Trebuiesc intai curatate toate contactele si/sau schimbata bareta elastica care face legatura intre afisaj si cablaj...

#3
barTenstein

barTenstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 20.08.2005
pur si simplu mi se face ecranu albastru si nu mai se intampla nimic .... cateodata daq mai apas pe ecran sau deasupra ecranului se reface ... cateodata imi revine imagina insa e de la stanga la dreapta  <_<

#4
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002

View PostbarTenstein, on Jun 6 2006, 12:14, said:

pur si simplu mi se face ecranu albastru si nu mai se intampla nimic .... cateodata daq mai apas pe ecran sau deasupra ecranului se reface ... cateodata imi revine imagina insa e de la stanga la dreapta  <_<
Si nu ai inteles solutia? Contacte oxidate... Desfacut telefonul, curatate toate contactele si apoi reasamblat...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate