Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

X-Men: The Last Stand

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
superb filmul! nota 10. si cine cunoaste benzile X-Men, stie foarte bine ca Jean "poate fii adus inapoi" ...

#20
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Nota mea (5) a fost justificata aici...

#21
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004

Quote

totusi picard nu moare de tot, la sfarsit se incarneaza in negrul ala. si daca vor mai fi continuari, vor gasi ei o metoda de a-l invia pe ala caruia-i scanteie ochii, profitand de faptul ca n-au aratat exact ca a murit(i-au gasit doar ochelarii). iar jean era teoretic moarta din al doilea film asa ca daca au omorat-o de 2 ori inseamna ca ramane definitiv asa.

care negru mai exact, ca nu am acum filmul la dispozitie sa verific, si nu prea imi mai aduc aminte ????

#22
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postsorin2ro, on Jun 12 2006, 19:20, said:

mi-a placut filmu, n-am ce zice, dar are cateva chestii care mi s-au parut nashpa, trase de par, chiar shi pt un SF. In primul rand, la sfarshit cand ramane wolverine cu jean, putea sa-l omoare foarte ushor, fara sa foloseasca puterea aia a ei care lua carnea de pe el. shi in al 2-lea rand nu shtiu dak mai tzine minte cineva desenle cu x-men in care jean devenea posedata de phoenix cand era in spatziu intr-o nava, nici vorba ca se nascuse cu chestia aia... deci au cam schimbat povestea. :nonobad:  si e adevarat puteau sa foloseasca shi alte personaje in afara de wolverine shi storm. -_-


Mie tocmai asta mi-a placut ca a fost schimbata povestea pe alocuri , fara sa altereze esenta filmului.
Am fost chiar dezamagit cand am vazut primul Spider-Man ,care inafara de niste efecte speciale spectaculoase , nu aducea nimic nou . Din punctul meu de vedere a fost  extrem de previzibil ... -_-

#23
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Nu pot sa spun ca mi-a placut extraordinar de mult.. a fost acceptabil.

Mie cel mai mult mi-a placut partea intai..

#24
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Cel mai slab dintre toate trei.
Partea a doua a fost cea mai reusita, ultimul a fost facut ce genunchi...sa inchida trilogia cumva.
S-a intamplat ca si in cazul Matrix: primul a fost scanteia (foarte interesanta idea, efectele revolutionare), al doilea a fost apogeul...iar ultimul un big shit. Povestea asta s-a repetat si cu x-men.

#25
dncrash

dncrash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 20.05.2004
parca la matrix nu a fost chiar asa...a lil better....sau poate nu vreau/pot io sa recunosc ...

#26
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
trebuie apreciat faptul că nu i-a făcut pe toţi eroi şi eu evitat "and they lived happily ever after". adică povestea de dragoste s-a încheiat etc.
oricum, la filmele făcute după marvel cel mai interesant lucru este asemănarea dintre film şi bandă desenată sau desen animat, ceea ce au cam reuşit să facă.

#27
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View PostFr3ak, on Jun 28 2006, 11:44, said:

oricum, la filmele făcute după marvel cel mai interesant lucru este asemănarea dintre film și bandă desenată sau desen animat, ceea ce au cam reușit să facă.

Exact! Ar mai fii de spus ca se adreseaza in primul rand fanilor si  nu poti avea pretentii ca un film facut dupa marvel sa fie o capodopera .

Edited by placebo87, 07 July 2006 - 12:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate