Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

X-Men: The Last Stand

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Dupa dezamagirea oferita de "The da Vinci code", X-Men-ul de ieri seara a fost o experienta foarte placuta, chiar daca am pierdut jumatate de ora din el din cauza traficului, si n-am inteles nimic din explicatia unei colege de-a lui barbata-meu care-l vazuse de la inceput.
O prezenta absolut uluitoare a fost Giles Aston, sosia lui Patrick Steward, cu care seamana INCREDIBIL de mult, absolut uimitor - si fara machiaj. A fost si el in sala, si a fost aplaudat :). Daca n-ar fi fost mult mai tanar, as fi jurat ca-i chiar Picard.
Poate ca personajele sunt un pic subdezvoltate, dar efectele speciale si intriga merita toti banii.
Stati pana dupa genericul de sfarsit.

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View PostLoveDemon, on Jun 1 2006, 20:00, said:

Stati pana dupa genericul de sfarsit.
Asta înseamnă că trebuie să mă mai duc odată să-l văd.

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si mie mi-a placut, mai bun decat primele 2.

#4
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postmufă, on Jun 1 2006, 20:02, said:

Asta înseamnă că trebuie să mă mai duc odată să-l văd.
Ia-ma si pe mine, sa prind prima parte :).

#5
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
genial filmul... un adevarat final al unei trilogii superbe... afecte speciale pe masura asteptarilor, putin tragic ( prietenii stiu dc ).... in rest numai de bine

9/10

#6
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View PostLoveDemon, on Jun 1 2006, 20:07, said:

Ia-ma si pe mine, sa prind prima parte :) .
Bine, dar tu plătești biletul de avion :)

#7
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Superb film. Probabil cel mai bun din trilogie.

#8
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Super filmul , insa pe alocuri mai are unele scapari (unele personaje importante sunt prea putin dezvoltate , adica X-Men nu se rezuma doar la Storm si la Wolverine ).

Si nu sunt sigur daca va ramane la nivelul de trilogie , deoarece scenaristi au lasat  "open end" .

#9
dncrash

dncrash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 20.05.2004
wtf ? mor toti aia la sfarsit si dupa parerea mea fara prof. xavier si jean si shau ala cu ochelari nu o sa mai fie nik cum a fost. super aiurea filmul. daca`l faceam io si tot gaseam o metoda sa nu omor jumate din personaje pana la sfarsit...mi s`a parut enervant

#10
Kami Kaze

Kami Kaze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.04.2006

View Postdncrash, on Jun 3 2006, 17:24, said:

wtf ? mor toti aia la sfarsit si dupa parerea mea fara prof. xavier si jean si shau ala cu ochelari nu o sa mai fie nik cum a fost. super aiurea filmul. daca`l faceam io si tot gaseam o metoda sa nu omor jumate din personaje pana la sfarsit...mi s`a parut enervant

totusi picard nu moare de tot, la sfarsit se incarneaza in negrul ala. si daca vor mai fi continuari, vor gasi ei o metoda de a-l invia pe ala caruia-i scanteie ochii, profitand de faptul ca n-au aratat exact ca a murit(i-au gasit doar ochelarii). iar jean era teoretic moarta din al doilea film asa ca daca au omorat-o de 2 ori inseamna ca ramane definitiv asa.

Edited by maxy, 04 June 2006 - 17:55.


#11
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
super film 9.5/10

#12
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postdncrash, on Jun 3 2006, 17:24, said:

wtf ? mor toti aia la sfarsit si dupa parerea mea fara prof. xavier si jean si shau ala cu ochelari nu o sa mai fie nik cum a fost. super aiurea filmul. daca`l faceam io si tot gaseam o metoda sa nu omor jumate din personaje pana la sfarsit...mi s`a parut enervant
totusi...mai usor cu spoilerele ...sunt unii dintre noi care nu au vizionat inca filmul...de ce vrei sa-l strici pentru toti?

Edited by maxy, 04 June 2006 - 17:55.


#13
colt31a

colt31a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2006
Un film bun.Chiar mi-a placut.

#14
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postdncrash, on Jun 3 2006, 17:24, said:

wtf ? mor toti aia la sfarsit si dupa parerea mea fara prof. xavier si jean si shau ala cu ochelari nu o sa mai fie nik cum a fost. super aiurea filmul. daca`l faceam io si tot gaseam o metoda sa nu omor jumate din personaje pana la sfarsit...mi s`a parut enervant


Stai linstit ca se gasesc metode de a-i "reinvia pe cei morti ". ^_^
X-men au o istorie foarte complicata , si te asigur ca nimic nu poate fii surprinzator cand vine vorba de ei. ;)

#15
Colonelu'

Colonelu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.12.2003
foarte foarte slab, chiar penibil pe alocuri.
probabil se adreseaza segmentului 14-18 ani.
mi-a parut rau dupa bani

#16
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View PostColonelu', on Jun 12 2006, 18:08, said:

foarte foarte slab, chiar penibil pe alocuri.
probabil se adreseaza segmentului 14-18 ani.
mi-a parut rau dupa bani

Mai mult ca sigur n-ai vazut X-Men 1 si X-Men 2. X-Men 3: The Last Stand este un film bun, rating-ul de pe IMDB spune tot :) . Desigur, gusturile nu se discuta, dar rating-ul tau mi s-a parut un pic exagerat.

Edited by YoYo69ErS, 12 June 2006 - 17:40.


#17
Colonelu'

Colonelu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.12.2003
le-am vazut, altfel nu ajungeam sa vad finalul trilogiei.
ambele mi-au placut, ba chiar am fost surprins de partea a 2-a, mi s-a parut mai buna decat prima parte, ceea ce e un lucru rar...
insa partea a 3-a... actorii joaca infect, momente penibile si de ne-explicat gen batalia dintre mutanti in care aia veneau carne de tun (daca erau mutanti ei nu aveau nici un fel de skill? doar sa fie la numar) ... faze de kkt gen cu aruncatul masinilor de pe pod in flacari catre alcatraz iar apoi, la final, intr-o imagine panoramica, podul era PLIN ochi de masini, nici un a nu mai lipsea
nu vreau sa ma gandesc la alte exemple dar ele abunda din 5 in 5 minute.

#18
sorin2ro

sorin2ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.05.2006
mi-a placut filmu, n-am ce zice, dar are cateva chestii care mi s-au parut nashpa, trase de par, chiar shi pt un SF. In primul rand, la sfarshit cand ramane wolverine cu jean, putea sa-l omoare foarte ushor, fara sa foloseasca puterea aia a ei care lua carnea de pe el. shi in al 2-lea rand nu shtiu dak mai tzine minte cineva desenle cu x-men in care jean devenea posedata de phoenix cand era in spatziu intr-o nava, nici vorba ca se nascuse cu chestia aia... deci au cam schimbat povestea. :nonobad:  si e adevarat puteau sa foloseasca shi alte personaje in afara de wolverine shi storm. -_-

Edited by sorin2ro, 12 June 2006 - 18:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate